281 zeeland Huist sluit 'Een warm huis voor dossier Sar A i, Kioortje tienermeisjes m Axel Dronken schipper motorboot raakt vaarbewijs kwijt Souvenirjagers dol op bordjes Smokkelroute regioagenda Officieel besluit sluiting school komt later pas zaterdag 30 juni 2012 door Henk Boot HULST - Het lijkt erop dat de com motie rond het medegebruik van de Emmahal in Kloosterzande een storm in een glas water is geweest. B en W doen tenminste hun uiter ste best om de plooien glad te strij ken die zijn ontstaan over hun be sluit om de subsidie aan de vereni gingen Kioortje (streetdance, twir- len, dweilband) en SAR (tafelten nis) stop te zetten. Er was afgesproken dat geen ande re clubs de Emmahal mogen ge bruiken zonder toestemming van de gemeente. Op basis van infor matie meenden B en W dat SAR en Kioortje zich niet aan die af spraak hielden. Toen ze niet snel genoeg opheldering verschaften, besloten B en W tot een subsidie sanctie. Door slordigheden op het stadhuis escaleerde de zaak. Vol gens wethouder Frank van Dries- sche is de lucht nu geklaard en we ten clubs en gemeente nu van el kaar waaraan en waaraf Kioortje mag in de Emmahal alle activitei ten houden die ze ook in het ei gen afgebrande clubgebouw hield, verzekerde hij aan Ronnie Roctus (ABGH). De wethouder prees de inzet van de clubs, maar maakte niet de excuses, waarop raadslid Van Eek wel zat te wachten. TERNEUZEN - De 55-jarige schipper van een motorjacht is donderdag rond 16.30 uur met een flinke slok teveel op tegen de lamp gelopen in de Terneuzense buitenhaven. Hij kon na een blaastest, die uitwees dat hij 2,4 promille alcohol in het bloed had, zijn vaarbewijs inleve ren. Hij kreeg ook een vaarverbod van 28 uur opgelegd. Op het water is net als op de weg maximaal 0,5 procent alcohol in het bloed toege staan. De schipper uit het Belgi sche Mechelen was onderweg van Oostende naar zijn ligplaats in de jachthaven van Terneuzen. In de De dag vanstaat el ke zaterdag een dag uit het leven van een meer of min der bekende Zeeuws-Vla ming centraal. Vandaag de dag van pleegouders René en Pauline Visser. Het makelaarsbord in de voortuin aan de Oude Vaart in Ter- neuzen verraadt ver andering. René (32) en Pauline (31) Visser gaan hier weg. Over een tijdje, als alles mee zit al volgend voorjaar. Hun droom vergt namelijk meer ruimte. Veel meer ruimte dan hun huis nu biedt aan hun dochters Naomi (11), Elise (6) en Joëlla (4) en hun 15-jarige pleegdochter. Als het aan René en Pauline ligt, krij gen ze er straks nog drie puberen de pleegdochters bij, al dan niet met hun pasgeboren baby's. Tie nermeisjes die om wat voor reden dan ook geen beroep kunnen doen op het thuisfront, hebben volgens René en Pauline ook recht op een gezinssituatie. En zij willen hen die mogelijkheid bieden. René en Pauline kochten het voor malige winkelpand van Schlecker in de Weststraat in Axel. Dat wordt omgeturnd tot het Familie huis Axel. De Stichting longeren- opvang Zeeland maakt zich sterk voor de financiering van het pro ject, de tieners die in aanmerking komen voor opvang worden door jeugdhulporganisatie Ju vent aan het echtpaar voorgesteld. „Je hebt als pleegouders altijd het recht om te zeggen wie je wel of niet wilt. Zo hebben wij aangegeven alleen meisjes te willen opvangen. Wij hebben zelf drie dochters, de oudste is elf. Als daar over een paar jaar een jongen van zestien bij zou komen, weet je nooit waar dat toe leidt. Er is immers geen blQedband. We willen de kat niet op het spek binden. Het is name lijk ten alle tijde onze bedoeling dat de jongeren die wij opvangen zo normaal mogelijk meedraaien door Raymond dé Frel in ons gezin", vertelt René. „Maar het zou wel mooi zijn als we in de toekomst vanuit de stichting een soortgelijk project kunnen opzet ten, maar dan specifiek voor de op vang van jongens." René en Pauline zijn nu elke dag aan het rekenen, tekenen, bellen en onderhandelen. Het verbou wen van de oude drogisterij is een klus om u tegen te zeggen. „Maar goed, het gevoel was bij de eerste bezichtiging meteen goed. De loca tie speelt ook een rol. Als wij tie nermeisjes gaan opvangen, is het bijvoorbeeld ook wel handig om enigszins in de buurt van een mid delbare school te wonen." Nu is dat regelwerk het Terneuzense stel niet vreemd. Voor een pleegouder is regelen bijna een hoofdtaak. Rechten, plichten, geldstromen, je kunt René en Pauline er niet veel meer over wijs maken. „Er is van alles mogelijk, maar je moet overal zelf achteraan. De informatie komt je echt niet aanwaaien", zegt René. Er vallen van verbazing nogal eens wat monden open, als René en Pauline verhalen over hun missie. Waar voor velen de opvang van een tiener alleen al uit privacy-overwegingen geen op tie is, voelt het voor René en Pauli ne als een vanzelfsprekendheid. „Ik weet eigenlijk niet beter", ver telt Pauline. „In mijn ouderlijk huis woonde ook regelmatig ie mand tijdelijk, omdat hij of zij het even zwaar had. Ik vond dat altijd wel gezellig. Daarnaast kom ik uit een groot gezin. Dat zal er alle maal mee te maken hebben dat ik mijn toekomst altijd wel als moe der van een groot gezin heb