Plan voor brug in Grevelingendam SCHOUWEN-DUIVELAND Barok herleeft op buitenplaats Mon Plaisir Treffen van Nederlandse en Duitse jeugd op camping loopt uit de hand almanak Actualiteitenbegeleidster MAANDAG 2 juli 2012 11 Orkest laat muzikaal protest horen 14 en 15 Nieuwe wegverbinding nodig als Volkerak aansluit op Grevelingenmeer door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een hoge pijlerbrug in de Grevelingendam, tussen de Phi- lipsdam en de kust van Flakkee. Deze suggestie staat in een voor studie van een 'verkenning' van toekomstige investeringen door het ministerie van Verkeer en Wa terstaat. Er zijn concrete plannen om de waterkwaliteit van het Volkerak en het Zoommeer te verbeteren door die meren te verbinden met de zoute "Grevelingen, die dan te vens als opvangbekken voor de ri vieren dienst doet. In dat geval is er een doorlaatmiddel nodig. In de verkenning wordt de keuze gelaten tussen een onderdijkse wa- terinlaat van 279 miljoen euro en een pijlerbrug van 20 tot 25 meter hoogte, die 87 miljoen gaat kosten. Nog dit jaar begint een onderzoek naar de verbinding Grevelin- gen-Volkerak. Maar brug of water- inlaat worden niet voor 2020 ge bouwd. Het Rijk en de provincies Zeeland en Zuid-Holland moeten het project betalen. De plannen hangen samen met een waterdoorlaat en de getijdecen trale in de Brouwersdam. De verkenning is kort aan de orde geweest in de bestuursvergadering van het Grevelingenschap. Daarbij is de garantie gegeven dat de ge plande mountainbikebaan in de Zuiderlandpolder op Flakkee niet wordt bedreigd door de brug. De woordvoerder van het Water- sportverbond liet weten te allen tij de de voorkeur te geven aan een tunnel boven een brug. De Schouwse wethouder Ad Verse- put, tevens lid van het dagelijks be stuur van het Grevelingenschap, wil niet zo ver vooruit kijken. „Een brug is een mogelijkheid, ja. Maar die voorstudie is niets meer dan een inspiratieboekje. Futuris tisch en aardig. Maar of zo'n brug ooit gerealiseerd wordt, da's wat anders. Op korte termijn gaan we eens flink snoeien op de Grevelin- ^S&S^^V/SSBSSSSISSeSIBSSSSas^mSSSBSggS^&^SitSSSSSSSSCeSS gendam," stelt Verseput nuchter vast. „Dan raken we de eikenpro- cessierups daar kwijt. En verder gaan we kijken hoe we de onder nemingen hier kunnen upgraden en een kabelbaan aan kunnen leg gen. In samenspraak met Bruinis- se gaan we er een fraai, open ge bied van maken." De bestuurder erkent dat jaren lang alle aandacht is uitgegaan naar de Brouwersdam. „De Greve lingendam, daar moeten we nodig eens wat aan doen." SCHUDDEBEURS - De Buitenplaatsen Zomer- het gran canal (een lange vijver), er was barok- Zeeuws Archief uitleg gaf over de functie van was het publiek zeer geïnteresseerd. De dag tournee op landgoed Mon Plaisir in Schudde- muziek en er liepen acteurs in 18de-eeuwse buitenplaatsen als Schuddebeurs voor de stad stond mede in het teken van het Jaar van het beurs heeft zondag ongeveer 150 belangstel- kleding. Bezoekers konden aansluiten bij een Zierikzee. Volgens Leo Adriaanse van de orga- Water. „En dat kwam zo nu en dan met bak- lenden getrokken. Er was een picknick langs rondleiding waarbij Sander de Haan van het niserende stichting Cultureel Erfgoed Zeeland ken naar beneden." foto Ronald den Dekker SCHARENDIJKE - Op een camping aan de Kuijerdamseweg in Scha- rendijke is zaterdagochtend om 02.15 uur een zestienjarige jongen uit het Duitse Schwerte aangehou den. Tussen een groepje Neder landse jongeren en een groepje Duitse jongeren werd over en weer wat geroepen. De zestienjari ge werd boos en sloeg twee zeven tienjarige jongens uit Zelhem (Ach terhoek) in het gezicht. Zij liepen beiden dikke kaken en mogelijk ge broken tanden en kiezen op. Daar na bedreigde de Duitser de jon gens met een honkbalknuppel. Daarop liepen de Nederlandse jon geren naar de beveiliging, die de zestienjarige Duitser aanhield. Hij is naar Torentijd gebracht. De honkbalknuppel is in beslag geno men. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Tip? redactie@pzc.nl Toen dat Zeeuwse gezin bij moeder op de koffie ging, kwam de thuis hulp ter sprake. De bijna 90-jarige vertelde enthou siast aan haar bezoek dat er nu een jonge hulp uit eigen doip bij haar over de vloer kwam. Ze vertelde dat de hulp dit werk tij delijk had aangenomen, omdat ze voor iets anders had geleerd en daar tot op heden nog geen werk in had kunnen vinden. Toen haar bezoek vroeg: „Waar heeft ze dan voor geleerd?", ant woordde ze: „voor actualiteitenbege leidster." Haar bezoek besloot-het maar zo te laten. Ze waren het erover eens dat dit wel eens een mooi nieuw beroep zou kunnen zijn!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57