Vissers: Veerse Meer te druk Tlx HALF MILJOEN PZC WALCHEREN Ciska en Laetitia brengen weesveulentje groot Gewonde bij aanrijding Vlissingen Vakantieservice almanak Centrum ZATERDAG 30 juni 2012 25 'Strandjes, steigers' Stemming delen perceel aangevochten 28 en 29 VLISSINGEN - Bij een aanrijding op de Gerbrandystraat in Vlissingen is vrijdagochtend een 9-jarig Vlis- sings meisje gewond geraakt. Het meisje rende het fietspad over waar op datzelfde moment een 41-jarige Vlissinger op een scooter reed. Deze kon een aanrijding niet voorkomen. Het meisje is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten'bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10 Tip? redactie@pzc.nl Terneuzen doet er van alles aan om bezoekers naar de havenstad te trek ken. Evenementen en horeca-onder- nemers die hun nek durven uit te ste ken, zorgen ervoor dat er leven in de brouwerij is. Maar je moet natuur lijk alles in perspectief blijven zien. Terneuzen zal nooit Amsterdam wor den. Zo was een vrouw eind vorige week naar het bruisende bolwerk in de Kanaalzone gekomen voor de jaarlijkse Havendagen. Ze cirkelde wat rond op de Herengracht, zag de deplorabele toestand op de Kop van de Noordstraat en wist het toen niet meer. Ze richtte zich tot een 33-jarige Terneuzenaar: „Meneer, waar is hier het centrum?" Hij lachte schamper. „Mevrouw, u staat er middenin." De bevelhebber is steeds weer verbaasd 26 en 27 door Emile Calon MIDDELBURG - Beroeps- en sportvis sers vinden dat er voor hen steeds minder ruimte overblijft op en langs het Veerse Meer. Voorzitter Jaap Geleijnse van de Visstandbeheerscommissie wijst erop dat de laatste jaren er van al les is gebeurd zoals de aanleg van steigers, strandjes en een waterski baan. Daarnaast wordt er volgens hem ook meer gebouwd rondom het meer. „Zoals de uitbreiding van het Oranjehotel en Waterpark Veerse Meer. Daardoor neemt de druk op gebied alleen maar toe", aldus de voorzitter van de overkoe pelende visserijorganisatie. Twee bedrijven hebben de visrech ten voor het Veerse Meer. Daar naast stelt Geleijnse dat duizenden sportvissers het meer weten te vin den. „Een deel van hen komt daar speciaal voor naar Zeeland, ver blijft op een camping en wil graag dat hij of zij daar lekker kan vis sen." Hij weet niet hoeveel geld door hen wordt omgezet. Wel geeft hij aan dat zij ook een bijdrage leveren aan de Zeeuwse economie maar dat de mogelijkhe den voor hen om lekker te vissen langs de rand van het Veerse Meer steeds meer afnemen. Hij heeft on langs aan de provincie gevraagd om meer rekening te houden met de belangen van de vissers. De pro vincie heeft daarop laten weten dat zijn bedenkingen worden door gegeven aan de betrokken gemeen ten, het waterschap en Rijkswater staat. RITTHEM - Het pasgeboren mini-shetlandpony- veultje Fair Change - koosnaam Pops - had een moeilijke start, maar ze maakt het nu uitstekend. Dankzij de twee Ritthemse meiden Ciska Rijnhart (links) en Laetitia den Boer. Ze slapen zelfs bij het veulen in de schuur in Ritthem en geven haar om de twee uur de fles. Ook 's nachts dus. Afgelopen dinsdagavond beviel de moeder van Fair Change. Alleen in de wei. De eigenaar, mi ni-shetlandpony-fokker Pelgrom in Koudekerke, wist dat ze drachtig was en hield haar goed in de gaten, maar was er te laat bij. De moederpony bleek drachtig van een tweeling, tot verrassing van Pelgrom. De moeder en het tweede veulen overleefden de bevalling niet. Fair Change kreeg eerst kunstbiest via een sonde en werd vervolgens naar een merrie, die haar veu len had verloren, in Brabant gebracht. Maar dat zie ook de video op www.pzc.nl klikte niet. Terug in Zeeland boden Ciska en Lae titia aan het veulen te voeden, samen met de fa milies Pelgrom en Jansen. De komende weken moet 'Pops' nog om de twee uur de fles. De mei den doen het graag. „Het is een droom van ieder tienermeisje om een veulentje met de fles groot te brengen." foto Ruben Oreel Oranjetrekking 30 juni &S8S1p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25