'Veerse meer is te druk' De Meestoof bereidt zich voor op jubileum Besluit wateroverlast valt pas na de zomer Kinderkamp Borsele Rechtbank legt vier jaar op aan Goese overvaller B Klacht van vissers door Emile Calon Het Kinderkamp Borsele is dit jaar voor de 38e keer. Een groep opbouwers gaat vandaag naar het Brabant se Wintelre. Ze zetten daar op een grasveld 37 tenten neergezet. Het kamp begint maandag en duurt drie weken. MIDDELBURG - Beroeps- en sportvis sers vinden dat er voor hen steeds minder ruimte is om te vissen op en langs het Veerse Meer. Voorzitter Jaap Geleijnse van de Visstandbeheerscommissie wijst erop dat de laatste jaren er van al les is gebeurd zoals de aanleg van steigers, strandjes en een waterski baan. Daarnaast wordt er volgens hem ook steeds meer gebouwd rondom het meer. „Zoals de uit breiding van het Oranjehotel en Waterpark Veerse Meer. Daardoor neemt de druk op gebied alleen maar toe", aldus de voorzitter van de overkoepelende visserijorganisa- tie. Twee bedrijven hebben de visrech ten voor het Veerse Meer. Daar naast komen er volgens Geleijnse duizenden sportvissers regelmatig naar het gebied. „Een deel komt daar speciaal voor naar Zeeland, verblijft op een camping en wil graag dat hij of zij daar lekker kan vissen." Hij weet niet hoeveel geld door hen wordt omgezet. Wel geeft hij aan dat zij ook een bijdrage leveren aan de Zeeuwse economie maar dat de mogelijkhe den voor hen om lekker te vissen langs de rand van het Veerse Meer steeds meer afnemen. Hij heeft on langs aan de provincie gevraagd om meer rekening te houden met de belangen van de vissers. De pro vincie heeft daarop laten weten dat zijn bedenkingen worden door gegeven aan de betrokken gemeen ten, het waterschap en Rijkswater staat. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een ex-werkne mer (28) van een dakdekkersbe- drijf uit Goes veroordeeld tot een celstraf van vier jaar. Twee weken geleden was door de officier van justitie nog vijfjaar te gen hem geëist omdat de man op 6 februari van dit jaar een gewa pende overval uitvoerde op het be drijf. Hij deed dat samen met een andere man. De Goesenaar kwam tot zijn daad omdat, zo zei hij des tijds tegen de rechters, het bedrijf hem zou hebben benadeeld. Bij zijn ontslag meldde het aan het UWV dat hij cursussen niet zou hebben gevolgd waardoor hij een lagere uitkering kreeg. De man was zo kwaad dat hij be sloot verhaal te halen bij het be drijf De gewapende overval mis lukte omdat er een gevecht ont stond met medewerkers. Een van hen slaagde er zelfs in de helm van het hoofd van de ex-collega te trek ken waardoor hij herkend werd en al snel door de politie kon worden aangehouden. Het onderzoek naar de tweede overvaller loopt nog. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland be staat in 2013 veertig jaar. De voor bereidingen op dat jubileumjaar worden nu al getroffen. Op dit moment is in het museum de langste merklap ter wereld te bewonderen. Daarop voortbordu rend wil het bestuur volgend jaar graag een Thoolse merklap aan het publiek presenteren. Die merklap moet nog wel wor den gemaakt. Daarvoor is het mu seum op zoek naar vrijwilligers. Ie dere inwoner van de gemeente Tholen die kan borduren, mag meedoen. Op die manier wil het museum een bindende factor zijn voor de gemeente. Op de merklap wil het bestuur al le tentoonstellingen van de afgelo pen 40 jaar laten terugkomen. Wie mee wil borduren, kan zich aanmelden bij het museum via te lefoonnummer 0166-652901 of per e-mail: info@demeestoof nl. Het is de bedoeling dat alle aspirant bor duursters op vrijdag 6 juli in het museum bij elkaar komen, zodat de eerste stappen gezet kunnen worden. Vervolgens worden in sep tember de borduurpakketten ver strekt. Daarna kan iedereen aan de slag. -Het is de bedoeling dat de Thoolse merklap bij de opening van het museumseizoen 2013 kan worden gepresenteerd. Hij krijgt daarna een vaste plek in De Meestoof. Het thema van het jubileumjaar wordt 'Tholenaren in den vreem de'. Daarvoor is het museum nog op zoek naar verhalen van geëmi greerde Tholenaren. Wie zo ie mand in de familie of kennissen kring heeft, kan zich melden. door Rob Paardekam POORTVLIET - De gemeenteraad van Tholen besluit pas na de zo mer of er iets moet worden ge daan aan de wateroverlast bij een aantal garageboxen in de Deestraat in Poortvliet. De dertien garageboxen liggen in het laagst gelegen deel van het dorp en staan bij hevige regenval vaak blank. Het college stelt de ge meenteraad voor niets te doen aan deze overlast. Volgens B en W wist de aannemer dat deze proble men zouden kunnen ontstaan toen hij de garages in 2000 bouw de. Het college stelt dat de eigena ren op eenvoudige wijze en voor weinig geld zelf de problemen kun nen oplossen. Daarvoor moeten ze de vloer vijftien centimeter ver hogen. Sommige fracties in de raad lijken deze houding te steunen, maar an dere partijen hebben £r moeite meer dat de gemeente zich er zo 'gemakkelijk' vanaf maakt. Een meerderheid heeft er donder dag voor gekozen om een besluit nog even voor zich uit te schuiven. Er loopt immers nog een ander on derzoek naar wateroverlast in het gebied. Zo hebben veel inwoners last van borrelende toiletten en is er ook sprake van grondwaterover- last. Veel fracties in de gemeenteraad hopen dat de oplossingen die daar voor worden bedacht ook soelaas bieden voor de overlast bij de gara ges. Daarom wachten ze eerst de resultaten van het onderzoek af voor ze daar een besluit over ne men. Hoewel het college van mening is dat de problemen los staan van el kaar, kan ze leven met dit uitstel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114