Boer houdt stand in recreatieoord Cadzand 800 27 MET ZORG! Bezuinigen met een lach Approachgolf voor iedereen te spelen Transformatie stadhuis Tientallen suggesties tot museum niet rond om flink te bezuinigen Zakkenroller VhKHUIZhN 0115 69 50 10 a.s. zondag zaterdag 30 juni 2012 voertuigen kan de nieuwe parkeerplaats aan de Lange Strinkweg herbergen. Genoeg om bezoekers van Cadzand-Bad en het strand ook in het hoog seizoen te kunnen bedienen, verwachten de uitbaters en de gemeente Sluis. Goochelaar Co van Schaik tovert konijn uit hoed van Charles ten Hengel. De boerderij van familie De Bruij- ne aan de Lange Strinkweg weer stond de afgelopen halve eeuw alle 'toeristische aanvallen'. Nu achten Anneke de Keuninck-de Bruijne, Bram en Jacco de Keu- ninck de tijd rijp om in te spelen op recreatieve ontwikkelingen. door René Hoonhorst Opa de Bruijne wilde er nooit iets van weten. Hij regelde allerlei ver gunningen voor ande re agrariërs, verkocht een weiland om er een parkeerplaats van te la ten maken, maar wilde zelf niets met exploitatie van recreatievoor zieningen te maken hebben. „Mijn schoonvader was op en top boer. Hij vond het prima dat Cad zand-Bad uitgroeide tot een be faamde badplaats, maar geen haar op zijn hoofd die er aan dacht om zelf een minicamping te exploite ren of een boerengolfterrein te be Boerengolf doet bij een hoop mensen wel een bel rinke len: golfen met een klomp stick op een agrarisch perceel met holes in netten en bomen en tus sen de koeienvlaaien. Maar de term 'approachgolf zal velen wei nig zeggen, beseffen Anneke en Bram de Keuninck. Het echtpaar hoopt daar binnen een paar jaar verandering in te brengen. Onder het nieuwe par keerterrein en hun tussen een bos aan windsingels schuilgaande boer derij aan de Lange Strinkweg komt binnen twee tot drie jaar een kleine golfbaan. Drie hectare OOSTBURC - Het voormalige stad huis van Aardenburg mag blijven, besliste de gemeenteraad van Sluis vorige maand. Maar of een stich ting het gebouw aan de Markt bin nen afzienbare tijd exploiteert als het nieuwe gemeentemuseum is uiterst onzeker, bleek donderdag tijdens de raadsvergadering. Wethouder Jan Schaalje heeft met vertegenwoordigers van de twee voormalige actiegroepen gespro ken, maar er is nog geen stichting opgericht. De 'randvoorwaarden' waaraan een stichting moet vol doen om het stadhuis te exploite ren, staan nog niet op papier. Maar Schaalje liet er geen misver ginnen", zegt Bram de Keuninck (62). Bram en zijn vrouw Anneke (60), dochter van Izaak de Bruijne, hebben niet echt de behoefte om alsnog het toerisme in te stappen. Maar nu zoon Jacco (22) te kennen heeft gegeven wel brood te zien in een toekomst als recreatie-onder nemer gaan ze toch overstag. Niet dat ze direct stoppen met het telen van graan, vlas, bieten en aardappels op zo'n vijftig hectare in Cadzand en Nieuwvliet. Daar is Anneke teveel akkerbouwster voor. Maar tussen de boerderij en de strandkerk heeft het echtpaar De Keuninck een parkeerterrein met achthonderd plaatsen aan la ten leggen. Dat terrein moet plaats bieden aan badgasten én bezoe kers van de honderden recreatie woningen en -appartementen van 'Vanaf het parkeerter rein loop je zo Boulevard De Wielingen en het strand op' is niet genoeg voor een traditione le golfbaan, ook niet als die maar negen holes telt. Maar als de afstan den van de afslagplaats naar de ho le niet te groot zijn, kunnen ook op een beperkt terrein negen ho les worden ingericht. Perfect voor approachgolf „Echte golfers kunnen er oefenen op specifieke details van hun spel: vooral het putten. Voor anderen is de baan ideaal om eens kennis te maken met de golfsport", werft Bram. De golfbaan is vooral be doeld om het toeristische aanbod in de streek te verbreden. „De par keerplaats is natuurlijk veel een- £S&jjSStattVBZ3zS8ESS3SS6WSB5ËeS&SaZZB&66Se!B» stand over bestaan dat de gemeen te grotendeels bepaalt hoe het toe komstige museum er uit moet ko men te zien. De gemeente blijft te gen het onderbrengen van het dorpshuis en een archief in het stadhuis, terwijl oud-actievoerders die wensen nog koesteren. De mogelijkheid om het stadhuis te verhuren, wordt nog onder zocht. Maar enkele raadsleden waarschuwden al dat Sluis dan niet mag opdraaien voor kosten voor achterstallig