miAü meningen 117 brieven Cor de Jonge j eiNVeLUK VAKW7tt.... zaterdag 30 juni 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Rolstoeltocht Mooie foto van de rolstoeltocht in de krant van 21 juni. Echter een ge miste kans: zowel van de fotograaf als van de maker van het onder schrift. De foto toont voornamelijk berijders van scootmobielen. Die kunnen (bijna altijd) zelfstandig de boulevard bezoeken als zij dat wensen. Voor een groot deel be stond de Vlissingse stoet echter uit bewoners van de verzorgingscen tra die in rolstoelen, geduwd door vele, vele tientallen vrijwilligers de tocht 'aangeboden' kregen. F. Visser-Stauttener Nieuwendijk 46, Vlissingen M icmec In de column Flierefluiten vraagt Ondine van der Vleuten zich te recht af wie kinderen de liefde voor de natuur nog bijbrengt. De stichting Micmec Walcheren is een organisatie die dit jarenlang heeft gedaan. Om financiële redenen wordt de stichting binnenkort op geheven. Met de opheffing en met het vertrek van de twee professio nele medewerkers, zal een enorme schat aan kennis en ervaring, een netwerk van vrijwilligers en de prachtige voorbeeldtuin verdwij nen. In een tijd waarin de natuur steeds verder weg van de mens lijkt te staan en waarin duurzaam heid een steeds grotere rol zal spe len, valt het niet te rijmen dat er zo wordt omgegaan met dit zorg vuldig opgebouwde 'natuurkapi- taal'. Daarom vraag ik de gemeen ten op Walcheren dringend om een oplossing te vinden voor het behoud van de natuur- en milieue ducatie. Een nieuwe organisatie en netwerk opbouwen kost uiteinde lijk veel meer tijd en geld. Heieen Mols Dommelrode 12, Koudekerke Betonnen bollen Zit iemand te wachten op voor 550.000 euro aan betonnen bollen in onze prachtige Wilhelminapol- der. Ik niet, het is daar juist zo mooi omdat daar de horizon niet vervuild wordt door menselijke creaties. De weidsheid van het land zelf is daar de schoonheid en de rust. Red onze polders! Reynier de Muynck 's H.H. Kinderendijk 21, Goes ZMf Voor de ZMf is het besluit bezuini gingen op provinciale subsidies uit te stellen een gemiste kans. De Bra bants Zeeuwse Werkgevers pleit ten onlangs nog voor voortzetting van de subsidiëring vanwege de goede dingen die de ZMf doet. Sponsoring door of fusie met de BZW ligt voor de hand. Beide orga nisaties zijn voor ontpoldering en blijkbaar kan de BZW goed leven met de ideeën van de ZMf over de WCT, kernenergie, kokkel-en mos selteelt en andere ZMf-kroonjuwe- len. Voor de BZW zal 4 ton bijdra gen geen probleem zijn zodat de ZMf eindelijk van het provinciale infuus verlost kan worden en er een onafhankelijke groene belan genbehartiger in Zeeland kan ont staan waar andersdenkende belas tingbetalers niet meer verplicht aan bijdragen. Gert-Jan Minderhoud Leen Evertsestraat 15, Oudelande Afscheid Leon Riekwell de eigenzinnige ten toonstellingsmaker heeft afscheid genomen van Buro Beeldende Kunst/ de Cultuurwerf. De man heeft zich toch wel wat rancune op de hals gehaald. Hiervan zijn de omstreden beelden van David Ba- de voor het stadhuis in Vlissingen de stille getuigen. Kennelijk heeft de kunstwereld weinig waardering voor hetgeen er dagelijks gebeurt in het stadhuis. Als het gaat om ab stracte beeldende kunst, daar zijn gewoonlijk realistisch denkende mensen niet van gecharmeerd! De verbeeldende kracht van moderne kunst, blijft hoofdzakelijk beperkt tot 'the Top of the Bill' een intellec tuele bovenlaag van de bevolking. In het ontsluieren van het mense lijk bestaan en in het figuratief ka rakteristieke, daar ligt de kracht en de taak van de kunstenaar. