sport 129 Challenger toernooi moment af voor Challenger Hoek staat spelers niet af aan Zeeuws elftal Jac van de Bosch pakt eerste nationale winst dinsdag 3 juli 2012 zaterdag 30 juni t/m zondag 8 juli IMsHDsGfitecDaD WxawEmü infographic: Willem Adriaansens Rezai (Ï/Fra) Versteeg (Ned) Minokoshï (Jap) Van Uytvanck (Bel) Alvarez-Teran (Bol) Pella (Arg) Pirazhenka (WRu.) Koch-Benvenito (6/Chi) Namigata (3/jap) Kerkhove (Ned) Whoriskey (VSt) Wacanno (Ned) Van de Velde (Ned) Van Uitere (Ned) Perrin (Zwi) Bovina (5/Rus) Solo.vïeva (8/Rus) Van der Hoek (Ned) Pekhova (WRu) Naydenova (Bul) Lernoine (Ned) Khazaniuk (Isr) Tigu (Ned) Sema (4/Jap) Olaru (7/gpe) Van der Meet (Ned) Pandzic (Kro) Melnikova (Rus) Gamiz (Ven) Kimmelmann (Dui) Geuer(Dui) Flipkens (2/Bel) nummer één niet komt", zei hij. „Maar in hetzelfde schemadeel zit ook Matwé Middelkoop. En van hem hopen we natuurlijk ook dat hij ver komt. Ik vind het wegblij ven van Zhang dan ook niet heel erg voor het toernooi." Maandag waren er zes partijen uit de hoofd schema's. Bij de mannen kwam de nummer twee van de plaat singslijst, Guillermo Olaso, al in ac tie. De Spanjaard was in drie sets te sterk voor Mohammed Ghareeb uit Koeweit: 6-3 6-7 6-1. De eerste Zeeuwse deelneemster, Bernice van de Velde uit 's-Gravenpolder, komt dinsdag de baan op. Zij speelt om 11.00 uur tegen Nicolet- te van Uitert. Lesley Kerkhove en Angelique van der Meet beginnen woensdag aan het toernooi. ker ORC2: Quantum racing. Wisselprijs Zie- rikzee ORC3: White hawk. Fop Smit Wissel beker ORC4: Impulse. De Maas Wisselbe ker Rond- en Platbodem: Nieuwe maen. Ven- to Volente Wisselbeker ORC met thuisha ven Zierikzee: Flin. Soeticheyt Wisselbeker Eenheidsklasse. Ex aequo: Meiges Fanion en Yngling 334. AGENDA ATLETIEK Retranchement. Zomerloop. Aanvang 19.50 uur TENNIS Thermphos Challenger Zeeland. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aan vang: 10.00 uur. Thermphos open toernooi en jeugdranglijsttoernooi. Locatie: tennisvere niging MLTC te Middelburg. Aanvang: 13.00 MIDDELBURG Birgit Lavrijssen eindigt in peloton Birgit Lavrijssen is in de tweede bergetappe van de Giro Donne in het peloton geeïndigd. Winnares Marianne Vos reed in een tempera tuur van bijna 40 graden Celsius so lo naar de winst. Daarachter reden overal rensters individueel of in kleine groepjes. Lavrijssen reed in een grote groep met daarin onder andere wereldkampioene Giorgia Bronzinie voor de zestigste plaats. Door deze klassering stabiliseerde Lavrijssen haar positie in het alge meen klassement. Zij staat nu 111e. Rawidjan met Oranje naar achtste finales Daryl Rawidjan heeft met het Ne derlands Beach Soccerteam de tweede zege geboekt op het WK-kwalificatietoernooi. In Mos kou was Oranje verrassend met 5-4 te sterk voor Spanje. De uit Axel af komstige Rawidjan scoorde één keer, nadat hij zondag tegen Tur kije al vier keer had gescoord. Door de zege is Oranje al zeker van een plek bij de laatste zestien. De for matie van Niels Kokmeijer sluit de poulefase vandaag af met de wed strijd tegen Noorwegen. door Rudy Boogert GOES - Reguillo Vandepitte, Lionel Fitsch en Kyle Doesburg mogen woensdagavond niet meevoetbal- len met het Zeeuws elftal tegen Lierse SK. Hun club Hoek staat het trio niet af De pijnpunten zijn de kans op blessures en het gege ven dat de technische staf van het Zeeuws elftal geen contact heeft opgenomen met Hoek. Dolf Roks, de coach van het Zeeuws elftal, had gisteren na de laatste training van zijn selectie in Goes geen goed woord