Lisicki haalt haar gram 2 7 Koninklijke ontvangst voor kampioen dinsdag 3 juli 2012 Sport in het kort Ismaïl Aissati traint vanaf vandaag mee met Vitesse. De eredivisieclub' uit Arnhem willigde het verzoek van de clubloze middenvelder in om zijn conditie bij de selectie van de nieuwe trainer Fred Rutten op peil te houden. Aissati kwam bij zijn vorige club Ajax niet tot over eenstemming over contractverlen ging. Vitesse meldt niets over een mogelijke verbintenis met Aissati, dié al eens eerder uitkwam voor de Arnhemse club. 3 Ernest Faber stopt als assis tent-trainer van het Nederlands elf tal. Het contract van de 40-jarige Brabander was gekoppeld aan dat van bondscoach Bert van Marwijk, die vorige week opstapte, en is der halve van rechtswege ontbonden. Faber heeft daarnaast zelf ook aan gegeven onder een nieuwe bonds coach niet beschikbaar te zijn rich ting het WK 2014. De oud-interna tional wil zich volledig richten op zijn werk zaamheden bij PSV, waar hij assistent van Dick Advocaat is. Marianne Vos heeft gisteren op in drukwekkende wijze de leiding in de Ronde van Italië voor vrouwen heroverd. De wielrenster van Rabo bank toonde zich oppermachtig in de bergrit rond Montecatini en be reikte solo de eindstreep. Vos had na een etappe over 98 kilometer bijna anderhalve minuut voor sprong op Emma Johansson. Evelyn Stevens moest het roze lei derstricot afstaan aan Vos. Geen Nederlanders in EK-selectie Uefa KIEV - De door een vakjury van de Uefa samengestelde EK-selectie van 23 man telt niet één Nederlan der. De Spanjaarden zijn met tien spelers vertegenwoordigd. Van fina list Italië en Duitsland zijn vier in ternationals gekozen. Aanvaller Zla- tan Ibrahimovic is de enige speler in de EK-ploeg die, met zijn land Zweden, de groepsfase niet over leefde. Doel: BufFon (Ita), Casillas (Spa), Neuer (Dui). Verdediging: Piqué (Spa), Coentrao (Por), Lahm (Dui), Pepe (Por), Ramos (Spa), AIba (Spa). Middenveld: De Rossi (Ita), Gerrard (Eng), Xavi (Spa), Iniesta (Spa), Khedira (Dui), Busquets (Spa), Özil (Dui), Pirlo (Ita), Alonso (Spa). Aanval: Balotelli (Ita), Fabre- gas (Spa), Ronaldo (Por), Ibrahimo vic (Zwe), Silva (Spa). TENNIS Duitse tennisster maakt met veel plezier een eind aan het gekreun van Maria Sjarapova UITSLAGEN door Edward Swier TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen, vierde ronde: Djokovic :(Ser/1) - Troicki (Ser) 6-3 6-1 6-3, Federer (Zwi/3) -Ma- lisse (Bel) 7-6 (1) 6-1 4?6 6-3, Joezjni (Rus/26) - Istomin (Oez) 6-3 5-7 6-4 6-7 (5) 7-5. Vrouwen, vierde ronde: Lisicki (Dui/15) - Sja rapova (Rus/1) 6-4 6-3, Azarenka (WRu/2) - Ivanovic (Ser/14) 6-1 6-0, Agnieszka Radwan- ska (Pol/3) - Giorgi (Ita) 6-2 6-3, Kvitova (Tsj/4) - Schiavone (lta/24) 4-6 7-5 6-1Sere na Williams (VSt/6) - Sjvedova (Kaz) 6-1 2-6 7-5, Kerber (Dui/8) - Clijsters (Bel) 6-1 6-1, Ki- rilenko (Rus/17) - Peng Shuai (Chn/30) 6-1 6-7 (6) 6-3, Paszek (Oos) - Vinei (lta/21) 6-2 6-2. WIELRENNEN Giro Donne. Montecatini Alto. Vierde etap pe. 1. Marianne Vos 2:44:59, 2. Emma Johans son op 1.26, 3. Tatiana Guderzo op 1.33, 4. Evelyn Stevens zt, 5. Claudia Haüsler op 1.38, 6. Emma Pooley zt, 7. Fabiana Luperini zt, 8. Ju dith Arndt op 1.52, 9. Ashleigh Moolman op 2.11, 10. Elisa Longo zt, 11. Annemiek van Vleuten op 3.56. Algemeen klassement. 1Vos, 2. Stevens op 1.31, 3. Pooley op 2.07, 4. Luperini op 2.37, 5. Guderzo op 4,08, 6. Haüsler op 4.15, 7. Amdt op 4.25, 8. Longo op 5.00, 9. Moolman zt, 10. Johansson op 6:52, 11. Van Vleuten op 9:44 LONDEN - Het vrouwentennis is als een monarchie: de koningin is dood, leve de koningin. Waar ech te vorsten het doorgaans wat jaar tjes langer volhouden, wisselt de kroon in het vrouwentennis gere geld van hoofd. Maria Sjarapova nam de nummer één-positie na Roland Garros over, maar is de top- klassering nu alweer kwijt. De win nares van het graveltoernooi in Pa rijs werd op het gras van Wimble don verslagen door de Duitse Sabi ne Lisicki: 6-4, 6-3. Na Wimbledon zal Agnieszka Rad- wanska of Victoria Azarenka de honneurs weer even mogen waar-, nemen. Het is geen al te gewaagde voorspelling om te stellen dat na de US Open, of misschien zelfs al voordien, alles weer anders zal zijn. „Tuurlijk wil je zo lang moge lijk op die plek blijven, maar het is lastig; iedereen aast er vanzelfspre kend op", aldus Sjarapova. Het zegt veel over het ontbreken van een dominante speelster in het vrouwencircuit dat Serena