maakt slanker en gelukkiger gezondheid [43 Zomers uitje naar Zeeland §3 KRAS zaterdag 30 juni 2012 Oefen je wilskracht Stel jezelf een doel, stel een aantal regels en controleer je gedrag. Dat zijn de eerste stap pen op weg naar zelfbeheersing. Ga niet lijnen, dan soupeer je je wilskracht op. Het is beter om verleidingen uit te stellen dan te verbieden, want van uitstel komt soms afstel. Regelmaat en gewoontes maken je minder vatbaar voor verleidingen. Neem geen grote beslissingen en bespreek problemen pas nadat je gegeten hebt. Goede voornemens: concentreer je op een goed voornemen. Begin pas aan de volgende als dat is geslaagd. Oefen je wilskracht door een paar dagen alles met links te doen of door voortdurend recht op te gaan zitten. Dit zal zijn uitwerking heb ben op meer zelfbeheersingsaspecten in je le ven. Baumeister voor het bijbrengen van enige zelfdiscipline. „Het beste is om prioriteit te leggen op het versterken van de wilskracht van het kind. Regels stellen met kleine belo ningen in het vooruitzicht. Je moet ze daar om direct corrigeren en niet te streng straf fen maar wel consistent zijn." Dit staat enigszins 'op gespannen voet met de nog immer gangbare gedachte dat de na druk op hoge zelfwaardering heel goed is voor de ontwikkeling voor het kind en de sleutel is tot succes. Als je ze maar overvloe dig prijst, ook al hebben ze nog niets gepres teerd, dan komt het wel goed. Maar na het uitvlooien van meerdere studies door een psychologencommissie van de Association for Psychological Science, waarin ook Bau meister zitting had, bleek een hoge zelfwaar dering slechts twee aantoonbare voordelen te hebben; mensen nemen meer initiatief en veel zelfwaardering voelt gewoon lekker. Verder roept het alleen maar vervelende bij producten op als arrogantie, zelfoverschat ting en gevoelens van superioriteit. De con clusie van deze commissie luidt dan ook: Vergeet zelfwaardering, ontwikkel zelfbe heersing. „Het is grappig dat ik als student in de zestiger jaren rebelleerde tegen al die nutteloze en willekeurige regeltjes, maar in middels weet ik dat die regels juist goed voor je zijn om meer zelfbeheersing en disci pline te kweken." Roy F. Baumeister John Tierney - Wilskracht, de herontdekking van de grootste kracht van de mens. Nieuwezijds, 19,95 euro. reageren? gezondheid@wegener.nl 2- t/m 4-daagse autovakantie Nederland inclusief verblijf, ontbijtbuffet en diverse extra's! Aankomstdata en prijzen In Zeeuws-Vlaanderen kunt u kennismaken met een uniek stukje Nederland, dat het beste van België en Nederland combineert. De bruine kroegen, Belgische biertjes, chocola, mosselen, 'kaai'n' (kades) en 'frietkotten' zullen u het gevoel geven even écht weg van huis te zijn. Geniet en ontspan van de uitgestrekte duin en strandgebieden afgewisseld door prachtige natuurgebieden. U verblijft in het gezellige Terneuzen, waar vanuit u leuke uitstapjes kunt maken. U bent in slechts 25 autominuten in Gent, binnen ca. 40 autominuten in Brugge en in ca. 45 autominuten in Antwerpen! Laat u verrassen door de Zeeuwse gastvrijheid! Hampshire Inn City Terneuzen*** Dit 3-sterren hotel ligt op ca. 15 minuten lopen van het oude centrum van Terneuzen en biedt u persoonlijke gastvrijheid, vriendelijkheid en gezelligheid. Het hotel beschikt over o.a. een lift, restaurant, sfeervolle bistro 'De La Ville', hotelbar met poolbiljart en terras, comfortabele lounge, leeshoek met kleine bibliotheek, draadloos internet (tegen betaling) en gratis parkeergelegenheid. U mag gratis gebruik maken van het binnenzwembad van het Hampshire Hotel Churchill Terneuzen (op ca. 4 km). Aankomst dagelijks van 7 juli t/m 30 september. Lezersprijs Lezersprijs Lezersprijs 2 dagen v.a. 35 3 dagen v.a. 65 4 dagen v.a. 89 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Inclusief: 2/3/4 dagen (1/2/3 nachten) verblijf in het Hampshire Inn City Terneuzen, ontbijtbuffet. 1 x koffie of thee met een Zeeuwse lekkernij (bij 2-daags verblijf). 1 x dagschotel (bij 3-daags verblijf) of 1 x 3-gangendiner (bij 4-daags verblijf). Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverzekering, reserverings-kosten ca. 19.50 per boeking (verplicht) en toeristenbelasting ca. 1,50 p.p.p.n. (verplicht ter plaatse te betalen). Gav r alle informatie naar www.kras.nl/LR21080 Voor meer informatie en boekingen: Typ in de adresbalk www.kras.nl/LR21080 Kies uw datum, prijs en kJikop BOEK NU Telefonisch boeken? Bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reisnummer LR21080 Deze reis is exclusief voor u te boeken t/m 31 juli 2012. I -1 waarom zou je meer betalen mijn werk gegaan en dat pakte heel slecht uit. Ik heb er toen van geleerd om thuis te blijven en gewoon uit te zieken." Door zelfbeheersing op een bepaald gebied te trainen, kun je je wilskracht over meerde re aspecten van het leven verbeteren, ook dat blijkt uit diverse onderzoeken en experi menten van Baumeister en zijn collega's. Zij lieten bijvoorbeeld studenten een paar we ken lang hun houding verbeteren. Steeds wanneer ze eraan dachten, moesten ze rechtop gaan staan of zitten. Hierdoor wer den ze gedwongen energie te steken in het onderdrukken van hun gewone gedrag. Na die weken bleken deze studenten niet al leen een betere houding te hebben maar ook beter te scoren op zelfbeheersingstests. Zo geeft Baumeister in zijn boek veel aan sprekende voorbeelden van hoe het simpel oefenen op een aspect van zelfbeheersing tot verbetering leidt op andere gebieden, zo als uitstelgedrag en studievaardigheden. Ook bij de opvoeding van kinderen pleit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43