Kinderopvang in vrachtauto Digitaal toeristenpasje biedt veel voordelen 121 zeeland Sint Eligiuskerk in Hoofdplaat dicht almanak Actualiteitenbegeleidster maandag 2 juli 2012 Idee voor viering 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen door Henk Boot TERNEUZEN - Wil de viering van tweehonderd jaar Zeeuws-Vlaande ren in 2014 een succes worden, dan moet er ook worden gezorgd voor goede kinderopvang. Dat zegt Monique Dingenouts van de Kinderopvang Zeeuws-Vlaande ren. Dingenouts heeft ook al een idee hoe de opvang geregeld kan worden. „Ik kan me voorstellen dat je pro beert via sponsors een vrachtwa gen beschikbaar te krijgen waar mee je dan van evenement naar evenement kunt rijden." Zon mobiele kinderopvang kan dan zowel voor kinderen van toe schouwers als van deelnemers aan de activiteiten uitkomst bieden. „Op die manier creëer je net wat meer mogelijkheden om in het feestjaar actief te zijn." Monique Dingenouts hoopt dat één of meer bedrijven of instanties zich melden om op te treden als sponsor voor zon kinderopvang op wielen. „In een vrachtwagen kun je spelle tjes en springkussens vervoeren en je hebt meteen een overdekte op vang bij de hand." Een grote tent is een ander alterna tief Net als dorps- of clubhuizen. door Wout Baremam TERNEUZEN - Toeristen die 'Zeeuws-Vlaanderen bezoeken, kunnen sinds zaterdag gebruikma ken van een digitale toeristenpas. Het is een aanvulling op de eerder geïntroduceerde papieren toeris tenpas. Het digitale pasje wordt deze zo mer verstrekt door acht 'accommo- datieverschaffërs'. Met het basispas je kan de toerist gratis opstappen op de bussen in West-Zeeuws- Vlaanderen. Vorig jaar maakten 70.000 passagiers daar gebruik van. Met een opwaardering van vijf euro (naar een gouden pas) kan bovendien worden deelgeno men aan tal van acties van toeris tische bedrijven. Het zijn er elf, va riërend van een gratis overtocht van Breskens naar Vlissingen en te rug tot kortingen bij Toversluis, tot op heden nog geen werk in had kunnen vinden. Toen haar bezoek vroeg: „Waar heeft ze dan voor geleerd?", ant- woordde ze: „voor actualiteitenbege leidster." Haar bezoek besloot het maar zo te laten. Ze waren het erover eens dat dit wel eens een mooi nieuw beroep zou kunnen zijn! Toen dat Zeeuwse gezin bij moeder op de koffie ging, kwam de thuis hulp ter sprake. De bijna go-jarige vertelde enthou- siast aan haar bezoek dat er nu een jonge hulp uit eigen dorp bij haar over de vloer kwam. Ze vertelde dat de hulp dit werk tij delijk had aangenomen, omdat ze voor iets anders had geleerd en daar De beelden op de Scheldeboulevard en daar vlakbij zijn tot en met zondag te bezichtigen. Iedere zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur tonen beeld houwers van het Kunstenaarscollectief van Josph Pan- necoucke hoe hun beelden tot stand komen. „Maar niet elke activiteit wordt in een bebouwde kom gehouden." Het toezicht moet volgens haar lig gen bij erkende opvangkrachten. „Wellicht tegen een kleine vergoe- ding." Eind dit jaar moeten de plannen onderbouwd en wel bij de Stich ting ZV2014 liggen. Daar zijn ze op zich enthousiast over het idee. „Zo zie je als je men sen laat meedenken wat voor bruik bare suggesties dat oplevert", zegt projectcoördinator Peter Oggel. Er zijn meer uiterst zinnige sugges ties ingediend. Door Karei Martinet uit Heikant bijvoorbeeld. Die denkt aan een reünie voor oud-Zeeuws-Vlamingen. Hij schat dat duizenden jongeren sinds de ja ren zeventig, tachtig elders in het land zijn blijven wonen. „Het zou toch mooi zijn als we die weer voor Zeeuws-Vlaanderen zou den kunnen interesseren." Hij hoopt daarvoor op medewerking van makelaars, het bedrijfsleven, onderwijs en gemeenten. „Als we via zo'n reünie een deel van die jongeren van toen terug kunnen halen, is de opzet al ge slaagd. We moeten ons niet neerleg gen bij de braindrain die al decen nia aan de gang is", vindt de Hei kantenaar. Toevallige passanten vinden dit kunstobject leuk. Het is herkenbaar. „Hé, een bootje in een fles." het Portaal van Vlaanderen of een torenbeklimming in Hulst. De ac ties worden gedurende het sei zoen voortdurend uitgebreid en aangepast. De uitgifte, het opwaar deren en afboeken van de digitale pas kunnen worden geregeld via internet en met behulp van scan ners. Het project duurt drie jaar en moet uitgroeien tot een Zeeuw se Toeristenpas. Schouwen- Duive- land en Zeeuws-Vlaanderen zijn de eerste proefgebieden. In 2013 moeten alle recreatiebedrijven aan haken. Het digitale pasje is een ini tiatief van de stichting Deltaleven. Het project wordt breed gedragen en financieel ondersteund door overheden (provincie en gemeen ten), het stimuleringsfonds van de Rabobank West- Zeeuws-Vlaande ren, Veolia, de VVV Zeeuws-Vlaan deren en het toeristisch bedrijfsle ven. Martelaar in een paal aan de Scheldeboulevard. Twee oudere Terneuze- naars: „Is dat ook kunst?" door Wilma Valk Tip? redactie@pzc.nl HOOFDPLAAT - Ruim honderd gelo vigen, kerkgangers uit Hoofdplaat en omliggende parochies, bezoch ten zaterdag de laatste eredienst in de rooms-katholieke kerk in Hoofdplaat. Pastor Ignias D'hert ging, onder steund door pastoraal medewerker Alexandra de Krijger, de dienst voor. Na de dienst vertrok het ge zelschap in processie naar 't Tuurp- suus. Daar worden in de toekomst twee keer per maand, op de eerste en laatste zaterdag, erediensten ge houden. Uit de kerk werden de Bij bel, de paaskaars en het nieuwe al taarkleed meegenomen. In het dorpshuis werd een film vertoond over de laatste schoonmaakbeurt van de kerk door vrijwilligers. De eerste katholieke kerk werd ge bouwd aan het einde van de 18e eeuw. De St. Eligiuskerk stamt uit de tweede helft van de 19e eeuw. De kerk staat te koop. Fons Soulimans draagt de paaskaars de kerk uit, gevolgd door Lea de Visser met bijbel en Tonny Mollet met het communiekleed, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72