onderhoud en/of asbestverwijdering. Of vrij willigers onder die onzekere voor waarden het stadhuis durven te ex ploiteren, blijft voorlopig ongewis. Noordzee Residence en Duinhof. „Het terrein ligt op een ideale plek voor dorpsbezoekers en strandgan- gers. De gemeente is ook ingeno men met het parkeerterrein, te meer daar op een ander groot par keerterrein tegenover Duinhof in de nabije toekomst waarschijnlijk ook wordt gebouwd", betogen An neke en Bram. Oud-waterschapsman Bram bena drukt dat het parkeerterrein zo duurzaam mogelijk is aangelegd. De fundering van de parkeerplaat sen bestaat uit doorgroeiblokken van gerecyclede kunststof Het gras daarbovenop en de schelpen paadjes naar de diverse uitgangen maken het beeld af De parkeerplaats biedt zoon Jacco straks een inkomstenbron, waar mee hij eventueel andere op toeris ten inspelende bedrijfspoten kan opzetten. Bram en Anneke helpen de komende jaren nog bij aanleg van een approachgolfbaan: een nieuwe, gewilde voorziening voor verblijfs- én dagjestoeristen, ver wacht het echtpaar De Keuninck. voudiger te exploiteren en brengt ook meer op. Maar de golfbaan maakt de omgeving een stuk aan trekkelijker, ook al omdat we de baan een duurzame, groene uitstra ling willen geven." De De Keunincks denken daarbij aan schelpenpaadjes, bomen en struiken en een kantine annex clubgebouw met zonnepanelen. Daarnaast spelen ze ook met idee ën over een toiletgebouw in de vorm van een grote golfbal. „De plannen kunnen nog worden aan gepast, de golfbaan ligt er niet bin nen een jaar. Het moet een mooie en leuke voorziening worden." door Wout Bareman TERNEUZEN - Financiële deskundi gen van de gemeente Terneuzen gaan alle dertig bezuigingsvoorstel len van de gemeenteraadsfracties tegen het licht houden. Dat ge beurt ook met de ideeën, die B en W zelf daarover hebben. Terneuzen moet, na ingrepen van 'Den Haag' dit jaar nog ruim zes ton extra bezuinigen. In septem ber krijgt de raad een uitgewerkt bezuinigingsplan voorgeschoteld. De fracties willen niet alleen bezui nigen op het ambtenarenkorps, maar ook grote projecten als de aanpak van de voormalige Veerha OOSTBURG - In een winkel in de Langestraat in Oostburg is vrijdag middag tussen half één en één uur de portemonnee van een tachtigja rige man uit die plaats gestolen. De portemonnee werd gestolen uit de jaszak van de man. Behalve een geldbedrag van enkele tiental len euro's mist hij ook persoonlij ke papieren. TERNEUZEN - Het was een beetje een surrogaatvergadering van de gemeenteraad van Terneuzen, don derdag. Er zou uitgebreid worden gepraat over de Perspectievennota voor de komende jaren. Maar dat perspectief is danig on dermijnd door de forse bezuinigin gen, die Terneuzen moet doorvoe ren. Daar wordt de komende maanden nog zwaar op gestu deerd en dus werden discussies en besluiten uitgesteld tot na de va kantie. Ondanks de sombere voor uitzichten, was er toch ruimte ven in de ijskast zetten. Top/GB wil zelfs helemaal af zien van de overname van de haven van Rijks waterstaat. D66 voelde daar ook wel voor, maar vreest dat de haven dan wordt overgenomen door het bedrijfsleven en de gemeente de grip op het project kwijt is. Er kan volgens verschillende fracties ook voor tonnen worden bezuinigd op kunstkoepel Toonbeeld. De WD denkt dat ruim een miljoen kan worden bezuinigd door voorzie ningen te concentreren in Terneu zen, Axel en Sas van Gent. En de investeringenin sport accommodaties moeten kritisch worden bekeken. voor enige lol en luim. D66-er Charles ten Hengel bood wethou der Co van Schaik een hoge hoed en een konijntje aan. Waarom? Omdat hij de laatste tijd meester lijk goochelt met de hoogte van de schulden van de gemeente. En sportwethouder Pim Broekhuysen ontving van CDA-er Jack Begijn een stukje kunstgras, een subtiele verwijzing naar de discussie over de door clubs vurig gewenste aan leg van drié kunstgrasvelden. Daar is geen geld voor. Begijn: „Zie dit maar als een eerste donatie." MEEST CELEZEN 1. Nicole Ivens nieuwe directeur. 2. Scholen definitief dicht. 3. Brandweerkazerne Zuidlandstraat. STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Brocante Curiosa markt Grote Markt Goes Stukje kunstgras voor wethouder Pim Broekhuysen. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 123