dat mocht niet' zeeland 119 Vlassers zien zonnige oogst tegemoet OPRUIMING BIJ C4V0 49.- 59.- 98.- 29.- 29.- 25.- 89.- 59.- 79.- 198.- 'Grote sociale onrust verwacht op recreatiepark' Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508 Dichtbij OOSTKAPELLE Serie zomerconcerten in Dorpskerk De Stichting Oostkapelle Cultureel houdt een serie zomeravondconcer ten in de Dorpskerk. Woensdaga vond is het eerste concert dat gege ven wordt door de pianist Christo Iliev. Elke woensdag gedurende de schoolvakantie staat een concert op het programma. Na Christo Iliev spelen of zingen Nathalia Pa vlova en Nel van de Broeke (piano en mezzo sopraan, 11 juli), drie le den van het Rotterdam Chamber ensemble (cello, hobo en piano, 18 juli), Duo Passionata (fluit en harp, 25 juli), Irina Parfenova (piano) m.m.v. de acteur Pieter Scholten die gedichten van Russische schrij vers voordraagt (1 augustus) en clo se harmony kwartet Four Fun (8 augustus). Alle concerten beginnen om 20.00 uur. Meer informatie: www.zomeravondconcer- tenoostkapelle.nl ZOUTELANDE Follie a Deux speelt in Catharinakerk Het mandoline- en accordeonduo Follie a Deux speelt woensdaga vond in de Catharinakerk in Zoute- lande. Het concert begint om 20.30 uur en de entree kost zes euro. Het optre den maakt onderdeel uit van een serie zomeravondconcerten in de Catharinakerk. Follie a Deux be staat uit Marina Eckhart en Monty van Belzen. ïlif^nrml www.eetkamermiddelburg.nl VLISSINGEN Blokje bij Blokje houdt Lego-fair Blokje bij Blokje aan de Verlengde Bonedijkestraat 279 te Vlissingen- houdt woensdag van 11.00 uur tot 18.00 uur een Lego fair met onder andere demonstraties van mind- storm-technisch Lego. Verder is er een museum met Lego-modellen. De burgemeester onthult een Vlis- sings gebouw. Voor kinderen is er een kleedjesmarkt om Lego te ver kopen, ruilen of te laten zien. Opga ve: info@blokjebijblokje.nl HEINKENSZAND Langste braderie van Zeeland in lang dorp Heinkenszand, van oorsprong een flink stuk lintbebouwing, houdt za terdag 7 juli de langste braderie van Zeeland. Op de lange Dorpsstraat, uitge breid met de Stationsweg, en op de Kerklaan, staan tal van kramen en er is een vrijmarkt Er zijn verschil lende demonstraties, waaronder Street Soccer. De braderie duurt van 9.30 tot 17.00 uur. dinsdag 3 juli 2012 door Harmen van der Werf SLUISKIL - Vlastelers- en verwer kers verwachten een goede oogst dit jaar. In tegenstelling tot vorig seizoen, toen door aanhoudende droogte het vlas niet tot wasdom kon komen. Karei van Looij van Van Looij Vlashandel en -verwer king in Sint Jansteen houdt een kleine slag om de arm. „We zien de beer lopen, maar die moet nog wel geschoten worden." Marc van de Bilt van Van de Bilt Zaden en Vlas in Sluiskil wil het liefst niet meer aan het seizoen 2011 worden herinnerd. „In het groeiseizoen was het 75 van de 80 a 90 dagen droog. In de woestijn wil ook niets groeien." Het gevolg was dat vlasstengels veelal slechts een lengte haalden van zo'n vijftig centimeter. Korte vezels die daar van gemaakt kunnen worden, zijn te gebruiken voor onder meer de productie van touw en papier, maar ze zijn niet geschikt voor kle- dingproductie. Ze moeten daar voor langer zijn, 85 a negentig cen timeter. Het vlas heeft dit jaar wel de kans gekregen tot volle was dom te komen, mede dankzij de soms overvloedige regenval. De vlasver werking in Nederland is van oudsher geconcentreerd in Zeeuws-Vlaanderen. pullovers v.a. pantalons, o.a.jeans v.a. kolberts v.a overhemdem casual overhemden lange m. v.a. korte mouw v.a. polo shirts v.a. jack's v.a. vesten v.a. bodywarmers voor kostuums v.a. In het bezit van een diploma Verzorgende of Verzorgende IC? Wij hebben volop werk in de thuiszorg en in onze verpleeg- en zorgcentra Bel (0118) 684 000 of kijk op www.zorgstroom.nl WEMELDINGE - Grote sociale on rust. Dat verwacht Jos Schouwe- naar, bewoner van het recreatie park Oesterbaai in Wemeldinge. Een aantal mensen dat er perma nent verblijft, heeft begin juni van de gemeente Kapelle een brief ge kregen. Ze moeten op 1 september weg zijn, anders wordt een dwang som opgelegd. Schouwenaar, die zelf een gedoogbeschikking voor permanente bewoning heeft, weet dat buren door de actie erg in de problemen komen. „Die mensen zitten heus niet uit weelde in hun recreatiewoning. Ga maar eens ver vangende woonruimte zoeken, als je toch al in de problemen zit." boormachine stevig in elkaar. Maar hij heeft al aangeboden om het ook weer te slopen." Luke, Oskar, Brandon en David hebben net hun vlag boven de hut laten wapperen. Luke (11): „We hebben de hut zelf gebouwd, zon der hulp van onze ouders. We doen nu voor de tweede keer mee, maar het is zonder hulp nog best lastig. David: „Morgen gaan we ver ven en maken we de hut blauw met groen. Eerst gaan we de bo venste verdieping erop zetten." Even bijtanken tussen het timmeren door. Vanaf 10:00uur waren de kin deren de hele dag in de weer. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19