Vader is blijer dan de doelpuntenmaker zelf 11 401 sport Nancy van de Ven wil schitteren in eigen huis Challenger maakt een pas op de plaats Van der Meet naar halve finale in Breda Challenger Zeeland zaterdag 30 juni 2012 1 swt door Herman Heuvink VLISSINGEN - Eenmaal per jaar gooit de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) haar ankers uit in Zeeland. Twee dagen lang strijden de motorcros sers dan om de punten voor het NK bij de jeugd. Zaterdag is de or ganisatie in handen van de RES Axel en wordt er gereden op het circuit Smitschorre. Een dag later zijn de motorcrossers te gast op het Sloehavencircuit in Vlissingen Oost bij de MSV de Uitlaat. Grootste blikvanger beide dagen is Nancy van de Ven. De KTM-rijd- ster timmert dit seizoen behoor lijk aan de weg. Voor aanvang van deze twee wedstrijden staat de veertienjarige Vlissingse op de vier de plaats in de klasse 85 cc grote wielen. Elke wedstrijd kan zij zich met de top meten. De beste prestatie zette Van de Ven dit seizoen neer tijdens de wedstrijd in het Drentse Wester- bork. Zij miste met een vierde plaats maar nipt het podium. Afge lopen weekeinde kende zij tegen slag op het spekgladde circuit in BREDA - Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke is vrijdag doorgedrongen tot de hal ve finales van het futuretoemooi van Breda. Ze was in drie sets (2-6 6-3 6-4) te sterk voor de Ameri kaanse Caitlin Whoriskey. Bernice van de Velde slaagde er niet in als tweede Zeeuwse de laat ste vier te halen. De speelster uit 's-Gravenpolder verloor haar kwartfinale met 6-1 6-0 van de Zwitserse Xenia Knoll. Van de Velde was, nadat ze in de kwalificaties had verloren, als luc ky loser toegelaten tot het hoofd toernooi. Daarin won ze twee par tijen. St. Isidorushoeve. Zij kwam in de eerste manche ten val en hield het voor gezien. In de tweede manche ging zij wel weer van start. Op haar reservemotor reed zij naar een knappe vijfde plek. Nu werd de eerst twaalfjarige Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke met een ze ventiende plaats de beste Zeeuw in de dagklassering. De startnummers van de Zeeuwse deelnemers zijn: 65 cc kleine wielen: 34. Veron Valentino Jansen (Vlissingen/ KTM). 85 cc kleine wielen: 54. Dailey van de Ketterij (Vlissingen/Suzuki). 85 cc grote wielen: 10. Tom Cortvriendt (Axel/Suzuki); 24. Stan Brons ('s-Heer Abtskerke/KTM); 34. Troy van de Kette rij (Vlissingen/KTM); 38. Carsten Goe- degebure (Yerseke/KTM). 54. Maxim de Meulemeester (Heinkenszand/ KTM); 85. Nancy van de Ven (Vlissin gen/KTM); 197. Jordan Lee van Maaren (Vlissingen/KTM). 125 cc Jeugd: 40. Niels Jansen (Terneuzen/Honda); 155. Robin de Jonge ('s-Heer Abtskerke/Su- zuki). De trainingen in Axel beginnen om 9.30 uur, in Vlissingen om 10.00 uur. De eerste wedstrijden zijn beide dagen vanaf 12.00 uur. TERRACINA Lavrijssen finisht in peloton in Giro Donne Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Wemeldinge is vrijdag in de eerste etappe van de Giro Donne (de Ron de van Italië voor vrouwen) als 98e gefinisht Ze kwam in Terracina over de meet in dezelfde tijd als winnares Marianne Vos. VLISSINGEN Clinics zeezwemmen in Vlissingen De stichting Zwemmen langs Wal cheren verzorgt zeezwemclinics op de zondagen 1 en 15 juli. Geïnteresseerden kunnen hiervoor om 10.45 uur terecht op het Bad- strand van Vlissingen. De deelna me is gratis. De toeschouwers in Hoek kregen vrijdagavond elf treffers voorgescho - 'Oi CS teld. Voor rust vier, na rust zeven. Saai kun je het oefenduel - tussen Hoek en Club Brug ge niet noemen. De Bel gische topclub wint met 4-7. Guillaume Clinckemaillie scoort twee keer voor Hoek. door Barry van der Hooft Het is een uur voor de af trap als we Erwin van Wingen tegen het lijf lopen. Voor wie hem niet kent: Erwin van Wingen speelde eind jaren negentig voor Hoek, was een mooie linkspoot, maar soms ook licht ontvlambaar. Hij heeft deze avond een net jasje aangetrokken en komt vooral voor zijn zoon. Brian van Wingen speelt sinds vo rig seizoen