'rt:33 'Johnny weet wat hij doet en wat hij kan' Eén-tweetje voor broers Mesu in Purmerend maandag 2 juli 2012 Johnny Hoogerland probeert tempo te maken in de straten van Luik. De Zeeuwse troef van Vacansoleil moest in de proloog genoegen nemen met de 176e plaats. Hij was 47 seconden langzamer dan winnaar Fabian Canceliara. foto Otto de Waele echt verschrikkelijk hard. Bij vla gen reden we tegen de zeventig per uur. Het was weer bijna net zo'n nerveus gedoe als vorig jaar." Dan, met een veelbetekende blik: „Maar er is niks echt vervelends ge beurd. Afkloppen dus." Hoogerland eindigde zondag als ze ventigste op 23 seconden van de ongenaakbare winnaar Peter Sa- gan. En ook ditmaal zei hem dit weinig. „Ik moet het echt hebben van een paar dagen dat ik mee weg ben en kan toeslaan. Voor de rest moet ik hard werken voor de ploeg. Het was een geslaagde test." MOSKOU Daryl Rawidjan leidt Oranje langs Turkije Daryl Rawidjan gaf zondagochtend in Moskou zijn visitekaartje af tij dens het eerste duel van het WK-kwalificatietoernooi. In het met 6-1 gewonnen duel met Tur kije scoorde de aanvaller uit Axel liefst vier keer. Vandaag neemt het Nederlands team het om 12.15 uur op tegen Spanje, dat de favoriet is in de pou le. Het laatste pouleduel staat dins dag op het programma, tegen Noor wegen (11.00 uur). Zestien van de 24 ploegen gaan door naar de tweede ronde. De vier halvefïnalisten plaatsen zich uiteindelijk voor het wereldkampi oenschap, dat in 2013 op Tahiti plaatsvindt. Daryl Rawidjan na één van zijn vier doelpunten in Moskou. SYLT Kitesurfster Roose pakt WK-titel slalom De uit Vlissingen afkomstige kite surfster Katja Roose is zondag in het Duitse Sylt wereldkampioene op de slalom geworden. Ze won vier van de vijf eliminatierondes en liet onder meer de voormalige wereldkampioene Caroline Adrien uit Frankrijk achter zich. In Sylt werd ook nog een Europese wedstrijd course racing, de speciali teit van de Vlissingse, gehouden.' Daarbij eindigde de 31-jarige Roose op de tweede plaats. 'Natuurlijk weet je in de eerste etappes pas echt hoe je er voorstaat, maar het gevoel is zeker niet minder dan vorig jaar.' johnny Hoogerland door René van Stee LUIK - Vertrouwensman, supporter en bovenal een zeer goede vriend. Peter Hoondert is geen man van grote woorden, maar de oud-prof- wielrenner uit 's-Heer Arendsker- ke durft gerust de stelling aan dat hij een belangrijke rol heeft ge speeld in de ontwikkeling van Johnny Hoogerland als coureur. „Ik heb hem van kleins af meege maakt. Toen al droop de klasse er vanaf', vertelt de oud-coureur van de PDM-ploeg. De band tussen beiden werd hech ter dan Hoondert had kunnen be vroeden. Als jong ventje trad Hoo gerland in dienst bij 'De Slager op Wielen', het bedrijf dat Hoondert na zijn profloopbaan had opgezet en dat aan huis leverde. „Op initia tiefvan zijn vader. Die vond dat Jo hnny iets naast het fietsen moest doen. Hij pikte het goed op. Drie jaar lang kwam hij 's ochtends vroeg op z'n koersfietsje vanuit Yerseke naar z'n werk. Het heeft hem gevormd. Johnny weet wat er te koop is in de wereld." Het wielerleven van Hoogerland liep niet altijd op rolletjes. Hoon dert: „Hou het er maar op dat een zekere losbandigheid er een poos bij hoort, al maakte Johnny het soms erg bont. Hij trof het ook een tijd niet met zijn begeleiding tijdens het koersen. Toch had ik al tijd de overtuiging dat het goed zou komen. Omdat ik hem onder tussen kende als m'n broekzak, maar vooral omdat ik het niet zou kunnen hebben verkroppen dat zo'n groot talent er niks uitge haald zou hebben." Hoogerland bleek vatbaar voor de goede raad van zijn voormalige werkgever en inmiddels trouwe vriend. „Maar dat moet je wel in perspectief zien. Constant tegen hem lopen zeuren, werkt niet. En hij is inderdaad best wispelturig. Dat is de aard van het beestje. Aan de andere kant gaat hij volledig voor je als je zijn vertrouwen hebt gewonnen." 'De Slager op Wielen' is inmiddels verkocht. Daardoor heeft Hoon dert meer tijd voor dingen die hij echt leuk vindt. Zoals als ploeglei der op pad met de renners van Global Clycling. Die koersen voer den inmiddels naar onder meer In dia, Kameroen, Venezuela en West-Sumatra. Bovendien traint Hoondert regelmatig met zijn 'maat'. „Dan komt m'n coureurs- bloed naar boven. Ik zweet harder dan Johnny, maar ik verzeker je dat het pittige ritten zijn." Net als ploegleider Michel Corne- lisse van Vacansoleil DCM is Hoondert ervan overtuigd dat de Zeeuw een grote zege gaat pakken. De vergelijking met Niki Terpstra dringt zich op. „Die jongen liet zich ook vaak zien in vroege ont snappingen. Net zoals bij Johnny leverde die aanpak niet zo heel veel op. En nu wint Terpstra het NK en Dwars door Vlaanderen." De kritiek op Hoogerlands optre den bij het recente NK deelt Hoon dert niet. „Hij had wellicht niet mee moeten zitten in die eerste ontsnapping, maar als er een man of acht naartoe rijdt, blijf je mis schien weg. Het is ook niet terecht om die manier van rijden af te schilderen als een vorm van onze kerheid. Natuurlijk, in de regen en in afdalingen is Johnny zeker niet de beste renner, maar er moet ie mand ook geen complex worden aangepraat. Dat vreet trouwens niet aan 'm. Hij weet wat hij er voor doet en wat hij kan." Uiteraard volgt Hoondert Hooger land op de voet. Samen met echt genote Monique en Gerda Koops, Hoogerlands vriendin, zal hij met de camper minstens twaalf Tour etappes bezoeken. „Die morele steun vindt hij belangrijk. En het is natuurlijk beregezellig." PURMEREND - Erwin Mesu heeft de eerste overwinning van het sei zoen binnen. De Middelburgse skeeleraar won zaterdag de punten- koers in Purmerend. Zijn broer Niels werd tweede. Na de twee sprintonderdelen, die werden gewonnen door Michel Mulder, werd tijdens de vijfde wedstrijd in de KPN baancompeti- tie ook een puntenkoers over tien kilometer verreden. Niels Mesu pakte in de openingsfase zijn pun ten, terwijl broer Erwin in eerste instantie niet bij de kopgroep zat. Hij kwam echter sterk terug en liet iedereen achter zich. Erwin Mesu kwam solo over de streep, Niels werd tweede. Zaterdagavond deden de broers ook mee aan een twee-uursrace in relay in Medem- blik. Ook hier lukte het ze om - sa men met Luc ter Haar en Peter Groen - de winst te pakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33