Stemming over delen perceel aangevochten DYNABYTE LEEGVE iRKOOP 281 zeeland Vlissingen gaat verbouwen! Aagje Dekenstraat 8 Maandag 2 juli 5% korting Dinsdag 3 juli 10% korting Woensdag 4 juli 15% korting Donderdag 5 juli 20% korting Vrijdag 6 juli 25% korting Zaterdag 7 juli 30% korting Cafetaria Lammers moet gevel aanpassen Bewoners protesteren tegen bouwplan Goes RoseMotion in Panta Rhei SïoomEin CoEs-ficmnr Zomeractie! 2,- 1korting zaterdag 30 juni 2012 Familie vindt dat Middelburgs raadslid niet mee had mogen stemmen door Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse fa milie Van Akkeren eist dat de ge meenteraad een nieuw besluit neemt over het mogen splitsen van hun perceel. Zij willen hun 1600 vierkante meter grote tuin in tweeën delen en op het afge splitste deel een woning voor zich zelf bouwen. Met een meerderheid van één stem was de raad het maandaga vond eens met het college van B en W om hieraan geen medewer king te verlenen. Bij die kleine meerderheid behoor de PvdA-raadslid Ernst Radius. Hij woonte in de buurt van de familie. Toen dezelfde kwestie op 7 novem ber in de raad kwam, onthield Ra dius zich van stemming. Afgelo pen maandag maakte hij dit voor behoud niet. Een vraag van D66-raadslid Rob van Eijkelen- burg hierover leidde er toe dat bur gemeester Erik van Heijningen er de voorschriften op nasloeg. Van Heijningen zei dat er over de zaak geen enkele twijfel mocht blijven bestaan. Als voorzitter van de raad kon hij geen bezwaar vinden te gen het meestemmen van Radius. Voor de andere raadsleden was hiermee de kous af Dit wordt door Van Akkeren aan gevochten. „Cliënten mochten in elk geval, gezien de gang van za ken op 7 november 2011, erop ver trouwen dat de heer Radius niet Rob en Nelleke van Akkeren. aan de stemming van 26 juni zou deelnemen", schrijft advocaat Rini Moeliker namens Van Akkeren in een briëf aan de raad. Op 7 novem ber wees een ruime meerderheid van de raad een verzoek om wijzi ging van het bestemmingsplan af Daar tegen maakte Akkermans be zwaar. Dat bezwaar werd maandag weliswaar gegrond verklaard, maar er werd besloten toch geen mede werking te verlenen aan de proce dure om splitsing van het perceel mogelijk te maken. Het college van B en W had hiervoor een aan tal nieuwe argumenten aange voerd. De stemming werd span nender dan een half jaar geleden omdat nu enkele partijen van standpunt waren veranderd naar aanleiding van een, voor Van Akke ren, positief advies van de commis sie bezwaarschriften. Van Akkeren stelt nu, aldus Moeli- Korting alleen geldig op de huidige winkelvoorraad. Max. 3 artikelen per klant. foto Ruben Oreel ker in de brief, dat Radius' stem niet mag meetellen en de stem men dus staakten. Dat zou in zijn ogen betekenen dat hiermee in het voordeel van zijn cliënten be slist is of dat er op zijn minst op nieuw gestemd zou moeten wor den. Raadsgriffter Edwin Israël zegt dat het aan de voorzitter van de ge meenteraad, burgemeester Van Heijningen, is om te beslissen of er een nieuwe stemming nodig is en wanneer dat moet gebeuren. Te gen zijn beslissing is het mogelijk om bij de rechter bezwaar in te die nen. Omdat de kwestie bij de voorzitter van de gemeenteraad ligt, ont houdt Radius zich van commen taar. Hij wil de procedure niet ver storen. Moeliker wil binnen een week antwoord van de gemeente raad. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Cafetaria Lammers in de Banckertstraat in Middel burg krijgt volgende week een brief van de gemeente waarin ge maand wordt de gevel over te schil deren. De eigenaren worden ver zocht het advies van de welstands commissie op te volgen. Vorig jaar werd de zijgevel van de cafetaria steenrood geschilderd. Met grote gele ('verse friet'), witte ('softijs') en kleine andere letters werd de muur grafisch opgeleukt. De welstandscommissie oordeelde echter anders en vond dat de recla me-uitingen verwijderd moesten worden en dat de hele muur moest worden overgeschilderd. In middels heeft de welstandscom missie haar oordeel wat verzacht. Volgens wethouder Ed de Graaf heeft de welstandscommissie afge lopen voorjaar bepaald dat de schildering mag blijven, mits de kleuren wat getemperd worden. „Dat is coulant van de welstands commissie." In de brief die volgende week naar de cafetaria gaat, worden de eigena ren verzocht binnen een bepaalde termijn het rood op de gevel in een andere kleur over te schilde ren. Als ze daar geen gehoor aan geven, volgt na een paar maanden een tweede brief waarin staat dat het college 'voornemens is een dwangsom op te leggen'. Pas na weer een periode zal die dwang som ook worden opgelegd. De eigenaren zijn voorlopig niet van plan iets te veranderen aan de gevel. Ze vinden het' ook vreemd dat de welstandscommissie eerst viel over de reclame-uiting en nu alleen de kleur aangepast wil zien. De PvdA-fractie in de gemeente raad heeft deze week schriftelijke vragen over de handhaving van re clameregels in het algemeen en de kwestie-Lammers in het bijzonder gesteld aan het college. In één van de vragen stelt de PvdA dat 'in de ze voor de detailhandel moeilijke tijden, ondernemers juist ge steund dienen te worden in hun strijd om rendabel te overleven'. door Rob Paardekam GOES - Aannemingsbedrijf Fraanje en makelaardij Westeinde hebben een plan ontwikkeld voor twaalf starters woningen en één vrijstaan de woning op de hoek van de Westsingel en de 's-Heer Hendriks- kinderendijk in Goes. Een aantal bewoners van die laatste straat is daar niet blij mee. De nieuwe huizen komen op de plek waar nu nog een vervallen woning en schuur staan. Ze ko men min of meer in de achtertuin van de bewoners van de 's-Heer Hendrikskinderendijk. „Wij kijken nu op een mooi weiland en drei gen dat uitzicht kwijt te raken", stelt Reynier de Muynck namens de onlangs opgerichte actiegroep. „Het gaat om één van de weinige stukken groen die de binnenstad rijk is. Wij vinden dat het gebied groen moet blijven. Een paar jaar geleden is ook al een monumenta le hoeve afgebrand. Die is helaas nooit teruggebouwd. Het zou jam mer zijn als het gebied nu nog ver der wordt aangetast." Bert van 't Westeinde van make laardij Westeinde denkt niet dat het woongenot van de bewoners zal worden aangetast. „Meneer de Muynck heeft nu ook geen vrij uit zicht, want hij kijkt op de verval len schuur. Straks staan daar een paar nette woningen. Ik snap daar om niet zo goed waarom hij en zijn buren bezwaar maken." De Muynck zegt dat het laten ver pauperen van het huis en de schuur een bewuste strategie is ge weest om de gemeente gunstig te stemmen over het nieuwbouw- plan. Volgens Van 't Westeinde is daar echter geen sprake van. Ook de gemeente is positief over het plan en wil meewerken aan een verandering van het bestem mingsplan. Daartegen zal de actie groep bezwaar aantekenen. tmiet&ass&ssssssxGsassstA VLISSINGEN - De band RoseMotion treedt morgen op in strandpavil joen Panta Rhei op de Nolledijk in Vlissingen. Het optreden van de achtkoppige Zeeuwse band begint om 17.00 uur. RoseMotion speelt drie sets met soul-, Motown-, pop- en R8cB-mu- ziek. P|P Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28