over voor de handelwijze van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. „Ik vind het nergens op slaan", zei hij. „De wedstrijd zou niet in de voor bereiding passen. Een wedstrijd te gen Club Brugge wel dan?" Die speelde Hoek afgelopen vrij dag. „Maar die wedstrijd kwam ei genlijk ook niet zo goed uit", zei Fred Landzaat gisteravond. Hij is verantwoordelijk voor technische zaken bij Hoek. „We hebben maar een kleine selectie. Als iemand een blessure oploopt, hebben we een groot probleem. Gelukkig is dat vrijdag niet gebeurd." Het andere argument van Hoek be treft de communicatie. „Er is een lange traditie waarin er contact met ons wordt opgenomen als een speler voor een vertegenwoordi gend elftal wordt geselecteerd", weet Landzaat. „We hebben nu een nieuwe trainer (Eric Helle- mons), misschien is het daardoor een beetje in het water gevallen." Dolf Roks ziet het anders. „Als ze contact willen, kunnen ze toch ook zelf bellen? Eric begrijpt mis schien niet dat de jongens het echt een eer vinden om voor het Zeeuws elftal te spelen. Zelf willen de jongens heel graag en ze zijn ook fit, maar ze mogen niet." So- fyan Azzagari (Kloetinge Ray Kroon (Goes) en Frank van Kout eren (Terneuzense Boys) zijn nu alsnog opgeroepen. De wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen Lierse SK wordt woensdag om 19.00 uur gespeeld op het veld van SSV'65. door Fred Rabout OOSTBURG - Pas sinds f995 beoe fent de nu 66-jarige Jac van de Bosch uit Hengstdijk de dui vensport. Hij kreeg het virus van wijlen meester Wijnacker uit het naburige Pauluspolder en wierp zich na een druk ondernemersle ven in de duivensport. Afgelopen zaterdag pakte hij met zijn ge schelpte jaarling de eerste natio naal op het ZLU concours voor jaarlingen vanuit Bordeaux. Het was zijn eerste nationale zege. De duiven waren zaterdagmorgen om 07.00 uur in Bordeaux gelost. Met een ZZW wind kwamen ze naar huis. Gezien de wind des te opval lender dat de eerste in Hengstdijk viel. Jac en zijn supporters zagen er om tien minuten voor zes twee komen. Een geschelpte en een va le. Het was gelijk één en acht van Nederland. De Zeeuwen deden het toch goed, want ook Ko van Dommelen uit Sint Philipsland belandde met een vijfde plaats in de top tien van Ne derland. Wie ook een uitstekend weekend had was Martin de Poor ter uit Sluis. De 34-jarige de Poor ter pakte bij de oude duiven op Bordeaux de eerste van Zeeland en de achtste nationaal. Dat deed een driejarige geschelpte doffer die vorig jaar al een keer de tweede provinciaal vanuit Orleans vloog. Hij kwam van over de buurtschap Heille, exact uit de juiste richting. Naast de provinciale winst vanuit Bordeaux oude duiven was hij ook nog goed voor zilver op het provin ciale midfond concours vanuit Gien. „Kon niet mooier", aldus De Poorter. Gien werd overigens ge wonnen door de combinatie be staande uit vader Johan en zoon Ronnie van Belzen uit Arnemui- den. Hun licht geschelpte we- duwschapsdoffer klopte alles en ie dereen. Ronnie: „We hebben hem niet zien komen. We stonden bui ten op de wacht toen we ineens een paar grote klappen boven ons hoofd hoorden. Bij het opkijken zagen we twee duiven waaronder onze '69'. Het vierde concours van dit weekend, het vitessecon- cours voor jonge duiven vanuit Niergnies, zag de snelste van Zee land in Lewedorp geklokt worden. Het was de doffer Quin die de combinatie de Kooning bestaande uit Sjaak de Kooning en Dennis van Garsel de winst bezorgde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29