Mexico keert terug naar verleden 81 buitenland Gepest meisje toont film online zaterdag 30 juni 2012 K u Boek nu voordelig uw mooiste zomervakantie! JAAR Favoriet Pena Nieto voor velen nachtmerrie WcltCrSJlOOCl door onze correspondent Jan-Albert Hootsen Critici noemen hem sma lend 'gelboy', omdat zijn kapsel altijd goed zit. Ze noemen hem een in houdsloze soapster, omdat hij tij dens debatten niet kan improvise ren. Enrique Pena Nieto, de 45-jarige oud-gouverneur van deelstaat México, heeft veel over zich heen gekregen. Maar het moet gek lo pen wil hij morgen niet namens de centrum-rechtse Partij van de Geïnstitutionaliseerde Revolutie (PRI) tot president van Mexico worden gekozen. In de peilingen staat hij al maanden op 40 pro cent. Zijn directe tegenstanders, de conservatieve Josefma Vazquez Mota en de sociaal-democraat Andrés Manuel López Obrador, schommelen beiden rond de 25 procent. Pena Nieto heeft zijn uit straling zeker mee: hij is jong, knap en een goed spreker. Hij heeft de allure van een filmster. Zijn huwelijk met de beeldschone soap-actrice Angélica Rivera maakt dat plaatje compleet. Toch is winst van Pena Nieto voor velen een nachtmerriescenario. De PRI regeerde Mexico onafgebroken tussen 1929 en 2000, een periode die de Peruaanse schrijver Mario Vargas Llosa omschreef als 'de per fecte dictatuur', gekenmerkt door corruptie, nepotisme en verkie zingsfraude. Pas in 2000 werd de PRI eindelijk verslagen door de conservatieve Partij van Nationale Actie (PAN) van de huidige presi dent Felipe Calderón. Een heuse democratische lente leek aangebro ken, maar twaalf jaar in de opposi tie hebben zalvend gewerkt voor de PRI. Onder aanvoering van Pena Nieto cultiveert ze het imago van een herboren partij, die haar corrupte veren zou hebben afge worpen, maar wél zeventig jaar er varing heeft. Critici geloven er niks van en vre zen dat met Pena Nieto oude dicta toriale tijden terugkeren. Hoe te recht is dat? „Moeilijk te zeggen", zegt politico loog Jeffrey Weldon van de ITAM Universiteit. „De samenleving is veranderd, maar de PRI zelf niet. Het kader bestaat nog steeds uit de mensen die er voor 2000 al in zaten." Veel potentiële Pena Nieto-kiezers hebben de dictatuur echter niet be wust meegemaakt en zijn boven dien verbitterd over Calderón. Hij beloofde in 2006 de president van de werkgelegenheid te worden; hij werd de president van de drugs oorlog. PAN-kandidate Vazquez Mota, oud-minister van Onder wijs, worstelt met die erfenis. De belangrijkste uitdager van Pena Nieto is daardoor Obrador van de linkse Partij van de Democratische Revolutie (PRD). Hij belooft de corruptie en straffeloosheid aan te pakken. Hij is bezig met een voor zichtige inhaalrace, geholpen door een studentenbeweging die dage lijks tegen de PRI demonstreert. ROESELARE - Een online filmopna me van een groep jongeren die een 13-jarige meisje op het station van de Belgische stad Roeselare pest, is al tienduizenden keren be keken. Dat meldde de Vlaamse omroep VRT vrijdag. De pesters plaatsten de beelden op YouTube. Te zien is hoe het meisje wordt geschopt, geslagen en aan haar haren wordt getrokken. De vi deosite vond de beelden te schok kend en verwijderde het filmpje, maar de moeder van het slachtof fer zette de beelden opnieuw onli ne op Facebook. Ze besloot hiertoe in samenspraak met haar dochter 'om een actie te gen de pesters te starten'. De moe der diende ook een aanklacht in bij de