Challenger groeit in de breedte thermphos challenger 139 zaterdag 30 juni 2012 Voor het vierde jaar op rij is er toptennis te zien op de gravel- banen van MLTC. Alles is uit de kast getrokken om de Therm phos Challenger Zeeland weer tot een succes te maken. „Elk jaar proberen we meer uit te pakken en te vernieuwen", zegt organisator Sander van Buren. En hij ziet dat de inspanningen lonen. Het Middelburgse toer nooi haalt goede rapportcijfers. door Roeland van Vliet Bibiane Schoofs (links) spreekt na de finale van 2011 haar dankwoordje uit. foto Ruben Oreel 20.000 TOESCHOUWERS De publieke belangstelling voor de Therm phos Challenger Zeeland is dit jaar waar schijnlijk weer groter dan in 2011. Sander van Buren hoopt het aantal van 20.000 toeschouwers te halen. „In de Randstad loopt men niet meer warm voor challen gers en futures", weet de Goesenaar. „Wil len ze daar mooi tennis zien, dan denken ze alleen maar aan het ABN Amro World Tennis Tournament in Ahoy. Daar lopen de tribunes dus leeg bij met Middelburg vergelijkbare toernooien. Hier stromen de tribunes juist vol." Dat het in de Zeeuwse hoofdstad nog al tijd crescendo gaat, komt volgens Van Bu ren doordat het toernooi zich afficheert als een op en top Zeeuws evenement. „Het blijkt dat mensen van buiten de pro vincie een dagje tennis combineren met een langer verblijf in de provincie. Ze boe ken een hotelletje en gaan er echt even uit. En bij ons vinden ze dan ook weer die typische Zeeuwse zilte zaligheden. We ser veren mossels, oesters, kreeften..." Van Buren heeft ook gemerkt dat bedrij ven - voornamelijk sponsoren van het ten nistoernooi - passepartouts geven aan hun relaties. „De challenger wordt steeds meer gezien als netwerkplek. Twee jaar ge leden werd er nog niet zo over ons toer nooi gedacht, maar nu wel. En dat is winst." CADEAUTJES Op de deelnemerslijst van de challenger voor vrouwen (25.000 dollar prijzengeld) en de future voor mannen (15.000 dollar) staat een aantal cadeautjes. Eentje luistert naar de naam Aravane Rezai. De Francai- se was ooit de nummer vijftien van de we reld. Een glunderende Van Buren: „Dat zij nu naar Middelburg komt, is toch prach tig. Zoiets verwacht je niet. Maar het blijkt dat speelsters met zo'n naam het ook aan trekkelijk vinden om hier naartoe te ko men." Minstens zo mooi is de deelname van Thiemo de Bakker. „Daarmee hebben we een prachtig uithangbord", vindt Van Bu ren, die van de voormalige tophonderd- speler verwacht dat hij het Zeeuwse pu bliek dagenlang spectaculair tennis laat zien. „Zijn spel is niet te lezen door een te genstander. Ik denk dat hij heel verrassen de partijen gaat spelen." De aanmelding van De Bakker is één van de verdiensten van Martijn van Haas teren, de nieuwe wedstrijdleider. Hij is niet al te lang geleden gestopt als actieve speler en heeft nog volop contacten in het circuit. „Daarnaast", zo stelt Van Buren, „zijn we ook weer gewoon een jaar ver der. We maken steeds meer naam bij de tennissers." Die worden in Middelburg dan ook hele maal in de watten gelegd. Ze logeren bij Sander van Buren het Van der Valk hotel aan de A58, wor den in Mercedessen gebracht en gehaald en komen op het tennispark niets tekort. NIET MEER PRIJZENGELD In de voorgaande jaren dagdroomde Van Buren regelmatig hardop over een toernooi met een grotere prijzenpot. Hij nam het woord '100.000 dollartoernooi' wel eens in de mond. Met een groei in dat opzicht is hij nu minder bezig. „Als je kijkt naar alleen het prijzengeld, moeten we een pas op de plaats maken", zegt hij. „De economie vraagt momenteel niet om een groei van 25.000 naar 50.000 dollar of nog meer. Misschien over een paar jaar..." Het tennisevenement groeit wel, maar dan in de breedte. „We hebben een enor me kwaliteitsslag geslagen dit jaar. We hebben ervoor gezorgd dat alles er mooi uitziet en dat alles goed geregeld is, voor de spelers, de officials, de toeschouwers en de sponsoren." BREEDTESPORT Naast de challenger en de future is er ook een open toernooi voor de categorieën 3 tot en met 8. De voornamelijk Zeeuwse tennissers die daarin uitkomen, krijgen meer aandacht van de organisatie dan voorheen, meent Van Buren: „Ze beginnen allemaal in pou les, waardoor ze sowieso meerdere wed strijden spelen. Pas daarna start de knock-outfase. En de deelnemers aan het open toernooi hebben ook hun eigen ho- reca-gedeelte." Als het aan de organisator ligt, wordt er in 2013 ook een rolstoeltennistoernooi aan het programma toegevoegd. Dit moet accentueren dat de Thermphos Challen ger Zeeland een toernooi voor iedereen wil zijn. Programma Vrijdag 29 juni 18.00 uur: Inschrijving kwalificatietoernooi mannen 19.00 uur. Loting kwalificatietoernooi mannen Zaterdag 30 juni (Business Day) 9.00 uur: Kwalificatietoernooi mannen 15.00 uur: Inschrijving kwalificatietoernooi vrouwen 16.00 uur. Loting kwalificatietoernooi vrouwen Zondag 1 juli 10.00 uur: Kwalificatietoernooi mannen en vrouwen Maandag 2 juli 10.00 uur: Einde kwalificatietoernooi mannen en vrouwen, begin hoofdtoernooi Dinsdag 3 juli 10.00 uur: Hoofdtoernooi mannen en vrouwen Woensdag 4 juli (Kids Day) 10,00 uur: Hoofdtoernooi mannen en vrouwen Donderdag 5 juli (Ladies Day) 10.00 uur: Hoofdtoernooi mannen en vrouwen Vrijdag 6 juli 10.00 uur: Hoofdtoernooi mannen en vrouwen Zaterdag 7 juli 10.00 uur: Hoofdtoernooi mannen en vrouwen Zondag 8 juli 12.00 uur: Finale vrouwen ca 14.00 uur: Finale mannen ca 16.45 uur: Prijsuitreiking Vanaf 30 juni worden ook elke dag van 's ochtends vroeg tot in de avond wedstrijden gespeeld in het open toernooi (categorieën 3 t/m 8) en het jeugdtoernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99