Gedroomde revanche voor Concert at Sea iSci. uur Kabinetten Vleeshal tonen keuze van het publiek agenda Festival beleeft na afgelasting van vorig jaar nu ideale openingsavond zaterdag 30 juni 2012 VSSBSB5/BEGGB5BSGB8GS58S&S3S85G9!jG!35S£GSG&X&&X&'JZ&ft !!Zaa5gW««aaseaKaiia^mSi^^ Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. PODIUM ZATERDAG 30 JUNI Aardenburg Zomerconcert Zeeuws Orkest, St. Baafskerk, 20.15 uur Goes Flitsoptreden van 10 minuten-door Het Zeeuws Orkest, Grote Markt, 13.00 uur Hansweert Internationaal Volksdansfestival. Dorpshuis Kaj Munk, 10.00-17.00 uur Middelburg Flitsoptreden van 10 minuten door Het Zeeuws Orkest, Markt, 12.00 uur Millstock, singer-songwriterfestival, met Marsha, Maarten Termont, Hanne- keLaura, Romy Sharon, Marius van Heem stede, The Craving Deer, Colline Hill, Ste fan van de Sande, Carlien Jeanne, Yo Ho, Sandra Burgers, Nadie Reyhani, Eva Auad, Elly Kellner en De As. Molenwater, 14.00-22.00 uur Urker Mans Formatie presenteert cd 'Kracht'. Koorkerk, 19.30 uur Slotconcert Muziekfestival Middel burg: 'Latijnse Passie', met werken van Couperin, De Falla, Vila-Lobos, Puccini, Donizetti, Saint-Saens, Jaffé en Enescu. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Ouwerkerk Optreden Freak Frendz. Knipcafé De Barbier, 21.00 uur Renesse Tweede dag Concert at Sea. Brouwersdam, 13.00 uur Terneuzen De Pit sluit seizoen af met gratis con cert van twee tributebands: MeclassicA (Metallica) en The Sexy Prison Boys (Tool/a Perfect Circle). De Pit, 21.00 uur Vlissingen Flitsoptreden van 10 minuten door Het Zeeuws Orkest, Bellamypark, 15.00 uur Euterpe Baroque Consort met o.m. 'De vier jaargetijden van Vivaldi', St. Jacobskerk, 20.00 uur ZONDAG 1 JULI Goes Concert Fanfare Vrijheid en Eendracht, Lamswaarde, Manhuistuin, 12.00 - 13.00 uur Middelburg Jazz op zondag: Trio saxofonist Ron Henderikse met gasten. Vismarkt, 13.30 uur Mantra meezingconcert. Padma, Verwerijstraat 51a, 14.00-16.30 uur Oudelande Optreden Jazzmerized. Koffietuin, Everingsweg 2g, 14.30 uur. Concert at Sea is begonnen aan zijn zevende editie. Zo'n 30.000 mensen kwamen vrijdag naar de Brouwersdam voor optredens van onder anderen de Golden Earring, VanVelzen, Acda en De Munnik. Het festival begon net als in 2011 met Cover at Sea. door Marcel Modde en Rolf Bosboom RENESSE - Een mooiere revanche was nauwelijks denkbaar. Na de te leurstelling van vorig jaar, toen de tweede dag vanwege de stormach tige wind moest worden afgelast, beleefde de editie 2012 van Con cert at Sea gisteren een prachtige openingsavond. Als er ergens een boekhouding wordt bijgehouden van voor- en tegenspoed, dan ziet de balans er nu weer een stuk flo- rissanter uit. Het weer werkte mee, de sfeer was weer uitstekend en de organisatie heeft merkbaar alles in het werk gesteld om het de bezoeker nog meer naar de zin te maken. Vooral bij het tweede podium op het noordelijke gedeelte van het ter rein (waar gisteren de Zeeuwse band Gork A27 en Krystl optra den), is het nu veel aangenamer toeven, met volop gelegenheid om rustig te eten, de telefoon op te la den en een beetje bij te komen, tenzij je wordt verrast door een van de straattheateracts. De grote partij zand die is aangevoerd,, zorgt voor een strandgevoel. Net als vorig jaar begon het festi val met Cover at Séa, het coverpro ject van gastheer Blof samen met gasten. Een gouden greep. Cover at Sea is een heerlijke manier om het publiek een beetje in de stem ming te brengen voor het festival en om sommige artiesten alvast te laten proeven aan de chemie met de Brouwersdam. Eerste gast Waylon gaf met Let me entertain you direct een visitekaart je af voor wat het festival brengt Hij had de Zeeuwse gitarist Stefan Siwabessy meegenomen, die naad loos mengde met het kenmerken de geluid van de gastheren. En na tuurlijk had ook Roel van