Strik voelt zich thuis 341 sport Een sportief gezin PZC Familieloop brengt vooral veel jeugdige Een karaktervrouw maandag 2 juli 2012 VLISSINGEN - De bedankjes gingen na afloop uit naar de schoonvader van haar zoon en haar zwager. Zonder de hulp van deze gelegenheidscoaches had Joke Blanker de Familieloop over tien kilometer niet volbracht. „Ik kreeg drie kilometer voor het einde last van mijn heup", legde de Middel burgse uit. „Zij hebben voortdurend op me ingepraat en dus heb ik het ge haald." Het was voor Blanker, die als laaste finishte, haar eerste wedstrijd. „Ik loop nog maar vier maanden en dit was mijn debuut in een wedstrijd. Ik wilde per se finishen. Het was zwaar, maar ik vind het lopen helemaal geweldig. Volgend jaar ben ik er weer bij." Haar zus haalde haar over om te gaan hard lopen. „Ik dacht eerst dat het niks voor mij was, maar ik vind het hartstikke leuk", zei Joke Blanker. Bovendien helpt het haar in haar afvalrace. „Sinds februari ben ik alweer vier kilo afgevallen." foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Terwijl echtgenoot/vader Ruud nog onderweg was voor de wedstrijd over 21 kilometer zaten Jasmijn (rechts), Nelleke (midden) en Es ther Geldof bij te komen'van hun inspanningen. „Jasmijn is de aanstichter", vertelde Nelleke zaterdag op het plein bij het Arsenaal in Vlissingen. „Zij is lid van Dynamica en eigenlijk is de rest van het gezin door haar gaan hardlopen. Ik heb zelf het programma van Start to Run gevolgd. Voor mij is de drie kilometer meer dan genoeg. Ik ben ook een mooi-weer-loper. Vandaag was het perfect: een zonnetje en een beetje wind. De sfeer van de PZC Familieloop is heel leuk. Het is gezellig, je komt veel mensen tegen en je loopt met een grote groep. We hebben de smaak te pakken en zullen blijven lopen." De bijna tienjarige Jasmijn Geldof belandde net naast het podium. Ze no teerde bij de wedstrijd over drie kilometer een tijd van 13.40 minuten en werd daarmee vierde bij de vrouwen/meisjes. foto Johan van der Heijden VLISSINGEN - Bijna duizend sporters kwamen zaterdag in actie tijdens de PZC Familieloop. Er stonden opval lend veel kinderen aan de de start, zoals op de foto bij de start van de drie kilometer goed te zien is. De PZC Familieloop werd voor de vijfde keer gehouden en is vooral populair bij beginnende hardlopers. Veel atleten Uitgeteld. foto Ruben Oreel Verkoeling, foto Johan van der Heijden Neals Strik en Anthony Pochet zijn aan elkaar gewaagd in de ju bileumeditie van de PZC Familie loop. Pas in de laatste kilometer' slaagt Strik er in de Belgische ti telverdediger te lossen. De inwo ner van Baarn verpulvert het par koersrecord en finisht in 1.07,20 uur. door Maurice Steketee VLISSINGEN - Ze zijn een opvallen de verschijning in het hardloopcir cuit. Neals Strik uit Baarn trekt sa men met zijn vader Rob van wed strijd naar wedstrijd in binnen- en buitenland. Soms legt het duo zo'n zevenhonderd kilometer af om aan een race mee te doen. Za terdag kwam Strik op uitnodiging van de Stichting Jayden naar Vlis singen om mee te lopen in de PZC Familieloop en maakte hij zijn faam waar. Want waar Strik aan de start verschijnt, wacht de con currentie een zware middag. „Maar ook ik had het vandaag niet makkelijk", vertelde Strik na -zijn zege in de jubileumeditie van de PZC Familieloop. „Ik had er wel re kening rn.ee gehouden dat ik aan de bak moest, zeker ook omdat het behoorlijk warm was. Pas op een kilometer voor de finish kon ik die Belg lossen, maar ik moest er wel honderd procent voor gaan." Die Belg was Anthony Pochet, die zijn titel verdedigde en ook voor de Stichting Jayden liep. Het duo was duidelijk een maatje te groot voor de rest van het deelnemers veld en trok bijna de hele race sa men op. „Met deze temperaturen heeft het ook weinig zin om elkaar kapot te lopen", zei Strik, die in een fraaie tijd van 1.07.20 finishte voor het Arsenaaltheater. Dat was bijna vier minuten sneller dan de winnende tijd van Pochet in 2011. Ook de Belg boekte flinke progres sie. Bij de finish hoefde hij slechts zeven tellen op Strik toe te leggen. Voor de inwoner van Baarn was het alweer de tweede zege op Zeeuwse bodem dit jaar. Eerder de ze maand won Strik de Halve van Renesse. „Ik was voor die wed strijd gevraagd door Marcel Adriaanse om voor de Stichting Jayden te lopen.. Dat deed ik ook vandaag en de ICustloop in Vrou wenpolder loop ik eveneens voor het goede doel. Ik ben heel lang niet in Zeeland geweest, maar ik kom er wel graag. Eind jaren ne gentig liep ik tijdens de stratenlo- pen nog tegen John Vermeule. Het waren altijd mooie wedstrijden." Tjitte van den Buys was de beste Zeeuw. De Middelburger finishte in 1.19.54 en kwam als derde over de eindstreep in de Familieloop, Neals Strik geniet van een flesje sportdrank na zijn zege. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34