Flinke buit bij inbraak in Axel Havens Gent en Terneuzen niet te vergelijken 261 Centrum 'Werk samen met België' almanak Boerderij door Christel Tuin Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Nikkie Vinke uit de klas van Christel. Uit het exploot d.d. 27-06-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de vereniging Woning bouwvereniging Schuddebeurs, ge vestigd en kantoorhoudend te Hulst, aan Lammert Postuma, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Ne derland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 27-06-2012 waar bij ten verzoeke van requirante ten las te van gerequireerde .beslag werd ge legd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende af schrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl AXEL - Inbrekers hebben donder dag een behoorlijke slag geslagen bij een inbraak in een woning aan de Margrietstraat in Axel. Zij kwa men het huis binnen door een raampje dat openstond en wisten er met enkele honderden euro's vandoor te gaan. De inbraak is ge pleegd tussen zeven uur 's och tends en negen uur 's avonds. AANNEMINGSBEDRIJF WiAERS IMUMIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal @madon VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282 TERNEUZEN - Wethouder Jaap Bos (economie) van Terneuzen vindt het overbodig te onderzoeken waarom bedrijven zich wel vesti gen in de Gentse Kanaalzone en niet in de Zeéuws-Vlaamse. SGP-er Martin Stouten suggereer de donderdag in de raadsvergade ring zo'n onderzoek. Bos: „De twee havens zijn niet vergelijkbaar. De Vlaamse overheid investeert tientallen miljoenen in projecten in de haven van Gent, terwijl ha venschap Zeeland Seaports zich zelf moet bedruipen. Het schap moet investeringen met tarieven terugverdienen, de haven van Gent hoeft dat niet." zaterdag 30 juni 2012 1 - Z Terneuzen doet er van alles aan om bezoekers naar de havenstad te trek ken. Evenementen en horeca-onder- nemers die hun nek durven uit te ste ken zorgen ervoor dat er ook in eco nomisch barre tijden leven in de brouwerij is. Maar je moet natuur lijk alles in perspectief blijven zien, Terneuzen zal nooit Amsterdam wor den. Zo was een vrouw eind vorige week naar het bruisende bolwerk in de Kanaalzone gekomen voor de jaarlijkse Havendagen. Ze cirkelde wat rond op de Herengracht, zag de deplorabele toestand op de Kop van de Noordstraat en wist het toen niet meer. Ze richtte zich tot een 33-jarige Temeuzenaar: „Meneer, waar is hier het centrum?" Hij lachte schamper. „Mevrouw, u staat er middenin." EP-É Een rustige, fijne tijd. Zo omschrijft Nikkie Vinke haar jeugd: „Ik ben gebo ren in Hengstdijk en woonde tot mijn tiende op een boerderij. Ik kon lekker buiten spelen en had veel vrijheid. Op mijn tiende verhuisden we naar Kloosterzande, waar de school een stuk groter was dan in Hengstdijk, een goede overgang dus naar de middelbare school in Hulst." Na het behalen van haar vwo-di- ploma verhuisde ze naar Rotter dam om Algemene Cultuurweten schappen te studeren. Dat werd geen succes. Nikkie: „De studie viel behoorlijk tegen. Het weten schappelijk onderzoek sprak me niet aan en ik zag mijzelf ook niet echt in het nauwe 'cultuurwereld je' werken." Na een halfjaar weer in Zeeuws-Vlaanderen te hebben gebivakkeerd, trok Vinke naar Til burg om de hbo-opleiding Com municatie te volgen. Die keuze pakte beter uit. Nikkie voltooide haar opleiding met een master aan de Universiteit van Tilburg. Haar beide afstudeeropdrachten vervulde ze bij adviesbureau Be- tween-us in Breda, waar ze al snel een baan kreeg aangeboden. Sinds een maand woont ze in haar ei gen studio in Breda, al keert ze nog regelmatig terug naar Zeeuws-Vlaanderen. „Ik ga bijna elke maand een keer terug, vooral om mijn familie te zien. Hoewel de regio nog steeds als thuis voelt, zie ik mij er de komende twintig jaar niet wonen. Er is te weinig te beleven, niet veel werk Nikkie Vinke (26), 5vwo, Reynaertcol lege (2002). en er zijn te weinig uitgaansmoge lijkheden." Toch is er volgens Nikkie wel hoop voor de regio, vooral als er veel meer wordt samengewerkt met Vlaanderen. „Ik merk nu dat veel Zeeuws-Vlaamse jongeren in Vlaanderen gaan studeren. Dat is een kans om hoogopgeleiden in elk geval in de buurt te houden. Mijn zusje studeert bijvoorbeeld in Gent, maar doet er nu met het openbaar vervoer bijna twee uur over om in-Kloosterzande te ko men. Er is wel een snellere bus van Terneuzen naar Gent, maar die is weer duurder en dus niet ideaal voor studenten. Beide grensregio's moeten investeren in gezamenlijk openbaar vervoer en in het creëren van werkgelegen heid om jonge hoogopgeleiden in de regio te houden." Tip? redactie@pzc.nl Bram, Jacco en Anneke de Keuninck bij het net aangelegde parkeerterrein. Op de achtergrond, tussen de hoofden van Bram en Jacco, de strandkerk,'links op de achtergrond Noordzee Residence. Op de tekening hieronder is het groene blok met vierkantjes het parkeerterrein. Daaromheen is de approachgolfbaan ingetekend. foto Mark Neelemans Nikkie ziet zich de komende twintig jaar niet in Zeeuws-Vlaanderen wonen. „Er is weinig te beleven en niet veel werk." De De Bruijnes boeren al meer dan 220 jaar aan de Lange Strinkweg. Anneke de Keuninck-de Bruijne is dan ook niet van plan de boerderij op te doeken. Maar de exploitatie van een parkeerterrein en een golfbaan bieden zoon Jacco nog meer toekomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 122