Protest tegen bouwplan aan rand centrum BEVELANDEN/THOLEN Geplande woningbouw Goes Vakantieservice almanak Centrum ZATERDAG 30 juni 2012 25 Kinderkamp blijft populair 26 en 27 12 starterswoningen en i vrijstaand huis zilte lunch aan boorden van Veerse Meer door Rob Paardekam GOES - Aannemingsbedrijf Fraanje en makelaardij Westeinde hebben een plan ontwikkeld voor twaalf starterswoningen en één vrijstaan de woning op de hoek van de Westsingel en de 's-Heer Hendriks- kinderendijk in Goes. Een aantal bewoners van die laatste straat is daar niet blij mee. De nieuwe huizen komen op de plek waar nu nog een vervallen woning en schuur staan. Ze ko men min of meer in de achtertuin van de bewoners van de 's-Heer Hendrikskinderendijk. „Wij kijken nu op een mooi weiland en drei gen dat uitzicht, kwijt te raken", stelt Reynier de Muynck namens de onlangs opgerichte actiegroep. „Het gaat om één van de weinige stukken groen die de binnenstad rijk is. Wij vinden dat het gebied groen moet blijven. Een paar jaar geleden is ook al een monumenta le hoeve afgebrand. Die is helaas nooit teruggebouwd. Het zou jam mer zijn als het gebied nu nog ver der wordt aangetast." Bert van 't Westeinde van make laardij Westeinde denkt niet dat het woongenot van de bewoners zal worden aangetast. „Meneer de Muynck heeft nu ook geen vrij uit zicht, want hij kijkt op de verval len schuur. Straks staan daar een paar nette woningen. Ik snap daar om niet zo goed waarom hij en zijn buren bezwaar maken." De Muynck zegt dat het laten ver pauperen van het huis en de schuur een bewuste strategie is ge weest om de gemeente gunstig te stemmen over het nieuwbouw- plan. Volgens Van 't Westeinde is daar echter geen sprake van. „Nie mand laat voor z'n plezier onroe rend goed verpauperen. Dit is ge woon een goede locatie voor wo ningbouw. Eigenaren zitten straks midden in de stad, maar kijken toch uit op een stuk groen. Dat lijkt me redelijk uniek." Ook de gemeente is positief over het plan en wil meewerken aan een verandering van het bestem mingsplan. Daartegen zal de actie groep bezwaar aantekenen. Tot die tijd zal de makelaardij geen al te zichtbare promotie maken voor de woningen. „Wij willen het netjes spelen", stelt Van 't Westeinde. „De bewoners hebben rechten en daar moeten ze gebruik van kun nen maken." Desondanks hebben al een paar mensen interesse ge toond in de starterswoningen. Er zijn al vier reserveringen. Locatie in 2009 afgebrande monumentale hoeve Klein Frankrijk KORTGENE - Meer Zeeuwse streekproducten op de kaart en in het schap, op het bord en in het glas. Dat is de doelstelling van het onlangs gestarte project Lekker Regionaal Product. Als eerste concrete activiteit was vrijdag er op de Sab- bingeplaat in het Veerse Meer bij Kortgene een Zilte Zo- merlunch. In de open lucht werden oesters, mosselen en Oosterscheldekreeft ter plaatse bereid en geser veerd. „We zoeken deze zomer naar bijzondere locaties om de streekproducten te promoten. Behalve deze eer ste activiteit op het eilandje zijn we van plan dat ook te gaan doen op Tholen, in Yerseke en in Oost-Zeeuws-Vlaanderen." De gasten, die zich voor deze lunch konden inschrijven, werden met een boot vanaf Wolphaartsdijk en Kortge ne naar de plaats van bestemming gebracht. Dat het om een plek bij het water gaat is logisch, aangezien 2012 door de provincie is uitgeroepen tot het jaar van het water. www.pzc.nl/video foto Willem Mieras Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt V bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw - - krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u SHI 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee 1 Of bel 088 - 013 99 10 iêê»'. iiwrv'-a, Tip? redactie@pzc.nl Temeuzen doet er van alles aan om bezoekers naar de havenstad te trek ken. Evenementen en horeca-onder- nemers die hun nek durven uit te ste ken, zorgen ervoor dat er leven in de brouwerij is. Maar je moet natuur lijk alles in perspectief blijven zien. Temeuzen zal nooit Amsterdam wor den. Zo was een vrouw eind vorige week naar het bruisende bolwerk in de Kanaalzone gekomen voor de jaarlijkse Havendagen. Ze cirkelde wat rond op de Herengracht, zag de deplorabele toestand op de Kop van de Noordstraat en wist het toen niet meer Ze richtte zich tot een 33-jarige Temeuzenaar: „Meneer, waar is hier het centrum?" Hij lachte schamper. „Mevrouw, u staat er middenin."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113