ZOMER S M V50% Kinderkamp blijft populair 27 VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Schoolplein De Basis is weer bij de tijd a.s. zondag Rommelmarkt Nisse voor 38e keer Voetbalschool in teken Jayden TrendHome Mortiere Middelburg Tentoonstelling Kunst uit de Polder zaterdag 30 juni 2012 Man krijg werkstraf voor dreigtweet De rechtbank heeft een twintigjari ge man uit Kapelle een werkstraf van zestig uur opgelegd voor be dreiging van de politie en dreiging met een terroristische aanslag. Hij moet zich in een psychiatrische in richting laten behandelen. De man dreigde in tientallen tweets onder meer zigeuners, joden, moslims en politiemensen te doden. GOES Rondleidingen in Historisch Museum Bezoekers van Historisch Museum de Bevelanden in Goes kunnen in de maanden juli en augustus elke dinsdag een gratis rondleiding krij gen over de diverse afdelingen. Ze betalen dan enkel de entreeprijs van het museum. De rondleidingen beginnen steeds om 11.30 uur en duren ongeveer een uur. Aanmelden is niet nodig. Vrouw (70) bestolen van portemonnee Een zeventigjarige vrouw uit Goes is donderdagmiddag rond 14.00 uur bestolen van haar portemon nee. Dat gebeurde in een winkel aan de Lange Vorststraat in Goes. In een onbewaakt moment heeft ie mand de portemonnee weggeno men. Daarin zaten meer dan hon derd euro en persoonlijke papie ren. De vrouw deed aangifte. MIDDELBURG Burgemeester eind augustus geïnstalleerd Harald Bergmann wordt maandag 27 augustus geïnstalleerd als burge meester van Middelburg. Hij is de ze week door de gemeenteraad voorgedragen. De benoeming moet nog worden bekrachtigd door de ministerraad. Dat gebeurt waar schijnlijk binnen twee weken. Bergmann is nu nog burgemeester van Albrandswaard. GESLAAGD Zes leerlingen van modevakschool Carien in Goes zijn onlangs ge slaagd aan de ENSAID Modevak school in Den Bosch. A. Timmer man-van Noorden uit Yerseke mag zich nu modiste noemen. P. Moer- dijk-Steketee uit Yerseke is geslaagd voor het examen coupeuse. Ook C. Adriaanse-De Wit uit Nisse (costu- miere), L. Brouwer-De Jonge uit Yerseke, M. de Leeuw-Zuydweg uit Krabbendijke en N. Zuijdwegt-De Pater uit Krabbendijke (allen modi- nette) zijn geslaagd. GOES - Leerlingen van montessorischool De Basis in Goes-Zuid kunnen zich sinds vrijdag vermaken met een zogeheten pannakooi (foto) en een tafeltennistafel. De twee speelattributen, die gisteren op feestelijke wijze in gebruik werden genomen, konden mede worden aange schaft door een bijdrage van de Rabobank Oosterschel- de. Het schoolplein van de school is de afgelopen maan den flink onder handen genomen. Behalve het plaatsen van nieuwe speeltoestellen is ook de bestrating vervan gen. foto Willem Mieras Brocante Curiosa markt Grote Markt Goes SINT PHILIPSLAND - De achtste edi tie van de jaarlijkse voetbalschool van Noad'67 staat in het teken van Stichting Jayden. Sinds 2009 is er elk jaar een goed doel aan het evenement gekop peld. Daarvoor wordt geld ingeza meld. De voetbalschool, waar jaar lijks meer dan honderd jeugdige voetballers aan meedoen, vindt dit jaar plaats van 15 tot en met 17 ok tober. Tijdens deze drie dagen is er steeds een (oud-)professional aan wezig als gasttrainer. Jayden za melt geld in voor onderzoek naar neuroblastoom kinderkanker. L 1 :v MET KORTINGEN TOT WEL o V üV o\ Sv Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118-606901 www.trendhome.nu Kinderkamp Borsele is sinas dit jaar lid van het Steunpunt KinderVakanties. Borsele heeft zich bij dit steunpunt aangesloten om mensen te ontmoeten van andere kampen en om kennis uit te wisselen. Boer Kuijlaars in Wintelre is er klaar voor. Hij ontvangt vanaf maandag voor de zevende keer Kinderkamp Borsele. De 51 en thousiaste vrijwilligers staan te popelen om de honderdvijftig kinderen een onvergetelijke va kantie te bezorgen. door Frank van Cooten Kim Voet, kindercoördi nator Kinderkamp Bor sele, ging als klein meisje al met haar moeder mee naar het kamp. Haar moeder