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Panlatten 2 Nico Out mag wekelijks zijn water laten lopen over een vage tentoon stelling in de provincie en doet dat met veel verve. Een beetje te veel naar mijn smaak. Als kunstadvi seur zou je jezelf de ww inwerken als je voortdurend harde kritiek hebt, dat snap ik ook wel, maar uit volle borst halleluja zingen over ie dere bij elkaar geraapte installatie van oude zooi en wc papier, leidt allerminst tot meer geloofwaardig heid. Van iets dat niets voorstelt, mag je ook gewoon zeggen dat het niks is. Meneer Out beschrijft een pak panlatten in kisthout met een lampje, als een object waaruit wij het licht kunnen opnemen en uit stralen. Beste Nico, bij mij mag het licht uit. Eric Rotte Schuitvlotstraat 6, Grijpskerke Emergis Mijn zoon Bob werd in 2008 'ge toetst' door een psychiater van Emergis, vanwege een psychose. Bob kon echter naar 'Torentijd'. Op dringend verzoek van een GGD-arts is Bob daar weer twee maal 'getoetst'. Een (crisis)opname bleek niet nodig?! Bob werd voor geleid aan de rechter-commissaris en geschorst met een voorwaarde; opname en behandeling. Hiervan was geen sprake bij Emergis. De toon van de verslavingsarts was aanmatigend en respectloos. Ont slag zonder nazorgtraject volgde. De schorsingsvoorwaarde werd door Emergis in de wind geslagen. Zeven weken later volgde een (klacht)gesprek met mij als ouder. Er bleek geen ambulant hulptra ject ingezet. Oeps, foutje. In 2009 kwam zijn zaak (veroorzaken ver keersongeval met ernstig letsel) voor de rechter. De door de recht bank aangewezen forensisch psy chiater adviseerde een klinische op name van Bob met behandeling voor zijn verslaving en persoonlijk heidsproblemen. Bob kreeg echter een werkstraf, omdat het volgens Emergis zó goed met hem ging. Bob is in 2011 overleden ten gevol ge van suïcide. Irene Steendam De Olvendijk 77, Heiloo Kasteel Het verkozen zeer bijzondere kas teel dat de hoofdprijs van het pu bliek heeft gekregen is wel aardig om André Rieu eens te onvangen met zijn show. Ik bedoel dit niet echt negatief, maar volgens mij ligt dit in dezelfde sfeer: André weet heel goed de gevoelige snaren bij zijn publiek te rakenen wat is daartegen? Mag bij alle negatieve zaken die we te verwerken krijgen er ook eens domweg genoten wor den? En dit lijkt me een mooi de cor, als tegenhanger van de Brou- wersdam. Ik vind het knap dat mensen er in slagen hun ongebrui kelijke idee op zo grote schaal te verwerkelijken. Alleen hoop ik niet dat er meer mensen op dit idee ko men, want dan ga ik liever meteen naar de Loire. En wat Rijkswater staat betreft: ik heb altijd het idee dat de bouwers de tekening op zijn kop gehouden hebben: vanuit de stad is het allemaal glas waarbij je wel kunt voorspellen dat het daar achter een rommeltje wordt, wat het aanzicht niet ten goede komt, terwijl het geboüw vanaf de kanaal kant verrassend mooi is. Ach: "Wie sal't maeken dat niemand 't kan laeken?" Rie Krook Vredehoflaan 326, Vlissingen Dierenleed Vogels worden bewust omge- ^sa^^ssessssssssssssssesssBi maaid. Ik heb het bij de instanties gemeld, maar nog geen enkele reac tie ontvangen van het Waterschap en gemeenten. Wel belastingbeta- len, maar verder laten we dieren in Zeeland creperen. En dan nu een hond en cavia's laten sterven in Westdorpe. Politie, gemeente en dierenbescherming doen niets. I. de Kort-Verbeek Grindweg naar Honten 16, Ossenisse Burgerschap Kennis scholieren over burger schap is onvoldoende. Ik denk dat dat komt omdat onze welvaart van af 1950 sterk groeide. Gevolg: per soonlijke verzelfstandiging, groeiend individualisme en egoïs me en een verhardende samenle ving. De eerdere solidariteit in stadsbuurten en dorpen lijdt daar onder. De jeugd heeft nu minder perspectief, vooral door de crisis. Wat wordt hun toekomst? Daar naast constateren ze dat ondanks (politieke) beloften de scheefgroei in de samenleving gestaag door gaat: ongehoord hoge beloningen en velerlei schandalen. In deze cri sistijd zou de politiek de handen ineen moeten slaan en daadkracht tonen. Maar wat gebeurt: De één betoogt minzaam glimlachend, de ander beschuldigend en verdeeld heid zaaiend en een derde speeksel- spuwend dat het anders en beter kan, maar allen blijven vaag. En wat zien we later terug van alle be loften? Misschien tien procent van het beloofde. Begrijpelijk dat de jeugd wat anders verwacht dan de ze onverantwoorde chaos. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene \ioo£(zjfrikee£ii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17