voor Hoek 2 en mag nu meetrainen met de eerste selectie, omdat nogal wat jongens op va kantie zijn. „Wat vind je van hem?", vraagt hij meteen. Tja... Lekker voetballertje, goede tech niek, maar wel een beetje klein. „Messi is ook niet groot hè", knip oogt Van Wingen senior. Zijn zoon begint op de bank, sa men met onder anderen Arno van de Velde, Maikel Krans en Arjan Schieman. Jongens uit de eigen op leiding dus. Vanuit de dug-out zien ze een leuke eerste helft, met Ferry Alfons, met dochter Danicha op zijn arm, ontvangt voor de aftrap een ingelijst Hoek-shirt van Jan Mieras, voorzitter van de supportersvereniging. twee snelle Brugse treffers en een prachtige vrije trap van Vadis Odjidja. Maar ze zien ook hoe Ky le Doesburg zijn power gebruikt op de rechterflank en dat Guillau me Clinckemaillie twee keer scoort. Tegen zijn oude club. De aanvaller van Hoek glimlacht van oor tot oor. „Spelen tegen Club Brugge is voor een Belg wat voor een Nederlandse speler een wedstrijd tegen Ajax, Feyenoord of PSV is. En omdat ik er zelf heb gespeeld, vind ik het nog wat spe cialer. Met een paar jongens heb ik nog samen gespeeld. Ik ging van Anderlecht naar Club Brugge, zou daar een profcontract tekenen, maar raakte kort daarvoor zwaar geblesseerd." Weg profcarrière... En nu speelt Clinckemaillie in de Nederlandse hoofdklasse. Tenminste, dat is dit seizoen de bedoeling. Maar twee keer scoren tegen Club Brugge, dan gaan er in België vast wel een paar belletjes rinkelen. Toch? „Ik weet niet of het zo'n vaart zal lo pen. Club Brugge zal me niet bel len, maar voor een stap hogerop sta ik altijd open." Hij mag tot 31 augustus nog naar een buitenland se (lees: Belgische) club. Clincke maillie: „Dat zie ik niet zo snel ge beuren. En dat zullen ze in Hoek ook niet leuk vinden, denk ik. Ik was vanavond scherp en hoopte dat ik nog dezelfde vorm had als aan het eind van het vorig seizoen. Dat was wel zo. Toch?" Clinckemaillie wordt, net als Sebas- tien Hermans, na een uurtje voet ballen gewisseld door Eric Helle- mons. Van de Velde en Van Win gen junior zijn hun vervangers, kort voordat Carlos Bacca er met 5SKÏÏ55S$SH8S3ffiï door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De organisatie van de Thermphos Challenger Zee land liet in de voorgaande jaren weten bij elke editie een hogere status te willen krijgen. Oftewel, er moest een steeds grotere prij- zenpot komen, waardoor kwalita tief betere tennissers geïnteres seerd zouden zijn in deelname in Middelburg. Inmiddels heeft men die wens laten varen. „We moeten wat dat betreft een pas op de H plaats maken", stelt Sander van Buren, de motor achter het toer nooi dat zaterdag begint. Dit jaar hebben de vrouwen 25.000 dollar te verdelen, waarbij er bijna 3000 dollar is voor de win nares. Bij de mannen beschikt men over 15.000 dollar, waarvan de winnaar ongeveer 2000 dollar opstrijkt. Dit zijn exact dezelfde bedragen als in 2011. Van Buren: „De economie vraagt momenteel niet om een groei van 25.000 naar 50.000 dollar of nog meer. Misschien kan dat over een paar jaar." Wat ook meespeelt, is dat de Zeeuwse tennissters Lesley Kerk- hove, Angelique van der Meet en Bernice van de Velde niet al een hoger niveau aankunnen. Daarom hoefde de status ook niet per se verhoogd te worden. Het evenement is in 2012 wel in de breedte gegroeid, vindt Van Bu ren. „Bij alles wat we al deden, hebben we een kwaliteitsslag gesla gen. Daardoor ziet het er allemaal nog professioneler uit." Zie ook bijlage Thermphos Challenger, met artikelen over Thiemo de Bakker, Lesley Kerkhove en de samenwerking met Stichting Arduin. Thermphos International Tennis Tournament ftï MLTC Middelburg, 30 juni 8 juli 2012 LadViOay - NK Hardserveren inclusief Open seniorèntoernoöi categorie 3 t/m 8, en... Open ëh landelijk jedgdtóerhoöi 5 t/m 17 jaar KidsDav woensdag 4 juli Beauty- en weinessdag liJpf-SSS l&èX - "nn\ tÖP^e^ ■WntcEnation ij 1 in UW ach 1 I rhnllengerZeeland'r cha"e 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40