Daderprofiel overvallen op Chinezen WALCHEREN Irislaan uitvalsbasis voor Strandvijfdaagse almanak Tour DINSDAG 3 juli 2012 17 Nog hoger bouwen mocht niet 18 en 19 Leuke dingen tussen zoet en zout 20 en 21 Politie gaat hulp inroepen van het publiek na reeks berovingen van restaurants op Walcheren door Emïle Galon MIDDELBURG - De politie stelt mo menteel een uitgebreide daderana lyse op van de man of mannen die betrokken waren bij de serie over vallen begin dit jaar op Chinese restaurants op Walcheren. De recherche verwacht na de zo mer klaar te zijn met het samen stellen van die daderanalyse. Ver volgens wordt het profiel bekend gemaakt aan het publiek en hoopt de politie dat inwoners kunnen helpen bij het opsporen van die da der of daders. Volgens woordvoerder Esther Boot van de politie is enige tijd te rug besloten die uitgebreide dade ranalyse te maken en daarmee de hulp van het publiek in te roepen. Ze ging niet in op de vraag of de politie voor deze manier van wer ken kiest omdat het politieonder zoek naar die serie overvallen tot nu toe geen resultaten heeft opge leverd. Ze wilde wel kwijt dat de politie steeds meer het publiek probeert te betrekken bij onderzoeken 'om dat we kiezen voor openheid' en omdat mensen soms dingen we ten waar de politie veel aan heeft bij een onderzoek. Begin dit jaar werd Walcheren ge troffen door een serie overvallen. De meest in het oog springende waren die op vier Chinese restau rants in Vlissingen (Vissersstraat, 20 februari), Oost-Souburg (Hap py Garden, 1 maart), Middelburg, (Varkensmarkt, 5 maart) en Koude- kerke (Schuttestraat, 20 maart). Te gen sluitingstijd, als er geen of nau welijks publiek was, drong telkens een man een van die zaken bin nen en eiste onder bedreiging van een wapen geld, waarna hij snel verdween. De politie waarschuwde na die derde overval alle Chinese restau ranthouders in de regio en advi seerde hen om voorzorgsmaatrege len te treffen, zoals het regelmatig afromen van de kassa's, en attent te zijn op mensen die zich in de buurt van hun zaak ophielden. Volgens Esther Boot wordt bij de politie veel gewerkt met daderana lyses. Gegevens daaruit worden zo nu en dan meegenomen in de re guliere politieberichten. De politie heeft de afgelopen tijd verdachten opgepakt van wie ver moed wordt dat ze betrokken wa ren bij een mislukte overval op een snackbar in Oost-Souburg en een overval op een sportzaak in Middelburg. VLISSINGEN - Een voetbalveld op het sport park aan de Irislaan in Vlissingen was maan dagmorgen de uitvalsbasis voor de 350 deel nemers aan Strandvijfdaagse. Zondagavond zetten ze er hun tenten op om de volgende ochtend op pad te gaan naar de eerste etappeplaats Domburg. Ook daar wordt bij de plaatselijke voetbalclub over nacht. De tenten en andere bagage hoeven de wandelaars niet zelf mee te sjouwen. Hun spullen worden door vrijwilligers van de orga nisatie van etappeplaats naar etappeplaats ge bracht. Ze hoeven de tent alleen zelf op te zetten en af te breken. Vrijdag eindigt de Strandvijfdaagse in Rockanje. foto Ruben Oreel BRESKENS Dronken Duitser uit bedreigingen in kroeg Op de Eerste Zandweg bij Breskens heeft de politie zondagavond rond 19.15 uur een 50-jarige Duitser aan gehouden wegens bedreiging. Hij werd ervan verdacht kort tevoren in een café verschillende mensen met de dood te hebben bedreigd. Daarna liep de man het café uit en stapte in zijn auto. Hij bleek 2.5 keer te veel gedronken te hebben en werd ingesloten. BRUINISSE Arrestatie duo voor diefstal brandstof Twee 20-jarige mannen uit Rotter dam en Spijkenisse zijn zondag in Capelle aan den IJssel aangehou den op verdenking van diefstal van brandstof. Zij haalden in de nacht van zaterdag op zondag brandstof uit een vrachtwagen die gepar keerd stond aan de Visserijweg in Bruinisse. Een getuige heeft het kenteken van de auto waar de man nen in reden genoteerd. GOES Kat van dichtbij beschoten met buks In de omgeving van de 's-Heer Hen- drikskinderendijk in Goes is afgelo pen vrijdag of zaterdag een kat be schoten met een buks. De eigenaar van de kat deed hiervan afgelopen zondag aangifte. Het dier is waarschijnlijk van dicht bij beschoten aangezien het brand wonden had. De kat is geopereerd. De politie is op zoek naar mensen die iets gezien of gehoord hebben. Tip? redactie@pzc.nl De Tour de France en meer nog de tourtoto is voor sommige lieden hét hoogtepunt van het jaar. Bij de toto die in het Middelburgse kantoor is uitgeschreven hoort ook een dagelijk se quizvraag. Vraag 1 was in de vorm van een rebus. Het eerste plaat je toonde een 'plankende' man, de tweede het vaandel van harmonie D.E.S. en op het derde plaatje waren de kandidates van de Miss France verkiezing in galajurk te zien. De oplossing: La Planche des Belles Filles - een etappeplaats - wekte gro te verontwaardiging bij een van de deelnemers. „Mciar dat is Frans en dat spreek ik niet." Tour, etappe, coureur, demarrage, col. Het wordt voor hem nog een hele toer om de Tour (Ronde) te volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17