Hoogvliegers zijn puntenpakkers sport 37 ZVB zegt convenant district op 't Bierwinkeltje moet met brons genoegen nemen maandag 2 juli 2012 Z c 'Het is abnormaal hoe goed zij als meisje heeft In Axel moest Nancy van de Ven gepresteerd.' genoegen nemen met de vijfde plaats in het dagklassement. r l W TÜT 1 Mn Giel van de Ven is trots op zijn dochter Nancy van de Ven in actie op het Sloehavencircuit in Vlissingen. daardoor de aansluiting. In het ver dere verloop kwam hij niet meer in zijn ritme en finishte als zesde. Van de Ven maakte geen fout en greep de tweede plaats. Beide cou reurs kwamen echter op het po dium. Van de Ven werd tweede en haar opponent derde. Voor de stand om het kampioenschap deed Nancy van de Ven ook goede zaken want niet alleen in Axel maar ook in Vlissingen wist zij de meeste punten te halen. Vader Giel van de Ven was in zijn nopjes met de prestaties van zijn dochter. „Het is abnormaal hoe goed zij als meisje heeft gepresteerd." Nancy van de Ven liet het stilletjes over zich heengaan. „Mijn broer Rinus die mij overal in begeleidt, dat is pas een topper." Rinus was zondag in Vlissingen niet aanwezig maar telefonisch werd alles doorgesproken en zo no- foto Ruben Oreel dig bijgesteld. Nancy van de Ven heeft - naast dat ze ooit nog eens naar Amerika wil - de wens om mee te mogen doen aan het WK voor junioren dat op 22 augustus wordt verreden in het Bulgaarse Sevlievo. Van de Ven hoopt dat de KNMV haar wens wil vervullen. door Roeland van Vliet GOES - Het trampolinespringen is in de afgelopen jaren eerlijker ge worden. Dat komt doordat de 'ti me of flight' - de tijd waarin de gymnast los is van de verende mat - meegenomen wordt in de totaal score. Lag voorheen het lot van de springers geheel in handen van de jury, nu is dat nog maar voor twee derde. Maar er is ook een nadeel: waaghalzerij ligt op de loer. Tijdens de tiende Forza Cup, het springgala van het Goese Forza Gymnastica, is het meetinstru ment onder de grote trampoline goed te zien. Het apparaat meet de exacte 'time of flight' tijdens de oe feningen van de springers. „Hoe hoger je komt, hoe langer je los bent van de trampoline", weet Su zan Vlaming, die als jurylid op treedt in Spoftpunt Zeeland. „En hoe langer je vliegt, hoe meer pun ten je krijgt. Anders dan voorheen loont het dus om hoogte te ma ken." Sinds eind 2010 zit er bij internatio nale wedstrijden een soort stop watch aan de trampoline vast. Iede re gymnast laat tijdens een oefe ning tien verplichte figuren en twee keuzesprongen zien en het elektronische klokje loopt alleen als er geen contact is met de veren de mat. „Tot voor kort gaf de jury punten voor de moeilijkheid van de oefening en de uitvoering er van", vertelt Vlaming. „Nu is er een derde factor: time of flight. Die wordt voor een derde meegere kend. Die is objectief gemeten en dus is zijn de springers minder af hankelijk van de vijf juryleden." Heeft het de sport veranderd? „Een beetje wel", zegt de Goese. „Voor heen kon je je oefeningen een beet je afraffelen door laag te blijven en door heel snel te draaien toch al je salto's te maken. Nu word je geacht meer hoogte te pakken." Dat maakt de oefening eleganter, maar ook moeilijker. „Hoe hoger je komt, hoe lastiger het is om in het midden van de trampoline te blij ven en je vormspanning vast te houden." Bij Forza Gymnastica werd voor 2010 al geregeld de vliegtijd van de gymnasten gemeten, vertelt trainer Martin Wissekerke. „Wij zagen de 'time of flight' als graadmeter voor de voortgang van de jeugd." Dat het klokken ervan nu op de hoog ste niveaus is ingevoerd, vindt hij goed voor de sport. „De kans dat de beste wint, is toegenomen." Maar het voordeel heeft ook een nadeel. Er is