kan net ook alleen 23 'We hebben de finale goed verkend en ik denk dat het iets voor mij is' )^S^en"Weppes Ochtendetappe Encyclopedie Auto van de tourorganisatie schept Bozic Fabian Canceliara over de rit van vandaag Tony Martin volbracht ondanks een breukje in zijn linkerhand toch de tweede etappe. dinsdag 3 juli 2012 Tour de France 3e etappe 3 juli - 197km St-Venant c „u:„ 72km Samgfim- ^?P=^038km Thé'rouannë 95km Orchies hoogteverschil en Boulogne-sur-Mer 63m— moeilijkheidsgraad Mont Lambert 150m Herquelmgue 115m Eperche 193m Mont jQuéheri )J Thêrouanne 36m 11 Violette! 109m De rit voert naar de kust van het depar tement Nauw van Calais. Hoewel eerde re bezoeken zeges van sprinters ople verden (Van Poppel in 1994 en Zabel in 2001) is de finale bepaald lastig te noemen. waar ik aan de start verschijn, pro beer ik er een ode aan te brengen." Het eerbetoon in de vorm van een zege in de eerste massasprint in de Ronde van Frankrijk kwam als ge roepen. Cavendish liep met zijn ziel onder de arm. Alle aandacht binnen de ploeg richtte zich op Wiggins. De sprinter hing er voor zijn gevoel een .beetje bij. Zijn hu meur leed er onder. Óm zijn zin nen te verzetten, belde hij zijn vriendin, lingeriemodel Peta Todd met wie hij sinds kort een dochter heeft. „Dat gesprek hielp ontzet tend. Ze sprak me moed in." Cavendish deelde geen sneer uit aan Sky. Het plan stond vast. Het team bood hem alle ruimte zich voor te bereiden op de olympische wedstrijd in Londen. Box Hill, de heuvel die de deelnemers liefst ne genmaal moeten beklimmen, geldt als scherprechter. Om in eigen land goud te winnen, zo leerde hij, moest hij gewicht verliezen. Dat deed hij, tegen een prijs. In de aanloop naar de Tour versloegen op papier tragere sprin ters hem menigmaal. Deze verslapping gaf andere ploe gen moed. Opeens zagen ze kans de voorheen onklopbare man in de Tour af te troeven. Ten onrech te, zo bleek gisteren meteen in de tweede etappe. zie onze website:tourdefrance De interactieve Tourgraphic met deelnemers en uitslagen. Erik Breukink. 9see9a«s«o9S»a«»o« door Mart Smeets Het was gisteren een bijna-feestdag. Al vanaf vorige week vrijdag was ik knap zenuwachtig, want pas op maandag, zou ik in Frankrijk aanko men. De Fransen zelf zeggen dan 'De Tour komt thuis', en eigenlijk is dat ook zo. De etap pe eindigde dan weliswaar in het Belgische Doornik, maar de meeste volgers, de Fransen toch zeker, haastten zich de grens over. Ik was daar al. Om naar een boekwinkel te gaan, want ik had gelezen over de uitgave van een voor wielerfreaks zeer speciaal boek dat 'Le Grand Encyclopedie du Maillot Jaune' heette en dat geschreven was door Philippe Bouvet en Frédérique Galametz. Gek dat een mens zich zo op een boek kan ver heugen, maar als je verzamelaar bent van wie- TOURNAl - De Sloveense sprinter Borut Bozic is gisteren tijdens de tweede touretappe aangereden door een auto van de organisatie. Het incident gebeurde na 65 kilo meter. De 31-jarige wielrenner van Astana kwam ten val en liep een blessure aan zijn rechterelleboog op. De ex-wielrenner van Vacanso- leil is na aankomst in fmishplaats Tournai naar een plaatselijk zieken huis gegaan voor nader onder zoek. Vorig jaar zorgde een auto uit de karavaan ook al voor een on geluk, toen met vervelendere gevol gen. Meerdere coureurs uit een kopgroep sloegen tegen de grond en Johnny Hoogerland werd in het prikkeldraad gekatapulteerd. Hij liep daarbij forse verwondin gen op. lerboeken, als je een beetje van het Tourvirus onder de leden hebt, ja, dan is dat licht nerveu ze gevoel te verklaren. Ik stapte de winkel binnen en binnen twaalf se conden was ik gevallen. Ik was verkocht. Ik was verliefd. Een prachtig geel boek met simpele belettering en de kapitalen 'HD' op de voorkaft. HD staat voor Henri Desgranges, de stichter van de Fran se ronde en die letters, met prachtige, bijna an tieke rondingen, vind je op iedere gele trui. In 1919 was Eugene Christophe de eerste ren ner die in het geel ging rijden. Dat gebeurde op aanvraag van volgers en journalisten. In het geel zou men immers de klassementsleider makkelijk kunnen herkennen. Sommigen ren ners waren daar, in die tijd, helemaal niet van gediend. Als ze redelijk onbekend konden rond rijden, was ze dat liever. Er zijn in de geschiedenis voordat deze ronde begon 255 mannen geweest die het geel droe gen en van hen allen is er een beschrijving en foto opgenomen. Ik blader door het boek (172 pagina's) en krijg de bibber; dit is het einde. Ja, ik geef toe, het klinkt kinderlijk, misschien ook wel naïef, maar dit is zo mooi. Zo geel, zo vol geschiedenis, zo rijk ook. Eddy Merckx: 97 dagen in het geel, Lance Armstrong 83 dagen. Zeventien Nederlanders reden ooit in het geel. Erik Breukink was de laatste. In 1989. Sindsdien is het De Grote Droogte voor ons. Ik blader verder en verlies mezelf. Ik ga lezen en dromen. Vooral dat laatste. Mark Cavendish (achtergrond, gele helm) klopt André Greipel (voorgrond) met miniem verschil. foto Peter Dejong/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23