zeeland 29 Mondiger Brabantse Wal voor het eerst opgenomen in Grote Bosatlas Duo verzorgt weesveulen Gratis kamperen in het groen BdMdnT Eh_ zaterdag 30 juni 2012 RITTHEM - Mini-shetlandponyveulen Fair Change (koosnaam Pops) maakt het uitstekend na een moeilijke start. De Ritthemse meiden Ciska Rijnhart (links) en Laetitia den Boer slapen zelfs bij het veulen in de schuur in hun dorp en geven haar om de twee uur de fles. Dinsdagavond beviel de moe der van Fair Change. De eigenaar, fokker Pelgrom in Koudekerke, was er te laat bij. De moeder bleek drachtig van een tweeling. Zowel zij als het twee de veulen overleefden de bevalling niet. Fair Change kreeg kunstbiest via een sonde en is daarna naar een merrie, die haar veulen verloor, in Brabant gebracht. Maar dat klikte niet. Terug in Zeeland boden Ciska en Laetitia aan het veulen te voeden, samen met de families Pelgrom en Jansen. „Het is een droom van ieder tienermeisje om een veulentje met de fles groot te brengen." foto Ruben Oreel zie ook de video op www.pzc.nl Dat patiënten onder meer door informatie op internet mondiger zijn geworden, vindt dokter André Korstanje niet erg. „De huisarts wordt nu vaak als second opinion gebruikt." VEERE - Dit weekend kan op alle Puur-kampeerterreinen van Staats bosbeheer gratis gekampeerd wor den. Voorwaarde van de ludieke actie is wel dat de buitenslapers zich zo groen mogelijk uitdossen. Met deze actie wil de natuurorga nisatie het hoogseizoen voor kam peerders landelijk inluiden. In Zeeland is onder meer Kam peerterrein Veerse Gat bij Veere een locatie om gratis te overnach ten. Volgens Staatsbosbeheer een ideale plek voor rustzoekers. WOENSDRECHT - De Brabantse Wal, het hooggelegen en groten deels beboste gebied op de grens van Zeeland en West-Brabant, is voor het eerst opgenomen in de Grote Bosatlas. Dat is te danken aan voorzitter Willem de Weert van Stichting de Brabantse Wal. De leraar aardrijks kunde hoorde dat er een 54ste druk op komst was en besloot con tact te zoeken met de redactie. Hij mocht op gesprek komen en wist de makers van de atlas, onder meer door foldermateriaal en de André Korstanje stopt na 38 jaar als huisarts in 's-Gravenpolder. „Het vak is enorm gegroeid." foto Willem Mieras website te tonen, ervan te overtui gen dat de Brabantse Wal bijzon der genoeg is om te worden opge nomen. De naam wordt nu vermeld op een overzichtskaart van Zuid-Ne derland op bladzijde 28. Toch heeft De Weert nog één kritiek puntje. „De redactie is vergeten de Brabantse Wal ook in het register van topografische namen te zet ten. „Dat is storend, maar in de tweede oplage van de nieuwe druk kan dit foutje gemakkelijk worden rechtgezet." www.brabantsewal.nl i E N BIJ BDMDNT DP R JAARS COLLECTIE Kids-kleding van o.a: lfiger. gedde5 Si glllmgre, -Gregor, Gant Si Geisha.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117