Istvan Bakx neemt geen overhaaste beslissingen sport! 41 Langeraert doet een stap terug 'Ik ben blij dat ik op deze manier nog afscheid heb kunnen nemen van Hoek. Een ingelijst shirt voor aan de muur, dat vind ik wel mooi." De naar VC Vlissingen vertrokken Ferry Alfons Guillaume Clinckemaillie, die twee keer scoorde, duelleert met Club Brugge-aanvoerder Carl Hoefkens (links). zijn tweede van de avond 2-5 van maakt. Dan komt daar het mo ment van Brian van Wingen. Hij zoekt de diepte, krijgt de bal op maat en schiet de bal beheerst langs doelman Bojan Jorgacevic (3-5)- De kleine aanvaller juicht be heerst, terwijl zijn vader langs de zijlijn he-le-maal uit zijn dak gaat. Erwin van Wingen schreeuwt de longen uit zijn lijf, zoals hij dat als voetballer ook weieens deed. Dan niet na een doelpunt, maar na een - in zijn ogen - onterechte gele kaart. „Goe hedaan jonge!!!" Het is een mooi gezicht, een vader die nog blijer is dan de doelpuntenma ker zelf. Bij Club Brugge balen ze van drie tegendoelpunten tegen een ama- teurploeg. Dat kan niet, als goedbe taalde profs. Misschien speelt het ontbreken van de geblesseerde Ryan Donk een rol. De centrale verdediger ontbreekt in Hoek en ziet dus niet hoe er ook nog een vierde doelpunt wordt geslikt. Nadat Maxime Lestienne (3-6) en opnieuw Bacca (3-7) hebben ge scoord, schiet Tim de Meersman vanaf ruim 25 meter nog prachtig een vrije trap binnen. De elfde - en mooiste - treffer van de avond r^wssamarm. foto's Mark Neelemans komt daardoor op naam van een speler van Hoek: 4-7. Dat Brugge geen dubbele cijfers haalt, is vooral de verdienste van Jordi de Jonghe. De doelman is in vorm en laat dat vlak voor tijd nog eens zien, met een stijlvolle save. Erwin van Wingen ziet het ook. Bijna twintig minuten na het doel punt van zijn zoon is hij net weer een beetje gekalmeerd. zaterdag 30 juni 2012 door Barry van der Hooft HOEK - De oefenwedstrijd tegen Club Brugge markeerde vrijdag avond ook het einde van het tijd perk van Benny Langeraert als voorzitter van Hoek. Na vier jaar, waarvan één jaar als interim-voor zitter, doet hij een stap terug. „Ik blijf natuurlijk wel betrokken bij de club", vertelde Langeraert. „Maar het is nu tijd voor iemand anders om op de voorgrond te tre den." De kans is bijzonder groot dat dat Rien van Meerendonk wordt. De inwoner van Sluiskil is al jarenlang een trouwe sponsor en supporter van Hoek, die zowel thuis- als uit wedstrijden bezoekt. Van Meeren donk runt een assurantie- en be drijfsadviesbureau in zijn woon plaats en is door het bestuur van HSV Hoek nu voorgedragen als nieuwe voorzitter. Hij is voorlopig de enige kandidaat en kan op maandag 9 juli tijdens de algemene ledenvergadering ge kozen worden. De club heeft even tuele tegenkandidaten tot 6 juli de kans gegeven zich aan te melden. Die aanmelding moet dan schrifte lijk, door tenminste drie leden, plaatsvinden. Langeraert trad in april 2008 na het vertrek van John Smael aan als interim-voorzitter. Anderhalf jaar later besloot hij het voorzitter schap definitief op zich te nemen. Vrijdagavond trad hij voor het laatst als voorzitter op, voor, tij dens en na het oefenduel (4-7). Naast een nieuwe voorzitter hoopt de zaterdag-hoofdklasser op korte termijn ook een nieuwe hoofdsponsor te kunnen presente ren. Het contract met Necker- mann.com liep deze zomer af en een verlenging van de overeen komst zat er niet in met het postor derbedrijf, dat alleen in Nederland al 150 werknemers zal ontslaan. „We zijn druk bezig en in gesprek met een gegadigde", vertelde Nico Boussen, voorzitter van de spon sorstichting van HSV Hoek. door Barry van der Hooft DEN BOSCH - Het is vandaag 30 juni en dus loopt het contract van Ist van Bakx bij Willem II af De aan valler uit Vlissingen is na zes we ken revalideren klaar voor een nieuwe uitdaging en hoopt niet al te lang werkloos te zijn. „Ik ben topfit en kan zo ergens aanslui ten", vertelt Bakx. „Het is alleen nog even afwachten bij welke club dat mogelijk is." Hij weet dat sommige clubs huive rig zullen zijn om hem vast te leg gen. „Negen wedstrijden, drie doel punten en twee assists, dat zijn mijn cijfers van afgelopen seizoen. Dan is het niet eenvoudig om een nieuwe werkgever te vinden. Er spelen wel wat zaken, maar ik wacht voorlopig nog even af" Hij kan naar een aantal clubs uit de Jupiler League, maar Bakx wil geen overhaaste beslissingen ne men. De afgelopen maanden heeft hij zich vooral beziggehouden met herstellen en fit worden. De aan valler werd in januari door Wil lem II overgenomen van Racing Genk en startte sterk in Tilburg. Een gebroken middenvoetsbeentje zette op 2 april echter een streep door de rest van het seizoen. „Ik zat tot 10 mei in het gips en ben daarna gaan revalideren bij Raymond de Jonge, een fysiothera peut in Eindhoven", vertelt de in Den Bosch woonachtige Bakx. „Hij heeft me eerst behandeld en daarna hebben we vaak samen ge traind op een kunstgrasveld. In to taal ben ik zes weken in Eindho ven geweest. Donderdag heb ik me voor het laatst bij hem gemeld. Kappen, draaien, sprinten, jezelf de verzuring inlopen; dat werk. Mijn enkel voelt soms nog wat stij ver aan, maar dat is na vijf minu ten weg. Ik voel me topfit, omdat ik echt keihard getraind heb." De contacten met clubs lopen via zijn zaakwaarnemer Frank Schou ten, die ook onder anderen Eljero Elia, Ola John, Lex Immer?, Wesley Verhoek en Wilmer Kousemaker begeleidt. „Frank is druk bezig", weet Bakx. „Hij heeft me altijd heel goed geholpen. Kijk, als je er vijftien of twintig inschiet, is het niet moeilijk om een nieuwe club te vinden. Maar ik heb een verve lend seizoen achter de rug, waarin ik helaas weinig heb kunnen spe len. Ik zorg nu dat ik fit blijf en wacht voorlopig even rustig af" iü 'N-PE BRUIN L. -i.- Nijkerk**** De Bonte Wever ZZ Assen iGoldenTulip West-Ende RegardzAmpti ZZ HelmondZZ Nijkerk WG306 ctievoordeel ngen incl. ontbijt juli/augustus r t.w.v. 59,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41