Velzen zich laten verleiden voor de pre-party. Hij als Freddie Mercury ('doe mij maar die met die snor') en Paskal Jakobsen in de rol van David Bowie in een strakke versie van Under Pressure. Elske DeWall kroop even in de huid van onder anderen Alanis Morissette. Een ogenschijnlijk timi de meid die binnen de kortste tijd het podium claimde en het pu bliek wist te vinden. Later deed ze ook One Love (van U2) op een wij ze waar Bono zelf nog een puntje aan kan zuigen. Acda en De Munnik stonden nog niet eerder op Concert at Sea, maar na het geslaagde gastoptre den van Paul de Munnik vorig jaar bij Cover at Sea kon het dit jaar bijna niet missen. Het duo - bijge staan door onder anderen de Zeeuwse gitarist Angelo de Rijke - ging voortvarend van start, maar wist toch niet voorkomen dat de aandacht gaandeweg wat verslap te. Pas het slotnummer, Het regent zonnestralen, bracht de massa tot aan de andere kant van de dam in beweging, zodat toch nog een toe gift werd afgedwongen. VanVelzen weet zo onderhand wel hoe het werkt op Concert at Sea. Hij stond er twee keer eerder. Bij de eerste klanken van The rush of life greep hij zijn publiek bij de kladden. Van links haar rechts op het podium de boel opzwepend om dan pas echt los te gaan. Ook al moest hij het vrijdag bij het in vallen van de schemering vooral van zijn hits hebben. Bij Baby get higher kwamen de armen voor het eerst tot diep achter in het mid denveld los. Nadat de zon eenmaal onder zeil was gegaan, werd het tijd voor dé act van de avond: Golden Earring. Drie jaar geleden wisten ze op de zelfde plek vriend en vijand al te verrassen met een indrukwekkend optreden. Terecht dat deze rock- 'n-rollveteranen, naast ook nieuw werk, opnieuw Radar love en ande re hits op de Brouwersdam moch ten laten horen. Concert at Sea vervolgt vandaag vanaf 13.00 uur, met onder ande ren Trijntje Oosterhuis, Ilse De- Lange, De Dijk, Waylon, The Base balls en Blof zelf. De artistieke smaak van het publiek is vanaf vandaag te zien in De Kabinetten van De Vleeshal. De Stichting Beel dende Kunst Middelburg (SBKM) vroeg drie groepen een keuze te maken uit haar collectie: lezers van de PZC, de Vrienden van De Vleeshal en scholieren. „Opval lend is dat er helemaal geen over lap zit in de voorkeuren van de ver schillende groepen", zegt Simon Blaas van de SBKM. De twaalf hoogst scorende werken worden onder de noemer De Kunst van Kiezen geëxposeerd. Blik vanger - en ruimteslurper - daarbij is de kleurrijke installatie Non Stop van Fransje Killaars, die bezoekers uitnodigt even te rusten op de di verse ligbanken. De tentoonstelling zal voor een deel van de bezoekers een feest van herkenning zijn, omdat veel werken al eerder te zien waren en om diverse redenen indruk heb ben gemaakt Opvallend is verder de variatie: zowel recent als min der recent, van grote installaties tot kleine kostbaarheden. De PZC-lezers kozen als favoriet een titelloos werk van'de Zeeuwse kunstenaar Maartje Korstanje, dat onderdeel is van een serie dierlijke sculpturen. Onder de Vrienden van De Vlees hal was onder meer Handstand van Marijke van Warmerdam po pulair: een op de wand geprojec teerd film van een jonge vrouw die een handstand tegen de muur doet. Scholieren gaven de meeste stem men aan twee op collagetechniek gebaseerde werken van Bianca Runge: Maart en Naturel. De andere geselecteerde kunste naars zijn Francesco Arena, Job Koelewijn, Remco Torenbosch, Marlow Moss, Marinus Boezem, Robert Maaskant, Robert Zand vliet en Liza May Post. 'De Kunst van Kiezen', t/m 14 oktober in De Kabinetten van De Vleeshal, Zus terstraat 7, Middelburg. Geopend: di. t/m zo. 13-17 uur. Officiële opening: vandaag, 17.00 uur. PZC-lezers kozen dit titelloze werk van Maartje Korstanje. Paskal Jakobsen (Blof) en VanVelzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18