)Marrea buitenland 19 Vliegtuigkaping Xinjiang verijdeld Protest Japanners tegen herstart kernreactoren hotelarrangementen Geen dealer maar agent Verkiezing van Miss Holocaust Doodsoorzaak schildpadden onbekend www.marrea.nl zaterdag 30 juni 2012 HAIFA - Een 79-jarige - Israëlische vrouw heeft donderdagavond een macabere miss-verkiezing gewon nen. Chava Hersckovitz werd in Haifa verkozen tot Miss Holo caust-overlevende. Sommige Israë lische media reageerden kritisch op de verkiezing. De winnares zei tegen de Israëlische krant Jediot Achronot deel te hebben genomen 'om aandacht te vragen voor de moeilijke positie van Holo caust-overlevenden'. BEIJING - Passagiers en bemannings leden hebben vrijdag een poging tot vliegtuigkaping in de westelij ke Chinese regio Xinjiang verij deld, melden de betrokken regio nale luchtvaartmaatschappij en de regionale overheid. Volgens een in Duitsland gevestigde groep was het geen kapingspoging, maar een uit de hand gelopen ruzie om zit plaatsen. Zes verdachten zijn aangehouden. Zij probeerden het vliegtuig kort nadat het in Hotan in het zuiden van Xinjiang voor een vlucht naar de regionale hoofdstad Urumqi was opgestegen te kapen, berichtte Tianjin Airlines. Nadat de poging was verijdeld keerde het toestel naar Hotan terug. De regionale overheid van Tianshan vermeldde in een bericht op haar website niet hoe de kaping was verijdeld, hoe veel mensen aan boord waren, noch wat er bekend was over het motief of de achtergrond van de kapers. Dilxat Raxit, woordvoerder van het Oeigoerse Wereldcongres in Duitsland, zei van lokale bron nen in Hotan te hebben verno men dat het vliegtuig terug was ge keerd nadat Oeigoeren en Han-Chinezen tijdens de vlucht met elkaar op de vuist waren ge gaan tijdens een ruzie om de toege wezen zitplaatsen. De politie van Hotan nam vrijdag de telefoon niet op. Een politieman in het De partement voor openbare veilig heid van Xinjiang zei dat er niet meer informatie voorhanden was. Hotan was onlangs het toneel van botsingen tussen etnische Oeigoe ren en de autoriteiten". De islamiti sche Oeigoeren verzetten zich te gen de strakke overheidscontrole op hun religie en cultuur. De over heid stelt dat China te maken heeft met een terroristische drei ging van radicale moslimgroepen in de regio en dat zij veel geïnves teerd heeft in het verhogen van de levensstandaard in Xinjiang. In 2008 meldden staatsmedia dat een Oeigoerse vrouw een mislukte po ging had gedaan om een vlucht van Urumqi naar Beijing te kapen. UITGEBREID GENIETEN VAN DEVELUWE inclusief dagentree Walibi Holland, het Dolfinarium of De Zwaluwhoeve Beleef 3 geweldige dagen op de prachtige Veluwe en bezoek de leukste themaparken of een wellnessresort. Een hele dag genieten van dolfijnen, achtbanen of ultieme rust voor een vriendenprijsje. Wie wil dat nu niet? In de omgeving van Harderwijk hebben wij een prachtig hotel voor u geregeld, het4-sterren Apollo Hotel De Bèyaerd in Huls horst. Hier kunt u in alle rust overnachten en heerlijk dineren. Natuurlijk gaat u ook de prachtige omgeving verkennen. Een eindje fietsen of wandelen kan altijd, maar breng ook eens een bezoek aan de prachtige stad Harderwijk met zijn historische Vischpoort en leuke boulevard. Ook het romantische visserstadje Elburg is een echte aanrader. Op het nabij gelegen Veluwemeer kan de watersporter zijn hart ophalen. Wat een geweldig arrangement is dit! mingen als gevolg van zware moes sonregens. In de zwaar getroffen deelstaat Assam zijn al zeker dertig mensen omgekomen. Volgens de lo kale autoriteiten zijn het de zwaar ste overstromingen sinds 1998. Als gevolg van de zware regenval zijn veel rivieren buiten hun oevers ge treden en staan veel dorpen onder water. foto Anupam Nath/AP SALISBURY - In de Amerikaanse staat North Carolina zijn vier per sonen