'We wilden nog hoger maar 18 Motoren 95 km per uur te snel Hinkelbaantjes in de Vlissingse binnenstad betaalbare brilmode Piet Vogelaar als je tilroeoptiek dinsdag 3 juli 2012 'm nodig hebt! MIDDELBURG - De politie probeert regelmatig met behulp van specia le apparatuur hardrijders te betrap- pen. Afgelopen zondagavond lukte het op de Nieuwe Vlissingseweg tussen Middelburg en Vlissingen om twee motorrijders te betrap pen die wel erg hard gingen. Ze re den volgens de politie 175 km/u terwijl daar maximaal 80 km/u ge reden mag worden. Op die weg staan ook vaste snelheidscamera's maar veel bestuurders weten hoe ze die moeten omzeilen om te voorkomen dat ze toch geflitst worden. Het lukte de politie toch om die twee te betrappen met de inzet van een lasergun. Vervolgens werden de beide 24-jarige man nen uit Oost-Souburg aangehou den en moesten ze hun rijbewijs inleveren. Ook kregen ze elk een proces-verbaal. De officier van jus titie bepaalt binnenkort of ze voor moeten komen voor de politierech ter of dat zij hen zelf een straf op legt. Hun motoren werden niet in beslag genomen, hoewel de politie dat in dit geval wel kon doen. Een woordvoerder van de politie stelde dat er veel klachten bij de politie binnenkomen over te hard rijden over de Nieuwe Vlissingseweg en andere wegen op Walcheren. Niet alleen door motorrijders, maar ook door automobilisten. „Door inzet van onder andere de radar wagen en laserguns proberen we daar iets aan te doen", aldus de woordvoerder van de politie. In de eerste week van de school vakantie is de Bouwspeelplaats weer van start gegaan. Binnen een paar uur stond er maandag al een compleet dorp aan de Geersesweg in Middelburg. door Pieter van Geldere ens en Thijs (beiden 9) zijn I met een groep van zo'n vijf- I tien kinderen druk in de weer I met hun bouwwerk. De hut valt op door de hoge vlaggen mast die zojuist op de tweede ver dieping is geplaatst. Jens: „Het wordt sowieso de hoogste van alle maal. We wilden nog hoger, maar dat mocht niet. Morgen gaan we schilderen en maken we er een grote paddenstoel van." Een aantal vaders staat erbij en helpt zo nu en dan mee om er een stevig huis van te maken. Honderden kinderen hebben tot en met woensdag de tijd om hun mooiste hut te bouwen. René Kos ter, van Activiteiten Stichting Cali- mero, denkt dat het dorp dit jaar weieens een blauwe uitstraling kan hebben. „Het thema is dit jaar smurfen, dus dan zal het dorp op dinsdag, de verfdag, wel een mooie kleur krijgen." Het dorp is gescheiden in een 'wijk' voor kinderen tot en met zes jaar en een voor grotere kinde ren. Koster: „Dit doen we omdat de kleinsten wat meer aandacht nodig hebben. Ze bouwen deze week niet alleen aan hun hut, maar kunnen tussendoor spelle tjes doen of voetballen. Ze kun nen ook knutselen om hun hut extra te versieren." 425 kinderen meldden zich maan dag 'aan om te klussen. Volgens Koster zit het met de veiligheid wel goed. „Op het terrein staat een tent van de EHBO en de sloop op donderdag doen we zelf. Uiteinde lijk volgt op vrijdag het vreugde vuur onder leiding van de brand weer. Dit begint om 15.00 uur." Er is op het terrein ook een aantal vrijwilligers dat de kinderen mee helpt, vooral met het sjouwen van de zwaardere materialen. -Ook tie ners Britt en Veronique. Britt: „Na tuurlijk kunnen vrouwen ook mee helpen met het klussen. Ik kwam hier toen ik nog op de basisschool zat ook vaak met mijn moeder. Ik heb dus genoeg ervaring." Veroni que staat hier ook niet voor het eerst. „Na deze week ben ik altijd helemaal op van al dat sjouwen en timmeren. En ja, ook een beetje van de kinderen. Donderdag halen wij met het team alles weer uit el kaar. Dat kan nog een grote klus worden, want ik zag net een vader die wel heel handig bezig was. Hij schroefde de boel met een schroef- NIEUWE MENUKAART HOTEL BRASSERIE door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Kinderen in de bin nenstad van Vlissingen hebben er binnenkort een paar speelplekken bij: in drie straten worden hinkel baantjes aangelegd. Het initiatief komt van twee moe ders uit de Vlissingse binnenstad, die speelplekken voor hun kinde ren misten. Zij bedachten drie hin- kelbanen, bestaande uit tien moza ïektegels met een nautische afbeel ding. Die tegels zijn door vrijwilli gers, maar onder deskundige bege leiding, vervaardigd. Buurtbewo ners hebben ze voor 12,50 euro per tegel gesponsord. De tegels komen te liggen in trot toirs van de Paardenstraat, de Pa lingstraat en de Wilhelminastraat. De gemeente heeft beloofd te faci- literen, door professionele straten makers beschikbaar te stellen. Die zullen deze week beginnen de mo zaïektegels te leggen. Dit soort burgeriniatieven, die de leefbaarheid in de buurt bevorde ren, zegt de gemeente Vlissingen van harte toe te juichen. Ze sluiten volgens voorlichter Stefanie van Oyen aan bij de richting die de ge meente in het kader van Welzijn Nieuwe Stijl wil inslaan. „We krij gen niet veel van dit soort initiatie ven, maar vinden het wel mooi." topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar wii kunnen declareren bij vele zorgverzekeraars brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl ■H DE LEUGENAAR Boulevard Bankert 132 4382 AC Vlissingen t. +31 (0)118 412 500 info@hoteldeleugenaar. nl www.hoteldeleugenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18