Eruit, erin, en weer eruit 261 sport Céline van Gerner gaat alsnog naar de Spelen dinsdag 3 juli 2012 Michael Phelps plaatste zich bij de trials ook voor de 100 meter vlinderslag. Het leverde hem zijn vijfde individuele ticket voor de Spelen op. Teun de Nooijer wordt de derde hockeyer met vijf Zomerspelen op zijn naam. De anderen zijn de Spanjaard Pol Amat en de Duitse Natascha Keiler. Spelen in het kort Trainer Ton Lokhoff van VW-Venlo begint de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen zonder Ma ya Yoshida. De Japanse verdediger behoort tot de selectie van zijn land voor het olympisch voet baltoernooi. De 23-jarige Yoshida is een van de dispensatiespelers in de ploeg van bondscoach Takashi Sekizuka. Handboog schutter Rick van der Ven is officieel aan gewezen voor de Olympische Spelen. De Ossenaar, die in mei in Amsterdam Europees kampioen werd, is de eni ge schutter die aan alle eisen heeft voldaan. Nederland mag één schut-" ter afvaardigen naar Londen. Topsprinter Usain Bolt heeft tij dens de olympische kwalificatie wedstrijden van Jamaica in Kingston zijn tweede nederlaag moeten incasseren. De drievoudig olympisch kampioen werd ook op de 200 me ter geklopt door Yohan Blake: 19,80 om 19,83. De 38-jarige Ryan Giggs is de opval lendste naam in de olympische voetbalselec tie van Groot-Brittannië. De be faamde aanvaller van Manchester United is door bondscoach Stuart Pearce als één van de drie dispensa tiespelers opgenomen in zijn ploeg (onder 23 jaar) voor de Spelen van Londen. De andere twee zijn spits Craig Bellamy (Liverpool) en rechts back Micah Richards (Manchester City). Never a dull moment met hockey- bondscoach Paul van Ass. Hij neemt Taeke Taekema niet mee naar de Olympische Spelen. In ja nuari werd Taekema uit Oranje gezet, in maart keerde hij terug, om nu weer af te vallen. Niet goed genoeg, vindt Van Ass. door Rik Spekenbrink UTRECHT - Een paar buitenlandse hockeykeepers moeten gisteren een klein vreugdedansje hebben gedaan. Zij weten dat ze straks in Londen geen kanonskogels van Taeke Taekema (32) op zich afge vuurd krijgen. Bondscoach Paul van Ass, niet vies van verrassende keuzes, heeft: de specialist niet op genomen in zijn olympische selec tie van zestien spelers. Het was zondag een kort gesprekje tussen de keuzeheer en Taekema. Met Jeroen Hertzberger, een ande re opvallende afvaller, zat Van Ass een uur aan de keukentafel. Taeke ma (239 interlands, 221 doelpun ten) was daarvoor veel te boos en verontwaardigd. „Dat is ook lo gisch", zei Van Ass. Hij was het die in januari voor een schok in hockeyland zorgde door Taekema en record international Teun de Nooijer uit Oranje te zet ten. Voorgoed, zo leek. De twee stonden de ontwikkeling van de rest in de weg, vond Van Ass. Twee maanden later haalde hij het duo alweer terug. Hun straf zat er op, 'de boodschap was geland'. Maar waar De Nooijer vanwege zijn 'exceptionele kwaliteiten' wel naar de Spelen gaat, blijft Taekema thuis. Ondanks 26 doelpunten in de competitie en nog vijf belangrij ke goals in de door Amsterdam ge wonnen play-offs. „De strafcor- ners van Roderick Weusthof en Mink van der Weerden zijn mini maal gelijk aan dan die van Tae ke", vindt Van Ass. „Dat hebben Olympische selectie Doel: Stockmann. Verdediging: Van der Horst, Jolie, De Wijn, Balkestein, Van der Weer den. Middenveld: Baart, Vermeulen, Kemperman, Evers. Aanval: Verga, De Voogd, Hofman, De Nooijer, Weusthof, Bakker. Reserves: Jenniskens, Blaak (doel man). we gemeten. Daarbij komt dat Tae kema niet past in het spelconcept dat we voor ogen hebben. Het ver dedigen van grote ruimtes is niet zijn specialiteit. Mink van der Weerden krijgt dus de voorkeur." Taekema was gisteren nog niet in staat te reageren op zijn uitslui ting. Van Ass: „De boosheid en te leurstelling waren heel groot. Hij begreep het niet. Dat is een be kend verschijnsel bij afVallers." Dat De Nooijer meegaat, lag in de lijn der verwachting, maar is vol gens Van Ass 'niet risicoloos'. De recordinternational (445 caps) is herstellende van een blessure en met 36 jaar op leeftijd. De bonds coach gaf aan De Nooijer vooral in de voorste linie te gaan gebruiken en dus minder op het middenveld. Dat kost Jeroen Hertzberger zijn plek in de selectie. „De groei is er een beetje uit bij Jeroen", lichtte Van Ass toe. De andere twee afval lers waren min of meer verwacht: Quirijn Caspers en Seve van Ass, zoon van de bondscoach. De mul tifunctionele Tim Jenniskens en keeper Pirmin Blaak zijn reserve. Zij trainen wel mee in Londen, maar horen officieel niet bij de groep. Van Ass herhaalde de doelstelling voor de Spelen: een medaille. „On ze bovengrens is wereldniveau. De ondergrens zakt wel eens weg. We moeten bescheiden zijn: Duits land en Australië zijn favoriet." Hockeybondscoach Paul van Ass was op de persconferentie zakelijker dan gebruikelijk. Hij zei mee te voelen met de afvallers. foto Lex van Lieshout/ANP door Edwin Fischer ZUTPHEN - Céline van Gerner gaat naar de Olympische Spelen, de rol van reserve blijft bij Wyomi Mase- la. Zij verloor gisteren het door haar aangespannen kort geding. De teleurstelling bij Wyomi Mase- la was niet eens zo groot, nadat voorzieningenrechter Dirk Ver- gunst tien minuten na de zitting zijn.oordeel kenbaar had gemaakt. „Vooraf had ik al het idee dat ik een kleine kans had dat ik toch in het gelijk gesteld zou worden. Maar ik moest voor mijn gevoel de ze kans toch pakken, zoals Céline herri eerder ook gepakt heeft." Masela doelde op het kort geding dat half april ook al in Zutphen diende. Toen wilde Van Gerner de toewijzingsprocedure bij de vrou wen over laten doen. De turnster baseerde haar verzoek op de zaak-Jeffrey Wammes. Toen oor deelde rechter Vergunst al dat turn bond KNGU te vroeg de olympi sche deelnemers, destijds Epke Zonderland en Wyomi Masela, had aangewezen. Datzelfde oor deel velde Vergunst in de zaak van Van Gerner tegen de KNGU. Er ontspon zich een sportieve strijd om aan te tonen wie de bes te kandidaat voor Londen zou zijn. Jeffrey Wammes trok zich vanwege een blessure al voor de beoordeling door KNGU-topsport- manager Hans Gootjes terug. Zon derland mocht nog steeds naar Londen. Voor de licht geblesseerde Masela pakte de juridische ingreep negatief uit. Gootjes koos, vooral op basis van de laatst behaalde re sultaten, voor Van Gerner. Masela wilde het daar niet bij la ten en koos voor een rechtsgang. Haar advocaat mr. Jellinghaus had vooral bezwaar tegen het tussen tijds wijzigen van de regels. Met name het feit dat er een wijziging plaatsvond in de wedstrijdkalen- der, was volgens de raadsman on geoorloofd. In eerste instantie wa ren de wereldbekerwedstrijden van Cottbus, Parijs en Doha voor het tonen van vormbehoud aange wezen, maar dat werden in februa ri Cottbus, Maribor en Gent. Jellinghaus vindt dat zijn cliënt door de uitspraak in de zaak-Van Gerner benadeeld is. „En dat mag en kan nooit de uitkomst van een vonnis zijn." Masela moest een moeilijke omschakeling maken van trainingsniveau naar wedstrijd niveau. „Omdat Wyomi weer het gevoel had zich te moeten bewij zen dat zij de beste olympische kandidaat was." Advocaat Knijff van de KNGU hield een dubbel ge voel aan de zaak over. Binnen twee maanden moest hij eerst de belangen van Masela verdedigen in de rechtzaak van Van Gerner te gen de KNGU en nu juist die Van Van Gerner. „Dat is apart." Toch vond hij volledig gehoor bij de rechter, die stelde dat de KNGU geen regels had gewijzigd. Wyomi Masela

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26