was staflid. Toen nog in Huijbergen, waar het Kinderkamp 38 jaar geleden be gon. „Er zijn inmiddels veel ouders die als kind mee op kamp gingen. Hun kinderen gaan nu ook." De doelstelling is al die jaren on veranderd. Kinderkamp Borsele is bedoeld voor de schoolgaande kin deren in de gemeente Borsele uit groep 6,7 en 8, waarvan de ouders geen mogelijkheden hebben om zelf op vakantie te gaan. „Het kinderkamp is al jaren een hit bij de kinderen uit de gemeen te Borsele. Er moet zelfs een loting plaatsvinden om de kinderen een eerlijke kans te geven om te gaan." Toch merkt de organisatie dat het aantal kinderen in de gemeente Borsele als gevolg van de krimp is Kim Voet (links) en Karin Somme- ijer bewaren veel warme herinnerin gen aan Kinderkamp Borsele. „Het is geweldig kinderen te zien genie ten." foto Willem Mieras afgenomen. Telde de wachtlijst vroeger nog vijftig kinderen, nu staan er zo'n twintig op. Maar nog steeds gaan er honderdvijftig op vakantie. De deelnemers zijn verdeeld over drie weken kinderkamp. Iedere week slapen dus vijftig kinderen en zeventien stafleden in 37 ten ten. De ouders hoeven niet onge rust te zijn. Ze krijgen iedere dag een voedzame maaltijd voorgezet. Gewoon gezonde kost. „Als kinde ren de hele dag in touw zijn ge weest, lusten ze zo'n beetje alles", zegt Karin Sommeijer van de werk groep. De organisatie is ook bijzonder trots op de mobiele keuken die op het kampterrein in een speciale keukentent wordt opgebouwd. Geen gehannes dus met barbecues maar gewoon een volwaardige keu ken. „De vrijwilligers geven zich op voor een bepaalde taak. Een groep is alleen maar bezig met ko ken, een andere ploeg doet iedere dag boodschappen en weer een an der team is verantwoordelijk voor de kinderactiviteiten." De organisatie slaagt er ook nog steeds in de kinderen voor een be scheiden bedrag een vakantie aan te bieden. Een weekje vakantie kost negentig euro. Ouders die in de bijstand zitten betalen de helft. Het Kinderkamp krijgt behoorlijk wat subsidie van de gemeente Bor sele en R8cB Wonen droeg dit jaar ook bij. „En we krijgen regelmatig giften. Zo worden we gebeld door mensen met de vraag of we nog tenten nodig hebben." Elke kampweek heeft een eigen thema. De thema's van dit jaar worden in het geheim voorbereid. RILLAND - Beeldend kunstenares en dichteres Jorien Brugmans opent zondag voor het tiende jaar de expositie 'Kunst uit de Polder.' De zomerexpositie van dit jaar heeft een gevarieerd aanbod. Glas werk, keramiek, porselein, brons en schilderijen zijn te zien. De ope ning op zondag begint om 15.00 uur. Daarna is de tentoonstelling tot zondag 15 juli dagelijks te be zichtigen tussen 10.00 en 17.00 uur. Bezoekers kunnen terecht aan het Middenhof in Rilland. 1 uit/icht vanuit do woonkamer door Frank van Cooten NISSE - Charles Tempelman, een van de mannen achter de grote rommelmarkt in Nisse, ervaart dat er altijd verse vrijwilligers beschik baar zijn. „Soms hoor ik dat nieu we bewoners al een instructie heb ben gehad van de mensen van wie ze het huis gekocht hebben en dat ze erop rekenen dat ik ze vraag." Zo'n 160 vrijwilligers (zowat een derde van de volwassen bevolking van Nisse) zetten zich ook dit jaar in voor de rommelmarkt op zater dag 7 juli op het dorpsplein. De rommelmarkt begint om 13.00 uur en vanaf 14.00 uur is in de kerk een verkoping bij opbod. De opbrengst is als gebruikelijk be stemd voor het onderhoud van de monumentale Mariakerk. De rommelmarkt is voor de 38e keer en de 81-jarige Coen Nieu- wenhuijse, die mede aan de wieg stond, is er nog steeds bij. Van een Nisser familie is al de derde genera tie in touw. De Meyiaan 16 Middelburg Vrijstaand woonhuis met garage op unieke locatie. Deze goed onderhouden woning is ruimer dan de buitenkant dóet vermoe den en heeft een wérkelijk prachtige ligging. Vanuit de tumge/ ickc woonkamer en 'zonnige aditercuin heeft een schitterend uitzicht. Vraagprijs 349.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115