Bouwplan Hulst blijft omstreden 29 BOMqnT Sluis neemt nog geen besluit windmolens zaterdag 30 juni 2012 Oltybtl UjjllXylt falyjU KORTINGEN BIJ BOM O NT OP jMZE VO O R JAARS COLLECTIE Dames, Heren Kios-kleoing van o.a: www.bomont.nl Renesse Terneuzen door Henk Boot HULST - De Raad van State (RvS) moet uitmaken of er aan de Zoutestraat/IJzerenhandstraat in Hulst een appartementencomplex mag worden gebouwd. Omwonen den stappen naar de RvS, omdat ze het oneens zijn met het voorne men van de woonstichting Hulst. Die wil in een maximaal dertien meter hoog complex minimaal 10 psychiatrische patiënten van Emer- gis onderbrengen. Ze wonen nu in een collectieve woonvorm aan de Steenpit in de Hulster binnenstad. B en W van Hulst vinden het geen probleem om het braaklig gende perceel op de hoek van de Zoutestraat en de IJzerenhand- straat op te vullen met een appar tementencomplex. Zo'n 260 om wonenden van de wijk Nieuw-Hulst denken daar perti nent anders over. Zij zijn ertegen dat de gemeente het bestemmings plan ter plekke wil aanpassen. De gemeenteraad van Hulst was deze week aan zet. Na een langdurige discussie besloot een raadsmeer- derheid van Groot Hontenisse, CDA, PvdA en WD met 11 tegen 9 stemmen om het bestemmings plan aan te passen. Tegenstand kwam er van Progressief Hulst (PH), de SP, Algemeen Belang Groot Hulst en onafhankelijk 'raadslid Jan van Eek. Zij namen het op voor de buurtbe woners, omdat het complex in hun ogen nogal massief oogt en te hoog wordt in verhouding tot de omliggende panden. Wat hen vooral stoorde, was dat B en W in stemmen met een wellicht 'buiten proportionele' concentratie van psychiatrische patiënten of anders zins mensen met een vlekje in dat complex. De Woonstichting kan niet garanderen dat 11 van de 21 ap partementen aan 'gewone' huur ders worden verhuurd, zoals ze be weert. De gemeente kan dat niet afdwingen. „U vergeet wat de fi nanciële effecten hiervan zijn nu Den Haag de AWBZ-lasten voor de extramurale zorg wil overheve len naar de gemeentes", zo luidde o.a. het pleidooi van René van Domburg (PH), Jan van Eek en Mildred van der Poorten (SP). Die wilden liever eerst inzage nrtotale kosten hiervan, alvorens een be sluit te nemen over dit plan. Een raadsmeerderheid vond dat even wel niet nodig. door René Hoonhorst OOSTBURG - De inwoners van de gemeente Sluis willen geen wind molens, bovendien kost wind energie meer dan het oplevert. Fos siele brandstoffen raken op en ook Sluis moet zijn verantwoordelijk heid nemen om nieuwe energie bronnen aan te boren. Sluise raadsleden stonden donder dagavond lijnrecht tegenover el kaar. Ze zijn het weliswaar una niem eens over de meeste voorne mens in de beleidsvisie Samen Groen, maar het al dan niet toe staan van windmolens zorgt voor verhitte discussies. B en W had den het oorspronkelijke voorstel al aangepast. Alleen bij 'innovatieve bedrijven' op bedrijfsterreinen mo gen windmolens met een ashoog- te tot veertig meter komen. Op an dere plaatsen mogen turbines - in clusief wieken - niet hoger dan twintig meter de lucht insteken. Oppositiepartijen Nieuw Gemeen- tebelang, Lijst Babijn en Helder Zeeuws én coalitiepartij D T en CDA'er Ronald de Croock willen helemaal geen windmolens in de gemeente meer toestaan. Draag vlak onder de bevolking ont breekt, blijkt uit de vele protesten, betoogden de tegenstanders. De coalitiepartijen WD, PvdA, D66 en de overige twee CDA'ers benadrukten dat Sluis geen hoge turbines en/of grootschalige wind- parken binnen de grenzen krijgt. Maar de gemeente kan haar ogen niet sluiten voor de noodzaak om alternatieve energiebronnen te zoe ken en moet openstaan voor nieu we ontwikkelingen. De WD vreest dat het IJzendijkse bedrijf Unitron (63 werknemers) verhuist als ze geen proeven met wind energie kan doen. De stemmen over Samen Groen staakten: negen raadsleden vóór en negen tegen. In de raadsverga dering van september komt het voorstel opnieuw aan de orde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125