Hulst wil blok tegen ontpoldering SU Twee keer feest in Westdorpe Tlx HALF MILJOEN PZC ZEEUWS-VLAANDEREN Mysterieuze vondst kleding bij vijver Vakantieservice Aanneembedrijf Krieckaert BV failliet verklaard ZATERDAG 30 juni 2012 25 Boer houdt stand in Cadzand 26 en 27 Oproep tot actie tegen Europese Commissie die honderden hectares extra wil teruggeven aan Westerschelde door Harmen van der Werf HULST - Zeeuws-Vlaanderen moet als één blok in verzet komen tegen het 'ontpolderingsmonster' in de boezem van de Europese Commis sie. Volgens de Hulster gemeente raad is dat keihard nodig om te voorkomen dat nog eens vele hon derden hectare landbouwgrond aan de Westerschelde moeten wor den prijsgegeven. De aanleiding voor de stevige poli tieke actie is een recente brief van WESTDORPE - Westdorpe heeft vrij dagmiddag twee feesten ineen ge vierd, de opening van het gloed nieuwe woonzorgcentrum 't Ver- laet en de officiële onthulling van het standbeeld van een fiere Graaf lan bij 't Verlaet. Het enthousiasme was groot, over zowel het nieuwe Verlaet als over het standbeeld van dé man van Westdorpe. „Ik kan nu met m'n rollator rond de tafel lopen", duid de een bewoonster van 't Verlaet de grootte van haar appartement aan. Ze heeft, daar wel een tijdje op moeten wachten. Bennie Sa- man, directeur van zorginstelling SoKa, vertelde dat tien jaar gele den al over vernieuwing van 't Ver laet werd gesproken. Er was overigens een prijsvraag uit geschreven voor een nieuwe naam, maar nogal wat Westdor- penaren vonden dat de oude moest blijven bestaan, als herinne ring aan een historische kreek die 't Verlaet heette. „Waarom zou je een naam veranderen als de oude Eurocommissaris Janez Potocnik aan de provincie. Potocnik maakt daarin gehakt van de natuurher- stelplannen die de provincie in het middengebied van de Westerschel de wil realiseren. Die stellen vol gens de Eurocommissaris veel te weinig voor. De provincie heeft voor Plan Wa- terdunen 173 hectare ingeboekt. Po tocnik laat er maar 52 hectare van heel, omdat in Waterdunen sprake is van hét inlaten van zeewater via een sluis. Nieuwe natuur in Water dunen wordt niet direct aan de Westerschelde toegevoegd, aldus Potocnik. Van het 75 hectare grote ontpolderingsgebied in het Huls ter Plan Perkpolder laat de com missaris slechts 35 hectare heel. Hij concludeert dat nog 238 hecta re extra aan de Westerschelde te ruggegeven moet worden, los van de Hedwigepolder. De Hulster gemeenteraad ziet de bui al hangen. De kans is groot dat Hulst die 238 hectare moet 'leve ren' en daar passen de Hulster poli tici voor. In een motie die daar over donderdagavond is aangeno men, wordt ook Plan Perkpolder genoemd. Burgemeester Jan-Frans Mulder vond dat niet slim. Hulst is immers de initiatiefnemer van dat plan en één van de deelnemers. Mulders oproep vond geen ge hoor. De raad was boos en ging er met gestrekt been in. Eén raadslid, Mildred van der Poor ten van de SP, stemde tégen. Niet omdat zij voor ontpolderen is, maar omdat het haar niet zinde dat in de motie wordt opgeroepen om de Westerschelde de status van beschermd Natura 2000-ge- bied te ontnemen. Dat maakt vol gens Van der Poorten de weg vrij voor nog meer verdiepingen van de Westerschelde voor de Ant werpse haven. Hulst wil nu met Terneuzen en Sluis een vuist maken tegen Brus sel. De provincie heeft overigens ook al laten weten zeer ontstemd te zijn over de handelwijze van Eu rocommissaris Potocnik. Wethouder Pim Broekhuysen weet in een handomdraai het beeld van Graaf Jan te onthullen bij 't Verlaet in Westdorpe. foto Mark Neelemans nog goed is?", sprak oud-huisarts Mare Dierick. Na de bekendmaking van de oude- nieuwe naam 't Verlaet volgde in de tuin van het wooncentrum aan de Bernhardstraat de onthulling van het beeld van Graaf Jan, ge maakt door Anne Mannaerts uit Westdorpe. Wethouder Pim Broekhuysen vreesde dat hij het doek moeilijk zou kunnen verwij deren, maar die angst bleek onge grond. Graaf Jan, de man die zijn naam gaf aan de langgerekte Graaf Jansdijk in Westdorpe, is gebom bardeerd tot het uithangbord van Westdorpe door de lokale werk groep thematisering Westdorpe. Die heeft ook een ommetje van zes kilometer rondom het dorp ge maakt en werkt aan een nieuwe website westdorpe.eu met alles wat u altijd al wilde weten over Westdorpe. CLINGE - De vondst van kinderkle ding en een handdoek bij de vijver 'de Witte Bergen' aan het Krieke- putdreefje in Clinge heeft donder dagavond tot een grote zoekactie geleid. Brandweerduikers uit het Vlaamse Beveren hebben de vijver afgezocht met sonarapparatuur. Er is niets aangetroffen. Er is ook nie mand als vermist opgegeven. Oranjetrekking 30 juni Pf&JZEhFAKKET Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10 - :0M HENGSTDIJK - Aannemersbedrijf Krieckaert uit Hengstdijk is deze week door de rechtbank in Middel burg failliet verklaard op verzoek van het pensioenfonds bouwnij verheid. Martin Huisman .uit Goes is aangesteld als curator. Het faillis sement is 'min of meer een direct gevolg van het plotselinge overlij den' begin dit jaar van eigenaar Ka- rel Krieckaert (58), aldus Huisman. De firma, gesticht in 1912, was ge specialiseerd in systeembouw, de bouw van grote opslagloodsen on der meer voor havenbedrijf Ver- brugge. Huisman schat in dat er nog drie mensen in dienst waren. Het bedrijf lag al enige tijd stil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 121