Wil liams in 2002 de laatste was die zo wel Roland Garros als Wimbledon won. Ook Sjarapova, in 2004 al winnares in Londen en vorig jaar nota bene verliezend finaliste, slaagde er niet in de dubbel te pak ken. Ze kreeg gisteren, in de acht ste finales, geen enkele vat op de service van Lisicki, had moeite met het agressieve spel en de har de slagen van haar opponente. Sjarapova zocht in de persconfe rentie niet naar excuses. Moe van het toernooi in Parijs was ze geens zins. „Ik voelde me eigenlijk ex treem goed. En waarom ook niet? Maar zij deed gewoon zoveel din gen beter dan ik." Net als Sjarapova woont Lisicki in Brandenton, Florida. De twee zijn echter bepaald geen vriendinnen, al is het maar omdat de Duitse een enorme hekel heeft aan speel sters die hun slagen vergezeld doen gaan van gekreun of ge schreeuw. In de eerste Wimbledon-week deed Lisicki al van zich spreken door een beroep te doen op de zo geheten 'hinderregel'. Tegen Boja- na Jovanovski, in de tweede ron de, beklaagde de Duitse zich over Sabine Lisicki kan haar geluk niet op na de zege op Maria Sjarapova. het gekreun van haar opponente. „Het was zo hard dat je het geluid van het racket dat de bal raakte niet eens kon horen." Lisicki had zich vooraf aan haar partij tegen Sjarapova voorgeno men niet te ergeren aan de verbale uitbarstingen van de Russin. „Ik ga me vooral op mezelf focussen", beloofde Lisicki. „Je kunt je er be ter na een wedstrijd over beklagen dan tijdens, anders ga je jezelf al leen maar lopen opvreten." Sjarapova liet donderdag een A6 noteren, een octaaf hoger dan de noten die sopranen doorgaans zin gen. Gisteren zal het niet veel min der zijn geweest. Lisicki liet zich echter door niets van de wijs bren gen. Ze straalde op de baan. „Ik hou gewoon van tennis, vind het heerlijk op de baan, zeker als het mijn'favoriete toernooi is." Ze nam niet alleen revanche voor haar nederlaag in de halve finales van vorig jaar tegen Sjarapova, maar ook voor verliespartijen in Miami (2011) en Melbourne (2012). „Dit is genoegdoening voor alle drie." In de kwartfinales treft de 22-jari- ge Lisicki een twee jaar oudere landgenote, Angelique Kerber. Zij bereikte haast freewheelend de eindstreep. Voor tegenstandster Kim Clijsters duurde de tweede week van Wimbledon slechts 49 minuten. De Belgische werd met tweemaal 6-1 weggeslagen door Kerber. Voor Clijsters komt daar mee het einde van haar carrière steeds dichterbij. „Ik heb nergens spijt van. Ik heb altijd, ook van daag weer, het beste gegeven. Meer kun je niet doen. Sommige dagen is het goed, soms is het ge weldig en soms ook gewoon niet voldoende." foto Sang Tan/AP Federer ronde verder C Roger Federer bereikte gisteren de kwartfinales van Wimbledon. De zesvoudig winnaar had vier sets no dig om zich te ontdoen van de Belg Xavier Malisse: 7-6 (1), 6-1, 4-6 en 6-3. C Een pijnlijke rug hinderde Federer tijdens de partij. Hij moest zich zelfs medisch laten behandelen. „Ik had veel pijn, ik schrok ervan", zei hij na de wedstrijd. „De behande ling en de pijnstillers werkten. Als dit het ergste is na een carrière van vijftien jaar, dan ben ik tevreden." Ook Novak Djokovic plaatste zich voor de kwartfinales. Hij had in de vierde ronde weinig problémen met zijn landgenoot Viktor Troicki. Djokovic won in drie sets: 6-3 6-1 6-3. MADRID - De Spaanse voetbalploeg is gisteren door koning Juan Car los ontvangen, nadat het elftal van bondscoach Vicente del Bosque zondag voor de tweede keer op rij Europees kampioen was gewor den. „Heel Spanje is trots op jullie, héél trots", sprak de koning. „Niet alleen omdat jullie stuk voor stuk goede spelers zijn, maar ook om dat jullie als een team fantastisch zijn." Doelman en aanvoerder Iker Casillas gaf de koning een shirt van de nationale ploeg, met rug nummer 1 en de handtekeningen van alle internationals. Na de audiëntie op het Palacio de la Zarzuela gingen de spelers in een open dubbeldekker naar het stadscentrum waar talloze fans hun een heldenontvangst gaven. Iker Casillas (rechts) overhandigt koning Juan Carlos de trofee. foto EPA De Europese voetbalbond Uefa heeft Andrés Inie sta uitgeroe pen tot bes te speler van het EK. De 28-jarige middenvel der van FC Barcelona prolongeer de zondag met Spanje de Europe se titel. Iniesta volgt land- en ploeg genoot Xavi op, die in 2008 werd gekozen tot beste voetballer van het EK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27