Bejaardendrank wordt B52 consument! 21 Zweden in een notendop! zaterdag 30 juni 2012 Zweden is een perfect land om met het hele gezin te ontdekken. Het grote avontuur begint al op de boot: met een indrukwekkend schip vaart u van het Duitse Kiel naar het Zweedse Göteborg. In Zweden kunt u op elandsafari. Qf kanoën op de meren. Of gaat u liever wandelen of mountainbiken langs de water vallen? Uw verblijf U verblijft op 3 verschillende vakantie parken. eerst in Safsen, aan een meer, dan in een traditionele 'stuga' in Orsa Grönklitt, vlak bij het Orsa Berenpark. Tot siot op de berg Idre Fjali, vlak bij de Noorse grens. Dit park heeft een bin nen- en buitenzwembad met glijbaan. U verblijft in een luxe vakantiewoning of een appartement dat van alie gemakken is voorzien. Traditie en een bijna tweehonderd jaar oud recept maken samen de Franse sinaasappellikeur Grand Marnier. Maar de zoete likeur, die jaren gezien werd als een echt bejaar dendrankje, wil verjongen. Dus vinden we Grand Marnier terug in trendy cocktails en staan jongeren er mee op de dansvloer. Het oudste gedeelte van Chateau de Bourg-Charente stamt uit de vijftiende eeuw. door Cintha Rood foto's GPD Op zo'n anderhalf uur rij den vanaf Bordeaux, in het zuidwesten van Frankrijk, ligt de Cog nacstreek. Hoe dieper je het ge bied inrijdt, hoe minder pauzes-er zitten tussen de talloze wijngaar den. En precies zoals de plaats naam Cognac al doet vermoeden, eindigen de druiven die hier groeien niet in een wijnglas. Het gebied telt meer dan honderd cognacmerken en het ene na het andere kleurige reclamebord leidt bezoekers naar de talloze distilleer derijen. Voor kenners is de aanwe zigheid van sterke drank ook zon der die schreeuwerige letters duide lijk. Op de buitenmuren van de minst opvallende gebouwtjes groeit een schijnbaar onuitroeiba re, zwarte schimmel die ontstaat door de alcoholdampen van de cognacvaten die binnenin liggen te rijpen. In het hart van Cognac kijkt het rij zige chateau de Bourg-Charente uit over de groene landerijen. Dit van oorsprong vijftiende-eeuwse kasteel is sinds 1921 in het bezit van de familie Marnier-Lapostolle, eigenaars van de oer-Franse sinaas appellikeur Grand Marnier. Het gebouw ligt middenin het groen van de gebieden La Petite en La Grande Champagne. Om het uitzicht was het de familie niet te doen: de werkelijke magie zit na melijk in de grond. De regio-staat bekend om het kalksteen, deze grondsoort zorgt voor meer zoge heten florale noten in de alcohol van de ugnidruif die speciaal voor cognac wordt geteeld. Cognac is, naast suiker en sinaasappelschil len, een belangrijk onderdeel van de herkenbare bruine flessen met het rode zegel. Dat de productie van zo'n glaasje sinaasappellikeur aan restricties is Glas en chocolade Om optimaal te genieten van een glas.cognac of Grand Marnier heb je geen honger en ben je niet moe: alle zintuigen moeten name lijk op scherp staan. Gebruik een gepast glas, dat betekent een groot glas waar de neus in past. Ruik langzaam en met beleid om al le geuren en nuances te herken nen. Een te harde snuif boven het glas en je loopt het risico de neus te branden aan de heftige alcohol- tonen. Hand in hand met een glas cognac of Grand Marnier gaan pure choco lade of een sappige perzik. Voor dessertklassieker crêpe suzette giet je een paar druppels (geflam beerde) Grand Marnier over dun gebakken flensjes. Ben je meer van de hartige trek? Een stukje blauwe kaas is eveneens een mooie combi natie. verbonden, is het understatement van het jaar. Vier interne kelder meesters houden het proces van A tot Z dagelijks in de gaten. Dat ge beurt al zo sinds het familierecept is ontwikkeld in 1818. Voor ge schikte cognac is er allereerst bran dewijn nodig: deze wordt uitslui tend aangekocht bij stokerijen bin nen de grenzen van Cognac. Na twee jaar rijpen en twee maal dis tilleren in deze streek heten die zelfde tonnen met brandewijn offi cieel cognac. Dat de vaten daadwer kelijk twee jaar lang op de heilige grond liggen, wordt door een exter ne partij gecontroleerd. Zelfs de oorsprong van de houten tonnen is van belang. Die zijn zonder uit zondering handgemaakt en van ei kenhout van de limousin- of tron^aiseik, bij voorkeur van 150- tot 200-jarige stammen. Deze bo men moeten per se van Franse ori gine zijn: het hout geeft de cognac een heel specifiek hout- of vanil- le-achtig aroma. In Grand Mar- Informatie Reserveringen ;<^f. www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10, per gesprek) met zoek boekcode 99919 niers cognacopslag liggen vaten met cognac van een half tot tien jaar oud. Belangrijk is dat de smaak van de cognac consequent is, daarvoor mengen de kelder meesters de inhoud van zo'n twin tig tot veertig vaten. Ten slotte wordt een aftreksel van sinaasap pelschillen en suiker toegevoegd. Als de keldermeester een definitief akkoord geeft, gaat de lading naar Normandië, waar het mengsel ge botteld en gedistribueerd wordt. Dat strikte protocol kon niet voor- Autorondreis Zweden zoek boekcode 99919 Inbegrepen 11 overnachtingen in vakantie woningen o.b.v. logies overtocht Kiel-Göteborg en Oslo- Frederikshavn met Stena Line ind. auto en binnenhut elektriciteit ANWB-wegenkaart Zweden (1 per res.) speurneuzenpakket DVD en Kidsgids Zweden (1 per res.) Prijzen 2p 3p 4p 5p 03/07-09/07 725 505 385 349 10/07-30/07 785 539 409 365 31/07-06/08 715 489 369 329 07/08-13/08 659 459 349 309 14/08-03/09 595 415 315 285 04/09-10/09 535 379 285 265 Prijzen in p.p. per rondreis. Vertrek op dinsdag. Er is ook een 13-daagse variant vanaf 245,- met vertrek op zaterdag. Zie pharosreizen.nl. Niet inbegrepen: reserverings- kosten en kosten calamiteitenfonds. (M komen dat het twintig jaar gele den bergafwaarts ging met Grand Marnier. Het ouderwetse 'afterdin- nerdrankje' werd afgedaan als dé lijfdrank voor be jaarden. Totdat de focus werd verlegd naar Grand Marnier als ingrediënt van longdrinks of cocktails. Dit laatste was voor al in Amerika een succes, waar de sinaasappelli keur deel uitmaakt van klassieke cocktails zoals de B52. China heeft de drank inmiddels ook ontdekt: niet alleen het Franse erfgoed spreekt de Chinese consument aan, het gaat deze vooral om de status van kostbare, exclusieve edi ties uit het assortiment. En wie om historische waarde geeft: tus sen de resten van de vergane Tita nic werd een fles Grand Marnier ontdekt. De laatste horde is de jonge twinti ger: die probeert het Franse merk voor zich te winnen door in plaats van een cognacglas een plastic bol inclusief rietje in clubs te introdu ceren. Het design ziet er gelikt uit en je morst er niet mee als je deel uitmaakt van een dansende massa. Wat maakt het dan nog uit dat je een ouderwets sinaasappellikeur tje aan het drinken bent? Q www.grand-marnier.com reageren? Het hippe bolletje gevuld met Grand Marnier. a\rtorondr&'i£ SUPERVOORDIG GENIETEN VAN ROMANTISCH BRUGGE 3 dagen Martin's Hotel Brugge vanaf 89,03 p.p.: I Laat u betoveren door beeldschoon Brugge. Ontdek de roman tische reien, middeleeuwse klinkerstraatjes en vele historische gebouwen. Midden in het centrum ligt het geweldige hotel Martin's Brugge. Een gastvrije oase van rust, net achter het Belfort. Ven-as uw geliefde met heeriijke bonbons of een Vlaams frietje, maak een romantische stadswandeling, ontdek leuke boetiekjes, ga mee met een ritje in de paardenkoets of bezoek het ChocolademuseumWie wil er nu niet even een paar dagen naar Brugge? Inhoud arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreid warm en koud ontbijtbuffet Gratis draadloos internet Stadsplattegrond Kortingskaart voor de meeste Brugse bezienswaardigheden en musea Spenderingsvoucher van 4,- p.a. voor in de Martin's Bar Van 155,- voor 8 9 - p.p. geldigt/m 1 september2012 Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeslag aankomst vrijdag en zaterdag 40,- p.p. Toeristenbelasting a 2,- p.k.p.n.Toeslag alleengebruïk: dubbel arrarrgements- prijs. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Martin's Hotel Brugge is een bijzonder gastvrij hotel, gelegen op de beste locatie van Brugge. In het centrum, direct achter het Belfort. De kamers zijn modern ingericht en van alle comfort voorzien. In het hotel is een gezellig bar aanwezig met dagelijks een happy hour van 20.00 tot 21.00 uur. Er is een eigen parkeer garage 25,- per 24 uur) o.b.v. beschikbaarheid of u parkeert bij het station voor 2,50 per nacht en neemt de gratis shuttle naar het centrum. Boeken via www.marrea.nl/WEG080 'J dssr s! '«5 A boek online WWW.m3rr09.nl of bei EB7127 7744 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21