en een groot trainer sport 135 De skybox Ik heb heel veel respect gekregen voor Ronaldo zaterdag 30 juni 2012 Andrés Iniesta Cesare Prandelli met Mario Balotelli. De coach raakte de juiste snaar bij de Afro-Italiaanse spits. foto Vadim Ghirda/AP de halve finale de favoriete Duit sers. Ook het andere zorgenkind, Anto nio Cassano, is volledig onder de vleugels van Prandelli opgebloeid. De kleine aanvaller met het Zuid-Italiaanse temperament heeft de reputatie van enfant terri ble, net als Balotelli, maar in de fi losofie van Prandelli wordt dat vooral als een uitdaging gezien. „Werken met Mario is niet iets wat ik als vervelend ervaar. Integendeel, ik vind het juist mooi om te ontdekken wat er in het hoofd van een jongen van 21 om gaat." Het resultaat is dat er nu een ploeg staat die voor de coach en voor het vaderland door het vuur gaat. De overgave waarmee het Italiaanse volkslied voor elke wedstrijd wordt gezongen - let morgen op doelman Buffon! - is op het veld terug te zien. De Duitsers vonden donderdag in alle hoeken van het veld onverzettelijke krijgers tegen over zich.- Hun leider, Cesare Pran delli, maakte dit EK de meeste me ters. Twee keer ondernam hij al een bedevaart naar het klooster van de Camaldolese monniken op de Srebna Gora (Zilveren Berg), een nachtelijke tocht van drie uur. In eenzaamheid. Als zijn ploeg morgen Spanje weet te verslaan, zal dat anders zijn. Dat wordt Ces are even Ceasar, klaar voor een triomftocht door Rome. Met zijn discipelen aan zijn zijde, uiteraard. EK in het kort Met Spanje-ltalië is de finale van een EK voor de vierde keer de re prise van een poulewedstrijd uit hetzelfde toernooi. In 1988 gebeur de dat voor het eerst met Neder land en de Sovjet-Unie; Oranje ver loor in de poule, maar won de fina le. Acht jaar later gebeurde het met Duits land en Tsje chië; Duits land won beide duels. Weer acht jaar later troffen Grie kenland en Portugal el kaar ook in de poule en in de finale. Beide duels werden gewonnen door de Griekse stuntploeg. Grote gokbedrijven als Toto en Uni- bet achten de kans dat Spanje de finale van het EK wint groter dan dat Italië Europees kampioen wordt. Bij Toto levert elke ingeleg de euro het dubbele op als Spanje wint. Bij winst van Italië wordt de inleg meer dan verdriedubbeld. Bij Unibet is een soortgelijk beeld te zien. Spanje als kampioen levert 1,46 euro per ingelegde euro op. Bij Italië is dat 2,55 euro. De regerings leiders van Spanje en Italië, Maria no Rajoy en Mario Mon ti, zijn mor genavond in Kiev aanwe zig bij de fi nale van het EK. Dat maakten bei de premiers gisteren bekend tij dens de EU-top in Brussel. Veel re geringsleiders hebben de wedstrij den in Oekraïne gemeden uit pro test tegen de situatie van de Oek raïense oud-premier Joelia Timosj- enko, die achter de tralies zit. foto Mark van der Zouw/GPD ess®©®®®©®®»®®®®®®®»®®»® door Dick Hofland Nog elke dag spreekt wel iemand hem aan: 'Wat jammer hè?'. „Ik denk dat ze dan de Elfstedentocht van 1997 bedoelen", zegt Erik Huizebosch. Hij werd toen tweede achter Angenent en nie mand die hem dat kwalijk neemt. Daarom heeft hij geen idee hoe de spelers van Oranje zich voelen nu tachtig procent van de bevol king ze onder uit de zak geeft. „Het lijkt me vre selijk." Hij vindt het ook niet terecht. „Want ze hebben echt wel hun best gedaan." Als hij ergens niet tegen kan, is als iemand zijn best niet doet. Maar als spelers met een privéjet op vakantie gaan, moeten ze dat vooral zelf we ten. Al zou hij dat zelf nooit doen. „Ik ben zo nuchter als wat. Ik moest naast het schaatsen nog veertig uur werken. Dat bijvoorbeeld Rob ben ruim acht ton per maand verdient en straks nooit meer hoeft te werken, gaat boven mijn pet, maar ik gun het hem van harte. Ze ker als je jong bent en heel veel geld hebt, ben je overal een held en zo'n leven lijkt mij best moeilijk. Daarom heb ik tijdens dit EK heel veel respect gekregen voor Ronaldo. De hele wereld bemoeit zich met hem, iedereen heeft een mening over zijn haar en weet ik niet wat allemaal. Dat is een bijna onmenselijke druk. Maar daar trekt hij zich niets van aan en hij voetbalt gewoon goed en soms zelfs héél erg goed, zoals tegen Nederland. Ik gunde het hem echt als hij met Portugal de finale had bereikt." Maar ja, het is voetbal en dan komt ook geluk om de hoek kijken. „Heel veel geluk zelfs en dat is jammer. Bij schaatsen is de rol van geluk nihil. Daar moet je het hebben van afzien. En daar was ik voor in de wieg gelegd. Marathon- schaatsen is voor tachtig procent aanleg en de rest is trainen. De conditie die je daarmee op bouwt, is totaal anders dan bij voetbal. In de tijd dat ik een superconditie had, speelde ik wel eens een potje voetbal mee. Ik was kapot." Aan één ding ergert hij zich: aanstellen. „Spe lers die niet eens geraakt worden maar dan enorme heibel maken om een tegenstander een kaart aan te smeren. Of om een strafschop te krijgen. Als je dat goed kunt, zou het je zelfs de titel kunnen opleveren. Voetbal is weliswaar een contactsport, maar dit moet je niet willen. In schaatsen doen we niet aan dat soort gezeur. Als je valt, rijdt het peloton gewoon door. Al heb je alletwee je benen gebroken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35