namelijk het risico dat trampolinespringers zo hoog wil len gaan springen, dat het gevaar lijk wordt. „Het turnen staat nooit stil", zegt Wissekerke. „Dat zie je aan Epke Zonderland, die op de rekstok de eerste is die drie vlucht- elementen achter elkaar doet. In het trampolinespringen heb je dat ook: gaat de één al heel hoog, dan wil de ander nog hoger." Arnold Metselaar en Iris Looij, de twee Forza-leden die tijdens de Forza Cup in de internationale klas se uitkomen, komen niet in de buurt van het plafond van de hal. Metselaar niet omdat hij het tram polinespringen niet als specialisme heeft, Looij niet omdat ze pas elf is en nog niet over de kracht ervoor beschikt. Maar de Kloetingse heeft wel de intentie om steeds hoger te komen. „Ik focus me alleen op de grote trampoline", zegt ze tamelijk wijs. „Daardoor hoop ik steeds be ter te worden." Looij weet eigenlijk niet beter dan dat de vluchttijd gemeten wordt. Voor haar is het ook mooi dat de hoogte nu beloond wordt, vertelt ze. „Ik had altijd al hoogte nodig om mijn oefening goed te doen. Ik heb me dus nooit hoeven aanpas sen. Maar ik krijg er nu wel punten voor." NIEUWEGEIN - Het driebandenteam van 't Bierwinkeltje uit Terneuzen veroverde op het NK voor teams uit de vierde divisie de derde plaats. De eerste plaats was voor 't Ivoor uit Boxtel. De Temeuzense formatie leek vori ge week rijp voor de titel. Kopman Mare Pauly onderbrak er zelfs een vakantie in Egypte voor. Zijn team genoten wilde hem met de titel be danken voor deze geste. Een grote stroomstoring gooide echter roet in het eten en de strijd werd een week uitgesteld. De eerste wedstrijd tegen de latere kampioen 't Ivoor ging verloren met 2-6. Van de ploeg die in de sterkste opstelling aan tafel kwam, met Mare Pauly, René Kuczorra, 'grote' en 'kleine' Cees Wissel won alleen 'grote' Cees (0.892 gemid deld). Dat betekende dat er alleen nog om de derde plaats kon wor den gestreden. „We hadden afgesproken om ieder een te laten spelen en dus moch ten Joke Breur, Arie Vink, Fons Baart en René Kuczorra proberen het brons binnen te halen", zei 'kleine' Cees Wissel. Dat lukte dankzij een 6-2-overwinning op Van den Berg Biljarts/Vazupol uit het Brabantse Zeeland. Alleen Breur verloor, maar dat was geen schande met een tegenstander die 0.961 noteerde. door Joop van den Oudenhoven AXEL - De Zeeuws-Vlaamse Biljart bond heeft vrijdagavond de samen werking met het Biljart District Delta Zuid West per direct beëin digd. Wel staat het individuele le den of verenigingen van de ZVB vrij om lid te worden of te blijven van de KNBB. De verenigingen die aangesloten zijn bij de ZVB hebben in grote meerderheid be sloten weer terug te keren naar de status van zelfstandige bond. In 2010 werd afgesproken om als ZVB lid te worden van de KNBB. Na de ontwikkelingen van de laat ste tijd in het district, het aftreden van het oude en de samenstelling van het nieuwe bestuur, is het glas helder dat het vertrouwen op een goede samenwerking bij de ZVB tot het nulpunt is gereduceerd. De ZVB gaat vanaf heden weer zelf standig verder en houdt in het nieuwe seizoen een zogeheten kop pelcompetitie waarin teams in plaats van met drie nu met twee spelers aantreden. Dat maakt het mogelijk meer teams te laten spe len en zo toch een volwaardige competitie te houden. Verder blijft de Grand Prix driebanden op de agenda. Er wordt in het vervolg tot en met de vierde ronde in poule- vorm gespeeld zodat deelnemers ten minste twee of drie partijen spelen. De finale bestaat voortaan uit vier spelers. De speelplaatsen zullen zijn Sas van Gent, Terneu zen, Groede en Sint Jansteen. De Masters worden in Aardenburg ge speeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77