aan Zeeuwse kust 35 sporters op de been Een welkome onderbreking Stilzitten is niets voor Kleinepier Een persoonlijk record hadden een hele peul aan de 3, 10 of 21 kilometer. Dat ven de twintig graden. Voor velen was een verkoelend kwam mede door het warme weer. briesje op de Vlissingse boulevard een zegen. Tijdens de wedstrijd steeg de temperatuur tot ver bo- foto Ruben Oreel maandag 2 juli 2012 die onder lastige omstandigheden werd afgewerkt. Bij de vrouwen was er wel Zeeuws succes. Henny Strating uit Kamper land won in 1.41.18 uur. „Het was de derde keer dat ik een halve ma rathon liep. Ik ben onlangs begon nen met kilometers maken, want in oktober wil ik de Kustmarathon lopen. Die heb ik al vijf keer ge fietst en een keer gewandeld. Nu wil ik 'm wel eens rennen en deze wedstrijd past goed in de voorbe reiding." Rianne Jansen uit Middel burg werd zaterdag tweede, plaats- genote Marian van Dijk maakte het podium compleet. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Bij korfbalvereniging Stormvogels hoeven ze voorlopig nog niet te vrezen. Loura Kleine pier mag dan het hardlopen heb ben ontdekt en te boek staan als ta lentvol, ze blijft haar sport trouw. „Ik vind korfbal nog veel te leuk. Ik loop alleen als de competitie stil ligt." Kleinepier won zaterdag de PZC Fa milieloop over tien kilometer. Ze realiseerde een tijd van 41.43 minu ten. „De eerste vijf kilometer had den we windje mee en dat scheelt wel", vertelde ze na haar race. „Vroeger ging ik vaak mee om te kijken naar hardloopwedstrijden en dan stond ik maar een beetje langs de kant Op den duur ben ik mee gaan doen. Stilzitten is niet echt mijn ding. De komende maan den doe ik nog mee aan het Straten- lóopcircuit en kan ik straks weer topfït aan het seizoen bij de korf bal beginnen." Bij de mannen zegevierde Tommy Staal. Hij bleef net onder de 34 mi nuten (33-59)- «Het was best pittig door de wind", zei Staal. De atleet van AV'56 verbleef vorige week in Marokko en deed mee aan een vier daagse marathon. „Het was een soort trainingskamp. Het ging om een wedstrijd over 86 kilometer, verdeeld over vier dagen. Ik heb niet de gehele afstand gelopen. Er was ook een etappe van 33 kilome ter en die heb ik vöor de helft gelo pen. Maandag ben ik teruggeko men en het bleek een goede voor bereiding voor deze wedstrijd te zijn." Staal richt zich nu op het Ne derlands kampioenschap tien kilo meter eind september en verder wil hij in december naar het EK cross voor junioren. Loura Kleinepier. Tommy Staal, winnaar van de 10 ki- foto Johan van der Heijden lometer. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Hij doet wel eens mee aan wegwedstrijden atletiek, maar moet het dan meestal afleggen tegen de grote mannen. Zaterdag tijdens de PZC Familieloop zag Gino Harinck echter zijn kans schoon. De vijftienjarige Souburger kwam, zag en overwon bij de wedstrijd over drie kilometer. De atleet van Dynamica kwam tot een tijd van 10.32 minuten. „Ik ben meestal op de baan actief', vertelde Harinck naderhand, „maar om dat er voor dit weekeinde geen wedstrijden gepland stonden, heb ik een uitstapje gemaakt. Het is een mooie onderbreking van het baanseizoen. Het ging lekker, ik had het tempo meteen te pakken." Op de baan is Harinck meestal actief op de 1500 meter. „Ik heb een tijd van 4.35 staan. Ik heb bij de top twintig van Nederland gestaan. Ik train twee, drie keer in de week. Atletiek betekent bijna alles voor me." Bij de vrouwen op de drie kilometer ging de eindzege naar Nathalie Slabbe- koorn uit Kapelle. Ze realiseerde een tijd van 12.40 minuten. Uitblazen, foto Johan van der Heijden Gehaald, foto Johan van der Heijden Henny Strating. foto Johan van der Heijden VLISSINGEN - Na gedane arbeid is het goed rusten. Ivar van den Bos uit Kou- dekerke ging er na zijn wedstrijd over tien kilometer even bij zitten. Waar na zijn kinderen Raisha en Kaylan hem bloemen en drinken overhandigden. „Het was behoorlijk warm, dus ik ben wel toe aan een drankje", zei Van den Bos. De voormalig voetballer van VCK („Tien jaar geleden moest ik stoppen we gens een knieblessure") was een tevreden man. ,lk heb mijn persoonlijk re cord aangescherpt", zei Van den Bos, die na 42.04 minuten over de finish kwam. „Lopen staat in het teken van plezier, maar ik probeer altijd wel mijn tijd nog te verbeteren. Vroeger liep ik één keer per week als het er al van kwam, maar tegenwoordig kom ik aan drie keer per week. Ik train bij de loopgroep van Remy Vasseur en Anjolie Engels. Ik vind het heerlijk." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61