92.000 keer bedankt! Vaarroute langs de Brabantse Wal zeeland 131 Zeeuwse fietspaden scoren goed Vlissinger overleden na incident Werkstraf voor versturen dreigende twitterberichten U heeft ons weer verkozen tot de beste provider van Nederland voor internet, telefonie én televisie!* zaterdag 30 juni 2012 of barbecueënde buren die zwarte rookpluimen over de heg heen stu ren. We houden het luchtig, maar wie er een heeft, mag ons e-mai- len: zomer@pzc.nl. Dat geldt na tuurlijk ook voor andere tips. Op internet volgen we de twit- ter-berichten over Zeeland. Zelf twitteren we onder de naam @ZomerkrantPZC, voor wie graag wil weten waar we uithangen. WILLEMSTAD - De gemeente Steen bergen en dè VW Brabantse Wal hebben een vaarroute langs de Bra bantse Wal ontwikkeld. De Bra bantse Wal biedt goede mogelijk heden om de streek vanaf het wa ter te verkennen en de vaarwegen in het gebied sluiten uitstekend aan op de vaarroutes van Brabant en Zeeland. De routes voor motorboten en zeil boten leiden de waterrecreanten langs-de West Brabantse Waterli nie en de vestingsteden Bergen op Zoom, Steenbergen en Willem stad. De routekaart bevat verder contactgegevens van jachthavens, bootverhuurbedrijven en bele- vingspunten. De Vaarroute en Zeilroute zijn een ontdekkingstocht naar het verle den van de streek; historische ves tingsteden, forten en vestingmonu menten. De Vaarroute gaat via de VLISSINGEN - De 66-jarige Vlissin ger die donderdagavond in het clubgebouw van de schietvereni ging De Fles aan het Baskenburg- plein in Vlissingen ernstig gewond raakte bij een poging tot zelfdo- MIDDELBURG - Zeeland heeft vier sterren gekregen van de Stichting Landelijk Fietsplatform die een kwaliteitsmonitor voor de fietsre- gio's heeft gepresenteerd. Zeeland scoort vier sterren en behoort daar mee tot de top van de Nederland se fietsregio's. Een groot aantal regio's haalde vier sterren. Vijf sterren is het maximale, maar dat heeft geen en kele regio gehaald. Maar echt slech te regio's zijn er volgens de stich ting niet, want geen enkele regio haalde één ster. De monitor is op initiatief van de ze stichting ontwikkeld, omdat zij van mening is dat fietsen zowel een belangrijk economisch als toeristisch/recreatief product is, ge let op het feit dat er jaarlijks in Ne derland miljoenen mensen op uit trekken om een 'rondje' te doen of te genieten van een langeafstands- tocht. Het sterkst scoort Zeeland met het onderhoud van de fietspaden. Het slechtst met het beheer van het routenetwerk. De Stichting Landelijk Fietsplat form is een onafhankelijk en objec tief orgaan dat is ingesteld om op landelijk niveau zorg te dragen voor de belangen van het recrea tief fietsen. Om de regio's te stimu leren en te prikkelen om te blijven investeren in het fietsen, wordt er gewerkt met een sterrensysteem. De kwaliteitsmonitor bestaat uit twee onderdelen: vakinhoudelijk en inbreng fietser. De hoofdindica toren zijn: landschap, toegankelijk heid, kwaliteit routenetwerken, voorzieningen, beheer routenet werken en onderhoud bewegwijze ring. Volgens de stichting is er geen enkele regio in Nederland die slecht scoort. MIDDELBURG - Een twintigjarige in woner van Kapelle heeft een werk straf van 60 uur gekregen en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Hij plaatste vorig jaar juli en augustus een aantal bedrei gende berichten op Twitter. Vol gens de jongeman moesten ze ge zien als absurdistisch. Ook een waarin hij aankondigde dat met een automatisch wapen iets soort gelijks zou uitrichten als in Al phen aan de Rijn was gebeurd viel in die categorie, zo hield hij twee weken geleden de rechtbank voor. Officier van justitie G. van der Hof stede vond er niets absurdistisch aan en eiste een werkstraf van tachtig uur, een voorwaardelijke celstraf van twee maanden en het verplicht volgen van een therapie. foto Mechteld Jansen Vast element is nog altijd de lezers foto. Wie er een heeft, mag hem uploaden via de website: www.pzc.nl/foto, in het album zo mer 2012. Graag met vermelding van naam, woonplaats en een kor te omschrijving. De Zomer- krant-redactie heeft er enorm zin in. Zoals Ellen al opmerkte: „Dit is werk, maar het voelt niet als wer ken." Steenbergsche Vliet langs Fort Henricus, het idyllisch sluizencom- plex Benedensas, Volkerak, Mark- vlietkanaal en Dinteloord terug naar Steenbergen. De Zeilroute vertrekt vanuit Steen bergen naar de 800 jaar oude stad Bergen op Zoom waar velé restan ten uit het vestingverleden nog - aanwezig zijn. In Willemstad, met haar historische binnenhaven, is de sfeer rijke vesting een bezoekje waard. In de steden zijn de aanlegplaat sen centraal gelegen ten opzichte van het centrum en museumbe- zoek, stadswandelingen en shop pen. De startplaats van de route kan men zelf bepalen en op de kaart zijn de verbindingsroutes en een Staande Mastroute aangege ven. Wie niet over een eigen boot beschikt, kan terecht bij één van verhuurders in de regio. Dankzij trouwe klanten zoals u, staan we ruim een jaar op nummer 1 in de Providermonitor van de Consumentenbond. Hiervoor willen we u enorm bedanken! Providermonitor Consumentenbond, juni 2012 Hü ding, is in het ziekenhuis in Rotter dam overleden aan zijn verwon dingen, zo maakte de politie vrij- .dag bekend. De politie zette na het incident de omgeving af en startte een onderzoek. lelandNet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 119