nieuw elan op de sprint Lorenzo is de dupe van dwaze actie sport 129 Beachduo meldt zich verrassend op Spelen J Smith net naast podium 4 Van Luijk: 'Ze laten ons toch niet thuis?' Stal mn maandag 2 juli 2012 IS® Rutger Smith greep zaterdag net naast een medaille mm Rutger Smith greep zaterdag net naast een medaille bij het discuswerpen. Smith, vrijdag goed voor zilver bij het kogelstoten, eindigde als vierde met een af stand van 64,02 meter. Erik Cadée (foto) stelde in de discusfinale teleur met de elfde plaats. Door haar twaalfde plaats op de ze venkamp liep Remona Fransen kwa lificatie voor de Spelen mis. Brian Mariano, Churandry Martina, Giovanni Codrington en Patrick Van Luijk vieren hun zege. foto AFP 28 jaar wordt en straks in Londen als olympische troefkaart wordt in gezet. In zijn vorige leven als atleet, toen hij nog onder de vlag van de Ne derlandse Antillen liep, eindigde Martina bij het WK van 2007 vijf de op zowel de 100 als 200 meter. Een jaar later verbeterde hij zich op het koningsnummer tot plek vier, terwijl hij op de dubbele af stand het zilver greep alvorens voor ongeoorloofde lijnoverschrij- ding te worden gediskwalificeerd. De spiegel die Martina sinds zijn 'transfer' naar Nederland anderen voorhield, is de wijze waarop top sport kan worden beoefend: se rieus, maar wel met oog voor relati vering en ontspanning. 'Blijf posi tief en 'komt goed' zijn daarbij zijn vaste slogans, terwijl de glim lach in zijn gezicht is gebeiteld. Door zijn verschijning, voorko men en betrokkenheid laat Marti na anderen boven zichzelf uitstij gen, zoals bijvoorbeeld Van Luijk. door Marco Knippen HELSINKI - Patrick van Luijk nam gisteravond na het succesvolle EK alvast een voorschot op de discus sie die ongetwijfeld zal losbarsten als de mannenestafetteploeg niet naar de Olympische Spelen in Lon den wordt uitgezonden. „Het is een historische prestatie in een weekeinde van geschiedschrijving. Ze zullen ons dan toch niet thuisla ten?", klonk het vertwijfeld. Na enig wikken en wegen besloot de Atletiekunie de mannenestafet teploeg alsnog bij NOC*NSF voor te dragen voor deelname aan de Olympische Spelen. De atletiek unie verwijst naar de bijzondere omstandigheden. „De Nederlandse ploeg in deze vorm is gewoon een medaillekandidaat in Londen", lichtte technisch directeur Peter Verlooy toe in Helsinki. NOC*NSF zal uiterlijk op 8 juli 2012 over de voordracht van de Atletiek unie beslissen. Een woordvoerder van de sportkoepel ontkende giste ren dat de ploeg een 'bespreekge- val' is. „Die bestaan niet Op dit mo ment geldt alleen dat niet aan de af gesproken normen en limieten is voldaan. Maar natuurlijk zullen we deze prestatie de komende tijd wel goed bekijken." 8a8aB»iiMmw^ MOSKOU - De Nederlandse beach- volleybalsters Madelein Meppelink (Emmen) en Sophie van Gestel (Oostelbeers) hebben zich gisteren in Moskou gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van Londen. Het koppel versloeg in de kruisfi nales van de World Cup - samen met hun landgenoten Rimke Braakman (Den Haag) en Michelle Stiekema (Tilburg) - de Italiaanse vrouwen met 2-0 en stelden daar mee een ticket naar Londen veilig. Coach Victor Anfiloff reageerde eu forisch. „We zijn de afgelopen we ken veel obstakels tegenkomen", sprak hij, verwijzend naar enkele blessureproblemen. „Maar we heb ben vastgehouden aan ons plan. Dat het op deze manier uitpakt, is geweldig. Ik ben ontzettend trots op "de meiden." Saskia van Hin- tum, de andere coach van het kop pel, ging nog een stapje verder. „Sophie en Madelein vormen een team waar de tegenstanders in Londen zeker rekening mee moe ten houden." Meppelink en Van Gestel kregen de voorkeur boven Braakman/ Stiekema aangezien het eerstge noemde koppel hoger op de we reldranglijst staat. Eerder hadden de koppels Reinder Nummerdor/ Richard Schuil en Sanne Keizer/ Marleen van Iersel zich al verze kerd van een olympisch startbe wijs. Emiel Boersma (Amsterdam) en Daan Spijkers (Tilburg) ver speelden zaterdag hun laatste kans. Ze wisten zich, ondanks twee overwinningen op Nigeria en Chili, niet te plaatsen voor de kruisfinales van de World Cup in Moskou, waardoor Londen defini tief uit het zicht verdween. 