Zeeuwen profiteren van vroege vakantie 21 zeeland Veteraan Kenny: ik ben nog een jonge god De krant 6 weken voor 18 euro! PZC I PZC zoekt wandelaars die meedoen aan de Vierdaagse van Nijmegen zaterdag 30 juni 2012 door Arjen de Boer DOORN - De 27-jarige Kenny Bou- man doet vandaag niet mee aan de achtste Nederlandse Veteranen- dag, daarvoor is het nog te vroeg. Hij is één van de vijf militairen die anderhalfjaar na het einde van de missie in Afghanistan (2010) nog revalideren in het Militair Revalida tie Centrum in Doorn. Zo'n vier keer per week is Bou- man in het krachthonk te vinden, samen met zijn kamergenoot met wie hij tijdelijk een paviljoen bij het Militair Revalidatie Centrum in Doorn bewoont. Een bermbom in Afghanistan verbrijzelde op 3 juli 2009 beide benen van de kor- poraal-vèrkenner. „Er waren al twee voertuigen overheen gere den, zelfs mensen overheen gelo pen. Maar wij hadden pech, onder de Bushmaster-pantserwagen klap te vijftig kilo springstof." Bouman stond recht boven de ex plosie en werd gelanceerd, maar wist zich vast te houden aan een machinegeweer. Daar lag hij, tus sen de puinzooi, volledig bij ken nis. „Ik voelde meteen pijn. Ik ben getraind als medic (hospik, red.) en viel meteen terug op wat ik had geleerd. Ik voelde aan alles. Mijn benen? Zaten er nog aan. Mijn geslachtsdeel? Ook. Ik kon praten dus ook mijn longen waren in orde. Maar man, die pijn. In het hospitaal in Kandahar lag ik te hui- COLOFON HH H PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbüs 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 len als een klein kind." Platgespo- ten vanwege de pijn werd Bou man naar Nederland gebracht. Zijn benen waren van binnen wel iswaar verbrijzeld, maar hij had ze allebei nog. „Ik was als de dood voor een amputatie. Mijn plan om verder te leren aan de Koninklijke Militaire School wilde ik niet laten schieten. Ik wilde bij Defensie blij ven werken." Maar na diverse operaties was er in 2010 weinig verbetering in zijn rechterbeen. „Toen heb ik de arts verteld: ik wil amputeren. Ik zag wat andere jongens nog konden na zo'n operatie en wilde dat ook. Ik ben nog een jonge god." Na de operatie was de pijn meteen weg. „Tot vorig jaar de andere voet be gon op te spelen en ik in januari daaraan werd geopereerd." Nu zit hij drie jaar na het einde van zijn 'tour of duty' wéér in het revalidatiecentrum, net als vier an deren die tijdens de operatie in Af ghanistan gewond zijn geraakt. „Of dit het allemaal waard was? Ik vind het moeilijk daar uitspraken over te doen", zegt hij na veertien operaties. „Het bereiken van een doel eist vaak slachtoffers. Maar was mijn lichaam het waard? Na tuurlijk niet, dit wens ik mijn erg ste vijand niet toe. Maar was het het waard om een poging te wa gen het leven te redden van een zes maanden oud Afghaans meis je? Natuurlijk wel." Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28> ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening m De PZC gaat mrgnjldigom mei persoonsgegevens In het coloton treft u nadele Informatie aan. „Het is toch prettig om voor de drukte al op vakantie te kunnen gaan." Peter Borghart: manager reisbureau Holland International Middelburg Zeeland hoort bij de eerste re gio die vakantie krijgt. De vroe ge vertrekkers hebben voorde len. Als je direct op pad gaat, profiteer je nog net van de laag- seizoenprijzen en in populaire vakantielanden als Frankrijk en Spanje is het nog niet druk. Net nu late beslissers nog een vakantie wil len regelen, hebben Holland Internatio nal en Arke reizen deze week regelmatig te kampen met technische storingen waar door de website niet functioneert. „Het een heeft misschien wel met het andere te maken", zegt Peter Borghart, manager reisbureau van Holland International Middelburg. Hij verwijst naar overbelasting van het computersysteem. Nederlan ders zouden massaal de zoekvraag 'zonvakanties' en last minute in toetsten, omdat ze hevig naar zon verlangen. Merlina Martens van reisbureau Arke Terneuzen verzucht dat ze niets kan opzoeken, omdat de computers 'dan weer wel, dan weer niet' werken. „En nu ligt al les