cultuur 19 Christiani Award voor Kooymans Zomerexpositie van Kunstkring in kerk Veere Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie VEERE - Na het succes van vorig jaar houdt de Zeeuws Kunstkring opnieuw een zomerexpositie in de Grote Kerk in Veere. In de nissen van het gebouw tonen leden van de kring zes weken lang hun werk. Het gaat om sculpturen, schilde rijen, collages, keramiek, foto's en installaties. De expositie wordt vandaag om 17.00 uur geopend door componist Douwe Eisenga. Pianist Rien Bal kenende speelt bij deze gelegen heid Eisenga's compositie Wiek. De tentoonstellling is tot en met 12 augustus te bezoeken. Openings tijden: dinsdag t/m zondag van 11.00 tot 17.00 uur. door Jeanette Vergouwen Ludwig van Beethoven wordt meestal afgeschilderd als een norse, prikkelbare man met een warrige haardos. Maar hij was een idealist. Zijn doofheid was be palend. Hij had geen geluk in de liefde en vereenzaamde. Die facetten hadden allemaal aan bod kunnen komen in het pro gramma Beethoven in muziek en brieven, maar de muziek.bleef be perkt tot de periode tussen 1800 en 1810. In die tijd werd Beetho ven steeds dover en had hij enkele mislukte liefdesrelaties. De teksten hadden de muziek moeten verster ken of iets moeten toevoegen, maar de woordblokken waren te KLASSIEKE MUZIEK Kamermuziekfestival 'Beethoven in muziek en brieven' Door: Ramon Jaffé e.a. en Charlot te Sterner en Werner Janssen (woordkunst). Gehoord: do. 28 juni in Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. lang en kwamen niet echt over. Jammer want dit had echt anders gekund. Sprekers moeten weten dat de spanningsboog van de luis teraar niet veel langer dan zeven minuten duurt. Voor de pauze werden twee wer ken gebracht die verstrooiend van karakter waren. De Serenade voor fluit, viool en altviool was ont- spanningsmuziek. De uitvoering was overtuigend in de snelle delen en de pizzicati klonken charmant. Het Andante met variaties werd met voldoende spanning gebracht. De derde sonate op. 69 voor piano en cello kreeg een stevige invul ling. Uhlig (piano) en Jaffé (cello) waren echte partners, ze namen beide initiatief en het Adagio werd technisch knap, met gevoel ge speeld. De bewerking door W. Thomas- Mifune van de vijfde symfonie voor twee cello's was dé verrassing van de avond. Een prachtig voor beeld hoe men in huiselijke kring een groot werk op een humoris tische manier kan spelen. Het programma werd besloten met het pianotrio op. 70. Dit trio is expressief en zit vol serene vreugde. Het kreeg de naam Gei stertrio omdat Beethoven in de partituur van het largo schreef dat hij de scène van de heksen uit Mac beth in gedachte had. Na het krachtige Allegro klonk dit Largo lekker omfloerst en was het nach telijk geruis en het gefladder van geesten soms hoorbaar. Het werd door de drie musici met de juiste intentie gespeeld. Het concert duurde drie uur en Beethoven zou waarschijnlijk iet wat nors gekeken hebben. De veel zijdigheid van zijn muziek kwam wat magertjes over. zaterdag 30 juni 2012 1Ö®S£585!«>5S5£5Kaaf?ajZ55K!iS»Sa!«S3S^ï&3SSS3ïK5^5Zï®3Eaïë5Si!S5S95a2aZZK5C3C8EK-®SS2^ Uitzinnig publiek bij Concert at Sea. foto's Lex de Meester Acda en De Munnik. RENESSE - George Kooymans, gita rist van de Golden Earring, ont vangt dit jaar de Eddy Christiani Award. Hij neemt deze gitaristen- prijs zaterdag 13 oktober in ont vangst in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Aan het gala zullen be kende artiesten hun medewerking verlenen. De avond wordt gepre senteerd door Leo Blokhuis. „George Kooymans is een gitarist die nooit voor het grote gebaar is gegaan maar altijd de song cen traal "stelde", schrijft voorzitter Jean-Paul Heck over hem in het ju ryrapport. „Zijn gitaarwerk is vi lein, van een ongelooflijke melodi sche rijkdom en originaliteit. Net als zijn Engelse evenknie Pete Townshend van The Who wist Kooymans met zijn herkenbare gi taarstijl en gitaarsound een enor me stempel op de Golden Earring en de hele Nederlandse rockmu ziek te drukken." De Eddy Christiani Award is een initiatief van Scoop en wordt sinds 2006 uitgereikt. Eerdere laureaten waren Leendert Haaksma (2006), Dany Lademacher (2007), Adrian Vandenberg (2008) Jan Akkerman (2009), Toto-gitarist Steve Luka- ther (2010) en Queen-gitarist Brian May (2011). LIVEBLOC Volg Concert at Sea van uur tot uur in een liveblog vol, verhalen, foto's, video en links op www.pzc.nl. DEEL UW FOTO'S Hebt u mooie foto's gemaakt bij Concert at Sea? Deel ze via het fotoalbum op www.pzc.nl/foto. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bas Kennis (Blof) en Waylon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19