zeeland 129 Rechtbank: vier jaar voor overvaller op Goes bedrijf PZC Iedere dag om 19.00 uur Brabantse Wal in Bosatlas Wachten op badgasten Aanneembedrijf Krieckaert BV failliet verklaard BdMqnT Zoekactie in Clinge na vondst kinderkleding zaterdag 30 juni 2012 www.brabantsewal.nl msesasmeee^xarxuetefsciswsmwwsxaassai HENGSTDIJK - Aannemersbedrijf Krieckaert uit Hengstdijk is deze week door de rechtbank in Middel burg failliet verklaard op verzoek van het pensioenfonds bouwnij verheid. Martin Huisman uit Goes is aangesteld als curator. Het faillis sement is 'min of meer een direct gevolg van het plotselinge overlij den' begin dit jaar van eigenaar Ka- rel Krieckaert (58), aldus Huisman. De firma, gesticht in 1912, was ge specialiseerd in systeembouw, de bouw van grote opslagloodsen on der meer voor havenbedrijf Ver- brugge. Huisman schat in dat er nog drie mensen in dienst waren. Het bedrijf lag al enige tijd stil. door Rob Paardekam (sUlywU LjjtsÜyLt WOENSDRECHT - De Brabantse Wal, het hooggelegen en groten deels beboste gebied op de grens van Zeeland en West-Brabant, is voor het eerst opgenomen in de Grote Bosatlas. Dat is te danken aan voorzitter Willem de Weert van Stichting de Brabantse Wal. De leraar aardrijks kunde hoorde dat er een 54ste druk op komst was en besloot con tact te zoeken met de redactie. Hij mocht op gesprek komen en wist de makers van de atlas, onder meer door foldermateriaal en de website te tonen, ervan te overtui gen dat de Brabantse Wal bijzon der genoeg is om te worden opge nomen. De naam wordt nu vermeld op een overzichtskaart van Zuid-Ne derland op bladzijde 28. Toch heeft De Weert nog één kritiek puntje. „De redactie is vergeten de Brabantse Wal ook in het register van topografische namen te zet ten. „Dat is storend, maar in de tweede oplage van de nieuwe druk kan dit foutje gemakkelijk worden rechtgezet." VLISSINGEN - Vandaag beginnen de schoolvakan ties in het zuiden officieel en als het weer een beetje meezit stromen de Zeeuwse stranden weer vol. In Vlissingen is men er op voorbereid. Het niet kunnen vinden van een afvalbak kan geen smoesje meer zijn om het rommel op het badstrand in Vlissingen te laten slingeren. De groene afvalbakken staan in het gelid om de bad gasten van dienst te zijn. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een ex-werknemer (28) van een dakdekkersbedrijf uit Goes veroordeeld tot een celstraf van vier jaar. Twee weken geleden was door de officier van justitie nog vijf jaar te gen hem geëist omdat de man op 6 februari van dit jaar een gewapen de overval uitvoerde op het bedrijf Hij deed dat samen met een andere man. De Goesenaar kwam tot zijn daad omdat, zo zei hij destijds tegen de rechters, het bedrijf hem zou heb ben benadeeld. Bij zijn ontslag meldde hij aan het UWV dat hij cursussen niet zou hebben gevolgd waardoor hij een lagere uitkering kreeg. Volgens de advocate van de verdachte klopte van dat verhaal niets en zou hij juist een hoge arbeidsmoraal heb ben. De Goesenaar was zo kwaad dat hij •besloot verhaal te halen bij het be drijf. De gewapende overval misluk te omdat er een gevecht ontstond met medewerkers van het dakdek kersbedrijf Een van hen slaagde er zelfs in om tijdens een worsteling de helm van het hoofd van de ex-collega te trek ken waardoor de overvaller her kend werd en de man daarna al snel door de politie kon worden aangehouden. Het onderzoek naar de tweede overvaller loopt nog. CLINGE - De vondst van kinderkle ding en een handdoek bij de vijver 'de Witte Bergen' aan het Krieke- putdreefje in het Zeeuws-Vlaamse grensdorp Clinge heeft donderdag avond tot een grote zoekactie ge leid. Brandweerduikers uit het Vlaamse gemeente Beveren hebben de vij ver afgezocht met sonarappara- tuur. De duikers hebben niets aan getroffen. Er is sinds donderdagavond in de regio ook geen enkel kind als ver mist opgegeven bij de politie. het PZC videojournaal www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29