ge- Volg de vorderingen van het Familiehuis via de website www.jongeren- opvangzeeland.nl zien. Mijn verlangen om tieners op te vangen begon met een meis je dat achttien was toen ze zwan ger raakte. Zij kon geen beroep- doen op haar ouders. Ik heb toen over haar gemoederd. Wij hebben ook eens een baby opgevangen van een heel jonge moeder. Het voelde eigenlijk gek dat de moeder er niet bij was. Zij moet toch de kans krijgen om een band met haar kind te krijgen?" Die vraag was aanleiding om Ju- vent iets voor te stellen: de opvang van tieners mét een baby. Pauline: „Dat was in Zeeland helemaal nieuw, we werden daarom een pi- lot-gezin, dat door Bureau Jeugd zorg en Juvent intensief werd ge volgd. We kregen een zwanger meisje van zeventien bij ons. Dat was een van de leukste plaatsin gen die we hebben gehad. Je zag dat meisje na de bevalling echt moeder worden." Klinkt leuk, mooi en gezellig. Maar om misverstanden te voorko men: de aanleiding voor een plaat sing is nooit, maar dan ook nooit in de categorie 'fijn' te plaatsen. Overlijden van ouders, misbruik, alcoholverslavingEn zo kan René nog wel even doorgaan: „Als je als tienermeisje niet thuis te- rechtkunt, ontbreekt er iets. Die meisjes hebben zelf nog behoefte aan een vader en moeder. Ze heb ben stabiliteit nodig, die ze niet al tijd in hun eigen omgeving kun nen krijgen. In een ander gezin krijgen ze andere kaders mee. Ze zien hoe onze kinderen tegen el kaar doen, hoe wij met hen om gaan en hoe Pauline en ik elkaar benaderen. Daarom.kiezen we be wust voor een familiehuis met een open karakter. Wij vangen jon geren op en hopen hen een ander zelfbeeld mee te geven." René en Pauline zien dat als een roeping, maar ook als een plicht. Pauline: „Ik zie het Familiehuis als een contract dat ik met de maat schappij aanga." De rubriek De dag vanhoudt van af volgende week een zomerstop. De familie Visser voor het Familie huis, dat zij volgend voorjaar wil be trekken. foto Peter Nicolai OOSTBURG - Sluis stelt tijdens grensoverschrijdend overleg de be hoefte aan diefstalbestendige ver- wijsbordjes voor de tientallen ja ren oude Smokkelroute aan de or de. De bordjes zijn gewild bij ver zamelaars, constateerde CDA'er Ronald de Croock. Hij vreest dat souvenir jagers hun slag slaan, om dat de Smokkelroute op het punt staat te verdwijnen. Wethouder Peter Ploegaert nam die vrees weg. „Er wordt bekeken of de route is in te korten, omdat ruim negentig kilometer voor veel fietsers te lang is. Als de route wordt aangepast, kan tegelijkertijd naar nieuwe bor den worden gekeken." Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. p- ZATERDAG 30 JUNI AARDENBURG - StBaafskerk, 20.15 uur: Zomerconcert; ABSDALE - Feesttent aan Tolweg, 15.00 uur: Polderkermis met 4 kamp, bingo, spelletjes voor de kinderen, barbecue (19.00 uur) en feestavond met dj. (21.00 uur); CLINGE - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertland, 11.30-12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; KLOOSTERZANDE - Dorpskern, 9.00 uur: Kermis en Molenstraatfeesten met rom melmarkt, muziek, braderie, kunstuitin gen; Schuttersterrein, 13.30 uur: Schieting op staande wip; OOSTBURG - Philipsweg, 10.00 uur: Roof vogelexcursie; SCHOONDIJKE - Korenmolen, 11.00 uur: Rondleiding; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Koers- bal, biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; De Pit, 21.00 uur: Concert tribute bands. ZONDAG 1 JULI AXEL - Café de Boemel, 14.00 uur: Open Axels kampioenschap Puut van Gies; CLINGE - Malpertuus, 14.00 uur: Accor deon festival; EMMADORP - Café 't Verdronken Land, 14.00 uur: Concert Bennie de Vet; HEIKANT - Julianastraat, 10.00 uur: Kunst rondje Heikant op diverse locaties; HOEK - Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; HULST - VW kantoor, 14.3)3 uur: Zomer- vesting wandeling met torenbeklimming basiliek; KLOOSTERZANDE - Dorpskern, 13.00 uur: Kermis en Molenstraatfeesten met muziek, braderie, kunstuitingen en N.K scootersprint; KOEWACHT - Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wip; LAMSWAARDE - Café de Koning, 14.00 uur: Kaarten; NIEUWVLIET - Museumcafé 't Koekoeks nest, 14.30 uur: Dansmiddag met My Way; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 14.30 uur: Schieting; SCHOONDIJKE - Dorpskern, 10.00 uur: Landbouwdag met kermis, toeristische markt, folklore en huifkartocht; IJZENDIJKE - Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten; Valkeniershof, 15.00 uur: Roofvogeldemon stratie. OOSTBURG - De Inspecteur Leen- houtsschool in Waterlandkerkje is opgeheven. De leerlingen gaan in augustus naar De Schuttershoek in IJzendijke. Hoewel ze het met de argumenten voor sluiting eens is - te weinig leerlingen, geen toekomstperspec tief - hekelde Ineke Mulder (Lijst Babijn) het 'niet volgen van de juis te procedures'. „De raad moet offi cieel het besluit voor sluiting van een openbare school nemen." Wet houder Jan Schaalje gaf haar gelijk. „Maar het verzoek voor sluiting kwam laat. Tijdens de raadsverga dering van september nemen we nu het officiële besluit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 124