eruit. Vanmiddag zal het wel weer lukken." Ze hebben deson danks een aantal mooie last minu te zonvakanties verkocht met ver trekdatum tot dit weekeinde. Een voorbeeldje: een gezin (ouders en kind) verblijven tien dagen in een vijfsterren hotel in Turkije voor 2000 euro all-inclusive." De familie moest dan wel deze za terdag kunnen vertrekken. „Eigen lijk wilden ze deze keer naar Mexi co op vakantie gaan, maar omdat de dochter van 12 jaar geen eigen paspoort had, ging dat niet door. Ze heeft wel een identiteitskaart en daarmee mag je binnen Europa reizen." Kortom: als mensen flexi bel zijn en niet op een reisbestem- ming hun zinnen hebben gezet, kan er sneller van goedkope reizen worden geprofiteerd. Merlina Martens heeft de indruk dat meer vakantiegangers dan vroe ger tot het laatste moment wach ten om een reis te boeken. „En dat komt denk ik toch door de crisis. Ze werken met een scherper bud get dan voorheen." Bij D-reizen in Vlissingen is het 'ook al razend druk'. „Alle aanbie dingen, met vertrekdatum dit weekend, zijn al vergeven." De zo mervakantie voor Zeeuwse basis Vakantiegangers zijn onderweg naar de plaats van hun bestemming. foto Guus Schoonewille/ANP Duizenden wandelaars beginnen op dinsdag 17 juli aan de 96e editie van de Vierdaagse van Nijmegen. Zij leg gen vier dagen lang dertigveertig of vijftig kilometer af. De PZC-redactie is ook dit jaar weer op zoek naar Zeeuwse lopers die mee lopen met het grootste wandelevene ment van het land. We willen hun be velenissen in de krant volgen tijdens de Vierdaagse. De redactie is met name op zoek naar Zeeuwen die om een bijzondere reden mee wandelen. schoolkinderen loopt door tot 12 augustus. „Heel vaak zie je dan dat er tegen het eind van de vakanties weer reizen voor aantrekkelijke prijzen worden aangeboden." Een achtdaagse vakantie naar Kos, met vertrekdatum 14 juli vanaf Amster dam kost 732 euro per persoon op basis van logies en ontbijt. Op 21 augustus kom je onder dezelfde voorwaarde op 619 per persoon. Zeeuwen met schoolgaande kinde ren konden daar vorig jaar nog van profiteren, toen regio Zuid als laatste vakantie kreeg. Peter Borghart heeft de indruk dat de uittocht direct na de laatste schooldag is begonnen. „Het is toch prettig om niet in de drukte van de bouwvakvakantie (vanaf 23 juli) te zitten als je de mogelijkhe den hebt." Hij zegt dat de reisbranche een op kikker heeft. „We hadden door de crisis geen goede periode in janua ri, februari. Vanaf maart zette de kentering in en nu hebben we niets meer te klagen." Deze week kon hij zelfs al een boe king voor een cruisevakantie van Sydney naar Singapore voor 2500 euro per persoon regelen voor no vember 2013. „Mensen willen rei zen en blijven vakantie vieren. Daar reserveren ze geld voor." Vakantie Deze zomer zullen naar verwach ting ruim 2,6 miljoen buitenland se toeristen hun zomervakantie doorbrengen in Nederland. Dat zijn er 50.000 meer dan vorig jaar: Daarnaast verwacht het Neder lands Bureau voor Toerisme Con gressen (NBTC) dat zo'n 4,2 mil joen Nederlanders hun zomerva kantie in eigen land doorbrengen. Dit is een daling van zo'n 100.000 ten opzichte van vorig jaar. In totaal besteden de (internatio nale toeristen bijna 2 miljard euro in Nederland tijdens de zomer maanden. Nederlanders ondernemen zo'n 9,8 miljoen binnen- en buitenland se vakanties deze zomer. Loopt u bijvoorbeeld voor het eerst, of juist voor de veertigste keer? Doet u mee voor een goed doel? Loopt u in een groep, met een familielid of juist helemaal alleen? Stuur dan voor maandag 9 juli een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. Vermeld in uw e-mail uw naam, con tactgegevens en de reden waarom u meeloopt met de Vierdaagse of waar om u iemand anders wilt aanmelden. De redactie maakt een selectie uit de inzendingen en neemt mogelijk con tact met u op voor een interview. DEEL UW FOTO'S Maakt u foto's tijdens Concert at Sea of de PZC Familieloop? Zet die in een album op www.pzc.nl/foto. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg Concert at Sea op de voet via liveblog op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2