zeeland 129 Robert-Jan de Nooijer Zes lantaarnpalen weghalen: tienduizend euro FZC Iedere dag om 19.00 uur BGMdnT h_ zaterdag 30 juni 2012 „Zolang maar niemand vergeet dat de Rescue uiteindelijk nog altijd een vrijwilligersevenement is, in hun vrije tijd georganiseerd door slechts 22 mensen. Dat verbaast de bevelhebber der strijdkrachten elke keer weer." Rescue Vlissingen vindt dit jaar plaats op vrijdag 10 augustus. De datum wordt altijd gekozen op het laagste water, zodat het strand veel mensen aankan. De mensen op deze foto waren getuige van een oorverdovende vliegdemonstratie van de Royal Jordanian Falcons, in 2010. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Rescue is altijd uit de kosten gekomen, maar deze editie was het toch even krap aan. Zo veel sponsoren als andere jaren wa ren er namelijk niet. Gelukkig had de gemeente Vlissingen er dit keer wat meer geld voor over. Vijftienduizend euro kreeg de orga nisatie van de gemeente. De vorige keer was dat veel minder, en de ke ren daarvoor helemaal niets om dat de organisatie toen nog werd geleid door strandwachtbaas Al- bert Dijkstra, die in dienst is van de gemeente. Men was bang voor belangenverstrengeling. Net als andere jaren is de Rescue- organisatie langs bedrijven gegaan om een bijdrage te vragen. Dat viel dit jaar niet mee, vertelt de nieuwe voorzitter Maarten Janssens. „Ie dereen houdt de hand op de knip. Ook de horeca, terwijl die er op zo'n dag veel aan verdient." Het meeste geld is nodig voor za ken die je niet ziet. Zoals honderd vijftig rijplaten die voor Britannia komen te liggen, waar de brand weer kan staan. Bij vorige edities waren die platen niet nodig, maar nu de stoep breder is, wel. En dan zijn er nog de zes lantaarn palen op de parkeerplaats achter de Kenau Hasselaarstraat die moe ten wijken voor de helikopters. In 2008 kostte het demonteren ervan zestienhonderd euro, in 2010 ruim vijfduizend euro, maar dit jaar be draagt de rekening meer dan het dubbele. „Bij de gemeente Vlissin gen, die deze klus altijd via een be paald bedrijf laat lopen, balen ze er ook vreselijk van. Maar het kan niet anders, zeiden ze." Toch is Janssens rond gaan bellen. „Bij Wolter 8c.Dros bijvoorbeeld willen ze ons graag helpen, maar ze lopen tegen dezelfde netwerkbe heerder aan. Hopelijk komen we er op tijd met ze uit. Anders kost het veel geld voor die paar uurtjes. Tienduizend euro is een kwart van ons budget. Daar heb je ook een straaljager voor." WOENSDRECHT Brabantse Wal in Grote Bosatlas De Brabantse Wal, het hooggele gen en grotendeels beboste gebied op de grens van Zeeland en West-Brabant, is voor het eerst op genomen in de Grote Bosatlas. Dat is te danken aan voorzitter Wil lem de Weert van Stichting de Bra bantse Wal en aardrijkskundele raar. De naam wordt nu vermeld op een overzichtskaart van Zuid-Nederland op bladzijde 28. www.brabantsewal.nl WESTKAPELLE Duitse fotograaf in museum Polderhuis In Dijk-en Oorlogsmuseum Polder huis in Westkapelle is gistermid dag een expositie van de Duitse fo tokunstenaar Johannes Gramm ge opend. Gramm (1964) woont in Es sen en komt al vanaf zijn jeugd in Westkapelle. De nieuwe expositie heeft als titel 'Het gezicht van de zee'. De tentoonstelling is vanaf vandaag tot en met 2 september gratis te bezichtigen. CLINGE Zoekactie na vondst kinderkleding vijver De vondst van kinderkleding en een handdoek bij de vijver 'de Wit te Bergen' aan het Kriekeputdreefje in het Zeeuws-Vlaamse grensdorp Clinge heeft donderdagavond tot een grote zoekactie geleid. Brandweerduikers uit het Vlaamse gemeente Beveren hebben de vij ver afgezocht met sonarapparatuur. De duikers hebben niets aangetrof fen. Er is sinds donderdagavond in de regio ook geen enkel kind als vermist opgegeven bij de politie. SLUIS Souvenirjagers dol op bordjes smokkelroute De gemeente Sluis stelt bij grens overschrijdend overleg de behoefte aan diefstalbestendige bordjes voor de Smokkelroute aan de orde. De bordjes zijn gewild bij verzame laars. Ronald de Croock (CDA) vreest dat souvenirjagers hun slag slaan, omdat de route zou verdwij nen. Wethouder Peter Ploegaert nam die vrees weg: „Mogelijk wordt de route ingekort, omdat ne gentig kilometer voor veel fietsers te lang is. Dan kan tegelijk naar nieuwe borden worden gekeken." het PZC videojournaal www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109