Recordaantal werklozen Postzegels van olympisch kampioenen Motorrijder raakt zwaargewond Niet minder op vakantie door de crisis Delta onderzoekt asbestwaterleiding DINSDAG 3 juli 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 155 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I Vrij veel GS bewolking, 22 BINNENLAND Twijfel over nationale politie ZOMERKRANT Een camperaar is geen kampeerder Ruim elf procent beroepsbevolking in eurozone is baan kwijt LUXEMBURG - De werkloosheid in de eurozone heeft in mei een nieu we recordhoogte bereikt van 11,1 procent van de beroepsbevolking. In april zat 11 procent nog zonder werk. Dat maakte het Europese bu reau voor de statistiek Eurostat maandag bekend. Ter vergelijking gaf Eurostat ook de werkloosheidspercentages van de Verenigde Staten (8,2 procent) en Japan (4,4 procent). Eurostat schat dat de eurozone ruim 17,5 miljoen werklozen telde, 88.000 meer dan in april. Neder land (5,1 procent) kende de laagste werkloosheid na Oostenrijk (4,1 procent). In Spanje zat bijna een kwart van de beroepsbevolking (24,6 procent) zonder werk en in Griekenland meer dan een vijfde (21,9 procent). In mei 2011 was het werkloosheids niveau in de eurozone 10 procent. Destijds was 4,2 procent van de Nederlandse beroepsbevolking werkloos. De toename op jaarbasis valt in het niet bij de stijgingen in Griekenland (van 15,7 procent naar 21,9 procent), Spanje .(van 20,9 naar 24,6 procent) en Cyprus (7,5 naar 10,8 procent). De ergste pijn zit bij jongeren. On der degenen die jonger zijn dan 25 jaar, had 22,6 procent geen baan. In deze categorie was Nederland (9,2 procent) derde achter Duits land (7,9 procent) en Oostenrijk (8,3 procent). In Griekenland en AMSTERDAM - De voormalig olympisch kampioe nen Ellen van Langen (I, atletiek), Sjoukje Dijk stra (m, kunstschaatsen) en Nico Rienks (r, roeien) hebben gisteren in het Olympisch Sta dion in Amsterdam hun eigen postzegel in ont vangst genomen. De zegel maakt deel uit van een postzegelvel met Nederlandse sporthelden dat is uitgegeven in het kader van het honderdja rig bestaan van het NOC*NSF. De postzegels wer den uitgereikt door Ger Jacobs, commercieel di recteur van PostNL. foto Ed Oudenaarden/ANP OOST-SOUBURG - Bij een botsing tussen een motorrijder en een au tomobilist is maandagmiddag rond kwart over vijf op de krui sing Sloeweg/Veerhavenweg de motorrijder zwaargewond geraakt. Hij kwam aanrijden vanaf de Sloe- brug en reed bij groen licht de kruising over, richting de A58. Op dat moment kwam een 49-jari- ge automobilist uit Oost-Souburg aanrijden vanaf de A58 die linksaf sloeg richting de Veerhavenweg. De motorrijder botste tegen de zij kant van de auto en kwam ten val. De zwaargewonde man werd per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. MIDDELBURG - Delta stelt een on derzoek in naar de opslag van een asbesthoudende drinkwaterleiding aan de Klakbaan bij IJzendijke. De meer dan 27 jaar oude buizen worden daar vervangen. Om ge- zondheidrisco's uit te sluiten, moet het materiaal worden ver pakt in folie. Dat gebeurt niet al tijd even consequent, blijkt uit fo- 5 Spanje (beide 52,1 procent) zat meer dan de helft van de jongeren werkloos thuis. Uit cijfers van on derzoeksbureau Markit blijkt dat de industriële sector in de econo mische grootmachten Duitsland en Frankrijk afgelopen juni het sterkst kromp in drie jaar. Daaruit blijkt volgens Markit dat Duitsland en Frankrijk niet langer immuun zijn voor de economi sche malaise die begon in de zuide lijke lidstaten van de eurozone. 1. Mark Cavendish 4.56.59 2. Andre Creipel z.t. 3. Matthew Goss z.t. 106. Johnny Hoogerland z.t. 1. Fabian Cancellara 10.02.31 2. Bradley Wiggins +0.07 3. Sylvain Chavanel z.t. 71. Johnny Hoogerland +1.10 Voor meer tournieuws zie pagina's 22 t/m 24 en www.pzc.nl/tourdefrance K^uijm.ywf rn^— DEN HAAG - Ondanks de moeilijke economische omstandigheden gin gen Nederlanders vorig jaar niet echt minder lang met vakantie. Wel kozen mensen vaker voor een verblijf in het buitenland en ble ven ze minder in eigen land, blijkt uit gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS). Het aantal overnachtingen in Neder land daalde van bijna 74 miljoen in 2009 naar 71 miljoen in 2011. fn 2009 telde het CBS nog 8,7 mil joen lange vakanties in Nederland die gemiddeld 10 dagen duren, in 2011 waren dat er 8,3 miljoen. Niet alleen het economisch tij speelt daarbij een rol, maar ook het slech te weer van afgelopen zomer. In dezelfde periode steeg het aantal buitenlandse vakanties van 14,6 miljoen naar 14,9 miljoen. Frank rijk was het populairst. DE STELLING Ik maak me zorgen om asbest in het drinkwater Reageeroppzc.nl UW MENING 281 reacties Zeeuwen hechten te weinig belang aan onderwijs eens ■■■■■■133% to's die de Statenfractie van de PvZ gisteren meestuurde met schriftelijke vragen aan Gedepu teerde Staten. De partij maakt zich zorgen over de gezondheid van mensen die het water drinken dat door de leiding van asbestcement stroomt. pagina 2: zorg om drinkwaterleiding van asbest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1