21 Een camperaar is geen kampeerder Waar zijn nu toch weer beland? Zomergasten dinsdag 3 juli 2012 Kamperen en camperen: wat spelling betreft lijken de woorden op elkaar, maar daar stopt de gelijkenis. De camperplaats in Hansweert lijkt in niets op een camping. Er is geen tent te bekennen en niemand loopt met een wc-rol onder zijn arm. Het draait allemaal om de camper. door Ellen Jobse Op een asfaltstrook vlakbij het oude sluizencomplex van Hansweert staan vier campers netjes op een rij. Hier, aan de oever van de Westerschelde, bevindt zich de enige camperplaats in de gemeen te Reimerswaal. Eén van de mooi ste camperplekken van Nederland, volgens Sylvia Gijzel. De Hans- weertse heeft zich namens de in middels opgeheven dorpsraad sterk gemaakt voor de aanleg van de camperplaats. Met succes. Sinds 2010 is op een speciaal geasfalteerd terreintje aan de Voorhaven plaats voor vijf campers. Volgens Gijzel is de plek het hele jaar door bezet. „Er komen veel Nederlanders, maar ook toeristen uit België en Zwitserland weten de camperplek te vinden." Voorzieningen als stroom en wa- Een blauw bord zoals hier op de foto geeft aan dat het een camperplaats is. foto's Willem Mieras eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Fred en Audrey Pauvert PASPOORT Naam: Fred (42) en Audrey (32) Pauvert Woonplaats: Bretagne, Frankrijk Gespot: fietsvoetveer Vlissingen door Correlli van Huiten Op de veerboot van Bres- kens naar Vlissingen zit het Franse echtpaar Fred en Audrey Pauvert even bij te komen van een lange fiets tocht door Zeeuws-Vlaanderen. De veerboot is een fantastische plek om Zeeland vanaf het wa ter te zien. Fred en Audrey zijn op weg naar Vlissingen. Maar echt weten waar ze naartoe gaan doen ze niet. „Vlissingen? Geen idee. We zijn gewoon maar op deze boot gestapt, het leek ons wel leuk om een boottochtje te doen en Zeeland vanaf het wa ter te zien", zegt Fred Pauvert. Ze zijn vorige week vertrokken vanuit Frankrijk om Nederland te verkennen. Het stel vond de Floriade in Limburg en Rotter dam het leukste tot nu toe. Maar Zeeland bevalt ook prima. „Het is zo plat hier in Zeeland, we zijn al de hele dag aan het fietsen en nog steeds niet heel erg moe", zegt Audrey. „Alles is zo heerlijk onstpannen, we vinden het fantastisch", ver volgt Fred. „Jammer dat ons weekje Nederland er bijna op y zit." Ze hebben heel erg genoten II en veel van het land gezien. „Niet alleen Zeeland is plat, in 7 heel Nederland is geen berg te bekennen", zegt Audrey. „Het is zo anders dan de westkust in Bretagne", voegt Fred toe. Bij het verlaten van de boot kijkt het echtpaar toch een beetje zoe kend om zich heen: waar zijn cf we nu toch weer beland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38