'sssexseeestBSiessxessssosxt door Jaap van Brummelen ASSEN - Jorge Lorenzo kookte van woede. Hij kon Alvaro Bautista wel schieten. „Als een kind van vijf op PlayStation", zo brandde de Yamaha-fabriekscoureur het rijge drag van Bautista af Die kneep, ko mend vanaf de achtste startplaats van de MotoGP, bij het inkomen van de eerste bocht veel te laat in de remmen. Een dwaze actie met voor Lorenzo catastrofale gevol gen. Bautista veegde zijn landge noot uit Mallorca mee de grindbak in. Tandenknarsend moest Lorenzo toezien hoe zijn rivaal Casey Sto- ner maximaal profiteerde. De Au stralische wereldkampioen poetste in één klap zijn achterstand van 25 punten in de strijd om de Mo- toGP-titel weg. Natuurlijk, shit happens in de racerij. Maar dit was voor Lorenzo wel heel moei lijk te verkroppen. De crash reet bovendien een oude wond open. Want was Lorenzo vorig jaar op de TT niet op identieke manier van de baan gekegeld? Ook toen trof het noodlot hem in de eerste ronde bij De Bult, al kon hij toen Jasper Iwema bezwijkt onder de extra stress ASSEN - „De moeilijkste race van het jaar." Zo herinnert drievoudig wereldkampioen zijspan Egbert Streuer zich de TT. Volgens de stuurman uit Grolloo moet alle hei sa en stress die er omheen hangt het falen van Jasper lwema in de hand hebben gewerkt. De Mo tos-coureur uit Hooghalen bleef als 24ste Bryan Schouten nog maar net voor. „Je wordt geleefd in zo'n weekend", moest hij na de race toe geven. Streuer was niet verbaasd. „Ieder een wil wat van je. Daar moet je paal en perk aan stellen. Maar dan nog blijft er die extra stress." nog opkrabbelen en zesde wor den. De inmiddels betreurde Marco Si- moncelli speelde destijds voor zon daar in de kathedraal. Lorenzo sprak er schande van dat Simoncel- li niet gestraft werd voor zijn actie. Bautista verontschuldigde zich za- De Spanjaard Jorge Lorenzo (nummer 99) wordt van de baan gereden door zijn landgenoot Alvaro Bautista. foto Ronald Fleurbaaij/ANP terdag onmiddellijk bij Lorenzo, maar dat doet niets af aan de ernst van zijn overtreding. Die staat ge lijk aan de voetballer die een tegen stander een doodschop geeft. Maar waar de voetballer een rode kaart plus een fiks aantal wedstrij den schorsing aan zijn broek krijgt, is, de sanctie voor Bautista een schijntje. Hij vertrekt tijdens de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring volgende week vanaf de laatste startpositie. Jorge Lorenzo is veel zwaarder de klos. Hij zag behalve zijn voor sprong een gloednieuw motorblok in schroot opgaan. Het risico dreigt dat hij voor het eind van dit seizoen het maximale aantal van zes blokken heeft opgesoupeerd. Begint hij aan zijn zevende kracht bron dan moet hij vanuit de pitst- raat aan de race beginnen. Het mo ment kon ook daarom niet beroer der voor de Spanjaard. Lorenzo, die drie races op rij had gewon nen, was in bloedvorm. Het enige dat de ontketende .en van vertrou wen blakende coureur op weg naar herovering van zijn wereldti tel kon tegenhouden was een idio te actie van een collega. Bautista te kende voor die rol. Hij bracht de spanning in de strijd om de we reldtitel terug, maar voor de amu sementswaarde van het hoofd nummer van de TT was de crash dodelijk. De MotoGP was qua spektakel een slap aftreksel van de Moto3 en Moto2. Mare Marquez heeft rekende in de slotfase van de Moto2-wedstrijd af met zijn enige serieuze concur rent, Andrea Iannone. In de Mo tos bleek Maverick Vinales de bes te in een spectaculaire race, waarin vijf coureurs tot aan de meet met elkaar om de zege streden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29