politie. Deze heeft de zaak overgedragen aan het Openbaar Ministerie, dat in het belang van het onderzoek nog geen commentaar wil geven. Dat meldde de Vlaamse krant Het Belang van Limburg vrijdag. Zowel de pesters als het slachtoffer zitten op een middelbare schdbl in het Belgische stadje Tielt. De direc teur meldde aan de Vlaamse krant Het Nieuwsblad dat twee pesters van school gestuurd worden. Moeder Michelle plaatste het film pje op Facebook met de bood schap: 'Kijk en oordeel. Kayleigh wil zelf dat dit filmpje openbaar wordt. Hiermee wil zij een actie te gen de pesters (en pesten in het al gemeen) starten. Klik 'vind ik leuk' als je haar een hart onder de riem wil steken en deel het film pje als je haar actie wil steunen. Bedankt aan iedereen die dit wil doen.' En dat laatste gebeurde massaal. Hoewel de moeder het filmpje in tussen heeft verwijderd, blijven de reacties binnenstromen. Ook Kay leigh schreef een berichtje: 'Dank allemaal voor jullie steun.' zie onze website:buitenland Bekijk het filmpje dat de moeder van het meisje online zette BURHABURHI - Een meisje in Burha- burhi in India voedt haar jonge broer tje in een provisorisch hutje. Ze zijn met 1,3 miljoen anderen in Oost-ln- dia op de vlucht voor grote overstro- ixsssssamfSffa^esaxiiss^^^s^ssosss^s^sssBK BETHLEHEM Geboortekerk Unesco De VN-organisatie Unesco heeft de Geboortekerk in Bethlehem op de lijst van werelderfgoed geplaatst. Het Unesco-comité steunde giste ren in Sint-Petersburg het voorstel van-de Palestijnse autoriteiten om een van de oudste kerken ter we reld op te nemen in de lijst. Ook de pelgrimsroute naar de kerk komt op de lijst. MUMBAI Oogworm van 13 cm Een Indiase arts deed een vreemde ontdekking toen een 75-jarige man met een zwelling in zijn oog de praktijk binnenkwam. In het oog had zich een worm van 13 centime ter genesteld. De worm is waar- schijnlijk via een wond of door het eten van rauw voedsel het lichaam binnengedrongen. KORBACH Golfsters gedood Drie vrouwen zijn vrijdagmiddag op een golfbaan in de Duitse plaats Korbach (deelstaat Hessen) door de bliksem gedood. Een vierde vrouw verkeert volgens de politie in levensgevaar. De vrouwen had den tijdens een hevig onweer een schuilhut opgezocht, maar juist daar sloeg de bliksem in. NAIROBI Ontvoerders Kenia Somalische militanten hebben vrij dag in het Keniaanse vluchtelingen kamp Dadaab een konvooi van hulpverleners aangevallen en vier hulpverleners ontvoerd. De Keni aanse politie zei dat de achtervol ging is ingezet. De vier ontvoerde hulpverleners zijn werkzaam voor de Noorse Vluchtelingenraad. De meest complete reis voor een eerlijke prijs! <3 peterlanghout.nl of 0172-468800 wegener26 7-daagse busreis Reiscode: ^gn Zwarte Woud-Vogezen BE39289 23-daagse busreis Rondreis Europa Ind. excursiepakket t.w.v. Vertrek juli t/m oktober ind, excursiepakket t.w Vertrek 31 augustus 1, €175,- „nyW?1. indrukwekkende natuur, sfeervolle dorpjes en mooie steden. Wal dacht u van een bezoek aan de waterval van Tfibert), de Bodensec, het Zwitserse Schaff- hausen en prachtige steden als 8aden-Baden en Colmar Weet u niet waar u naartoe op kantie wilt? Ga dan mee met d< unieke rondreis door Europa door maar liefst tien landen. Geniet van wereldsteden als Berlijn, Praag, Wenen, Barcelona en Parijs en ontdek de schoonheid van Toscane, Andorra en Kroatië. Cultuur en natuur worden periect afgewisseld,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8