oude tijden herleven sport! 39 straat Helden op het circuit, angsthazen op 8 pi Martina en Schippers gaan voor goud op EK Lathouwers zesde in finale Zevenkampster Remona Fransen staat na vier onderdelen achtste. Ljudmila Josipenko (Oekraïne) leidt. Robert Lathouwers is bij het EK als zesde geëindigd op de 800 meter. Hij liep tot 150 meter voor de finish aan kop, maar zag in de slotfase de concurrenten links en rechts passeren. Lathouwers finishte in 1.49,22. Het goud ging naar de Rusjoeri Borzakovski in 1.48,61. zaterdag 30 juni 2012 Sport in het kort De Uefa heeft de Nederlandse scheidsrechter Serdar Gözübüyük aangesteld voor het eerste duel in de voorronde van de Europa Lea gue tussen FK Borac Banja Luka en Celik Niksic uit Montenegro. Gözübüyük debuteert op 5 juli in Banja Luka, gelegen in Bosnië en Herzegovina, in de Europa League. Met een stoot van 20,55 meter veroverde Rutger Smith gisteravond het EK-zilver. David Storl pakte goud met 21,58 meter. foto Matt Dunham/AP HELSINKI - De twee atleten die dit seizoen in Nederland tot revelaties uitgroeiden, ontstegen gisteren bij het EK de anonimiteit niet. Horde loopster Sharona Bakker en sprin ter Jerrel Feller presteerden onder hun kunnen en beleefden een roemloze aftocht. Op de 200 meter daarentegen gaan Churandy Marti na en Dafne Schippers voor goud. De vroege uitschakelingen van Bak ker op de 100 meter horden (13,59 seconden) en Feller op de 200 me- Jorge Lorenzo foto EPA ter (21,32 seconden) waren de valse noten op een dag waarop hun land genoten in de diverse voorronden wel muzikaliteit toonden. „Het ging voor geen meter", schamper de Bakker. „Ik verdiende het niet om door te gaan", toonde Feller zich realist. Churandy Martina onderstreepte dat hij vandaag als de topfavoriet geldt voor het goud op de 200 me ter, met zeges op de automatische piloot in zowel zijn serie (20,74 se- door Jaap van Brummelen ASSEN - Op het circuit een held, op straat een held op sokken. Cou reurs die op de racebaan met 250 pk tussen de wielen bloedstollen de inhaalacties en schou- der-aan-schoudergevechten leve ren, hebben een groot hart. Maar stuur ze vooral niet met een ordi naire straatmotor de openbare weg op. Dan veranderen de stunt mannen als bij toverslag in angst hazen. Vanwaar die angst? Jorge Lorenzo haalde pas van de winter zijn rijbewijs. „Dat was de eerste keer dat ik mensen 'tranqui- lo' (rustig) tegen mij hoorde roe pen." Kort daarvoor verraste de wereldkampioen MotoGP van conden) als halve finale (20,63). In zijn kielzog drong Patrick van Luijk met winnende scores van 20,78 en 20,68 op vergelijkbare wij ze tot de eindstrijd door en bestem pelde hij zich tot de belangrijkste uitdager van Martina. „Het wordt nu de dood of dë gladiolen", grapte Van Luijk. Op dezelfde afstand bij de vrou wen gaf Dafne Schippers eveneens met een dubbele triomftocht (23,11 om 20,70 seconden) blijk van haar 2010 zijn manager Wilco Zeelen- berg met de aankoop van een Har- ley Davidson, type V-Rod Muscle. Zeelenberg:Jorge voelde zich nooit echt veilig op de weg. Daar om heeft het ook zo lang geduurd voor hij zijn rijbewijs haalde. Dat hij nu een Harley heeft gekocht in plaats van Zo'n buikschuiver, zegt genoeg. Die Harley is niet om mee te scheuren, maar om mee te toe ren. Geen gillende motor, maar van je bob-bob-bob-bob-bob, weet je wel." Wereldkampioen Casey Stoner heeft op de boerderij bij zijn ouders in Australië een Honda CB 1000R staan. Stoner put met de grootst mogelijke voorzichtigheid uit de 125 pk. „Bang? Dat moet je aspiraties. „Dit voelt goed aan", concludeerde Schippers, die net als Martina de rol van de te kloppen at leet claimde. Jamile Samuel volgde het voor beeld van Schippers. Na een gede gen serie (23,35) eindigde zij m de halve finale weliswaar niet als nummer één of twee, maar nestel de zij zich wel als tijdsnelste in de top acht (13,13)- De vrouwenfinale is vanavond om 19.50 uur, de man- nenfinale om 21.20 uur. altijd zijn, maar op de weg meer dan op de baan. In Australië moet je extra op je qui-vive zijn. Achter elke boom kan een kangoeroe of een ander dier opduiken. Maar nog attenter moet je zijn op ande re rijders, want die geven de groot ste problemen op de weg. Als ik op de motor ga, zoek ik plekken op waar niet al te veel verkeer is. In Europa hebben automobilisten nog enig respect voor motorrij ders, maar in Australië willen ze je wel van je fiets meppen. Jasper Iwema kan zich de vrees van zijn collega's goed voorstellen. Hij zou zich niet gauw een motor aanschaffen. Trouwens, hij heeft niet eens een rijbewijs? „Ik zou er eentje van de KNMV krijgen. Dat De Nederlandse beachvolleybal- sters hebben gisteren op de twee de dag van de World Cup in Mos kou, waar nog twee olympische tickets worden vergeven, hun onge slagen status behouden. Madelein Meppelink/Sophie van Gestel en Michelle Stiekema/Rimke Braak man versloegen in poule B zowel Venezuela als Mexico met 2-0. Emiel Boersma/Daan-Spijkers en Alexander Brouwer/Robert Meeuw- sen leden in Moskou hun tweede nederlaag. Marianne Vos is giste ren de Ron de van Italië voor vrou wen begon nen met een klinken de zege. De wielrenster van Rabo bank toonde zich na een rit van 139 kilometer, van Napels naar Terracina, de sterk ste in een massasprint. Vos won vo rig jaar al de Giro Donne. AZ is weer volledig baas in eigen huis. De Alkmaarse club heeft de schulden aan de curator volledig af gelost. „Niemand had kunnen den ken dat na het historische diepte punt van drie jaar geleden we er nü weer helemaal bovenop zouden zijn", aldus algemeen directeur Toon Gerbrands. AZ kwam tijdens het seizoen 2009-2010 in de pro blemen door de val van het DSB-imperium. was een publiciteitsactie. Na één les technische rijvaardigheid ben ik afgehaakt. Ik heb niks met de weg. Zodra je op die motor stapt, wil je vol gas geven. Het zit in je om aan de gaskraan te draaien. In het verkeer heb je niet alles in de hand." Het enige gevaar dat Kevin Schwantz loopt met straatmoto ren is dat hij er over struikelt. „Ik weet niets eens hoeveel ik er heb. Ergens tussen de vijftien en twin tig", lacht de wereldkampioen 500 cc van 1993. Schwantz zal zich er niet mee in het verkeer wagen. „Die motoren komen niet van hun plaats. Want ik ken mezelf ge noeg om te weten dat ik het niet kan laten de limiet op te zoeken." Oussama Assaidi ver volgt zijn loopbaan zo goed als ze ker bij Gala- tasaray. De Turkse top club heeft bijna een ak koord be reikt met sc Heerenveen, de Friese werkgever van de aanvaller uit Marokko.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39