ingerekend nadat zij hun drugsdealer hadden geprobeerd te bellen, maar per ongeluk het ver keerde telefoonnummer draaiden. In plaats van de dealer kregen zij een ondersheriff aan de lijn, meld de de Salisbury Post. De man werd ruw uit zijn slaap gewekt door het gerinkel van zijn telefoon. De om drugs verlegen personen hadden zijn nummer viermaal gedraaid. De bellers deden hun beklag over de in hun ogen geringe hoeveel heid drugs die zij hadden aange schaft. De politieman sprak met twee van de vier bellers af en greep hen in de kraag. De twee an deren werden later ook opgepakt. Het arrangement: Welkomstdrankje in de Hooibergbar of op het terras 2 x overnachting in een ruime Classic kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x een 3-gangen keuzediner of buffet op de 2e avond Keuze uit een dagactiviteit: Walibi Holland, het Dolfinarium of Sauna, Beauty en Wellness Resort de Zwaluwhoeve Onbeperkt gebruik bij het hotel van sauna, fitness en buitenzwem bad met zonneweide (geopend t/m september bij goed weer) SYDNEY - Australische onderzoe kers zijn er niet in geslaagd de doodsoorzaak van tientallen schildpadden te achterhalen. Dat zei een beheerder van een reser vaat in de staat Queensland vrij dag. Afgelopen week spoelden 62 groene schildpadden dood aan bij Townsville, aan de noordwestelij ke Australische kust. Vanuit een helikopter ontdekten de onderzoe kers nog eens tien overleden exem plaren in het water. Volgens de be heerder waren aanvaringen met boten of verhongering niet de oor zaak. Parasieten of tekenen van vergiftiging werden evenmin waar genomen. TOKIO - Tienduizenden Japanners hebben tegen de herstart van twee kernreactoren geprotesteerd. De de monstranten verzamelden zich vrij dag in de buurt van het kantoor van premier Yoshihiko Noda in de hoofdstad Tokio. Op de spandoeken die ze bij zich droegen stond onder meer 'de perio de van kernenergie is voorbij' en 'een nieuw kernongeval betekent het einde van Japan'. De demonstra tie was een van de grootste protes ten tegen kernenergie tot nu toe in het land. Zondag zal de eerste kern reactor, in de buurt van de centraal Japanse stad Osaka, herstart wor den. Van het geld dat de Japanse re gering beschikbaar heeft gesteld voor de wederopbouw van het noordoosten van Japan, is 40 pro cent ongebruikt (70 miljard euro). Dat staat in een rapport dat de Ja panse overheid vrijdag vrijgaf Vol gens het Japanse Bureau voor We deropbouw komt dat doordat er nooit een goed overzicht is gemaakt van de te repareren infrastructuur. Er is daardoor veel te veel geld opzij gezet voor het repareren van onder meer kapotte bruggen en wegen. Te gelijkertijd is aan tijdelijk onderko men voor overlevenden veel min der geld besteed. Er zijn nog geen plannen voor het bouwen van per manente woningen. 3 dagen van 125,00 voor 99,00 p.p. *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeslag alleengebruik: €30,00 p.n.Toeristenbelasting 1,00 p.p.p.n. Reserveringskosten €7,50 per boeking. Geldig t/m 28 oktober 2012, m.u.v. feestdagen. Apollo Hotel De Beyaerd (4*) ligt in Hulshorst, aan de rand van de Veluwe, op 5 minuten van het Veluwemeer. Door de rustige ligging een ideaal onderkomen voor een ontspannen verblijf. De 91 kamers zijn via overkapte paden door de tuin goed te bereiken. De vele faciliteiten in het hotel zijn vrij toegankelijk, zo kunt u gebruik maken van jeu des boules, fitness en de biljartkamer, het buitenzwembad met zonneweide, de sauna met sunshower en midgetgolf (niet gratis). In het hoofdgebouw kunt u een drankje drinken in de gezellige Hooibergbar of in de zonnige serre. In dit hotel zult u zich zeker thuis voelen! Boeken via www.marrea.nl/WEG079 boek online of bel 0571 27 77 44 we nemen graag de tijd voor meer uitleg vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9