Veertig jaar herinneringen ZOMER zeeland27 Verandering Grevelingenschap stelt besluit infocentrum uit VERHUIZEN MET ZORG! a.s. zondag 0113 22 22 20 Trend! lome Mortiere Middelburg j Vier jaar voor Goese overvaller zaterdag 30 juni 2012 In de veertig jaar dat Frans van Breugel kampeert in de Westhoek is er veel veranderd. „Er zijn veel campings bijgekomen, het is luxer geworden en er zijn meer natuurgebieden." door Melita Lanting Ze zouden dit jaar een dubbel 40-jarig jubi leum vieren. Veertig jaar getrouwd en veer tig jaar öp vakantie in de omgeving van Renesse en Haamstede. Het heeft niet zo mo gen zijn. Truus van Breugel over leed in februari van dit jaar aan slokdarmkanker. Echtgenoot Frans is toch geko men, al valt het niet mee, zo zon der zijn vrouw. „Nee, dan ga je naar het restaurant op de camping en dan vragen ze met hoeveel per sonen bent u. Dan moet je zeggen ik ben alleen", zegt hij met tranen in de ogen. Tilburger Frans van Breugel zit met een kopje thee in zijn toercara- van op camping Julianahoeve in Renesse. Buiten is het grijs,.bin nen brandt een kaarsje bij het por tret van zijn vrouw. Een digitale fo- tolijst toont onafgebroken foto's van vakanties in gelukkiger tijden. In het hoekje van de fotolijst is een kleine foto van een baby ge prikt. „Dat is mijn kleinzoon Jules, die is in april geboren", zegt hij trots en laat de foto zien. Het beeld toont een mooi mannetje. Bolle toet en heldere ogen die nieuwsgierig de wereld inkijken. „Mijn vrouw had de geboorte nog graag mee willen maken", zegt hij en draait zijn blik naar buiten. Daar waggelen een paar eenden, Frans van Breugel in zijn caravan op camping Julianahoeve. Op tafel staat het portret van zijn overleden vrouw. foto llvy Njiokiktjien/ANP ze zijn net gevoerd door een vrouw van een paar caravans ver derop. „Mijn vrouw voerde ze ook altijd. Kijk hier", zegt hij en stopt de diavoorstelling op de digitale fo tolijst. „Daar staat ze met de een den." Frans van Breugel zwijgt. De tel kens opborrelende herinneringen zijn niet altijd even gemakkelijk. „We kwamen al op deze camping toen het nog een aardappelveldje was", zegt hij. „Mijn vrouw kwam hier al van kleins af aan. Haar va der heeft een film gemaakt over de Deltawerken. Nadat we ge trouwd waren gingen wij dus ook hier naar toe. Eerst met de tent, la ter met de vouwwagen en de cara van. We kwamen met Pasen, He melvaartsdag en Pinksteren. We lieten dikwijls de tent staan om een plekje te hebben. Er waren toen natuurlijk niet zoveel cam pings als nu." De liefde voor vakanties in de Westhoek zit diep. Ieder jaar kwa men ze wel een keer. Op verschil lende campings, dat wel. „We heb ben het hier helemaal zien ontwik kelen. Het is er hier veel mooier op geworden met die campings en huisjes." Ondanks het verdriet om het ver lies van zijn vrouw is hij vast van plan vaak terug te komen. Hij heeft zelfs wat folders opgehaald van vakantiehuizen die worden ge bouwd bij de Rampweg en een bouwlocatie in Haamstede. „Al leen is dat in Haamstede wel heel duur hoor voor een puntje grond." Hij zwijgt even en kijkt naar buiten. „Ja, je zit hier al zo lang te komen en te doen. Je moet toch iets hé?" BURGH Quilts en doopjurken te zien in de kerk In de kerk van Burgh begint zon dag om 11.00 uur, na de dienst, de jaarlijkse zomerexpositie. Te zien zijn bïjbelquilts van Riete- ke Hoogendoorn en doopjurken van de quiltgroep Burgh. Tijdens de opening van de expositie geeft Hoogendoorn een toelichting op haar werk. Dominee Diepenbroek zegt er tijdens de dienst ook iets over. Na de opening is de expositie dage lijks te bezoeken tussen 13.30 en 16.30 uur. Behalve op zondagen. SINT PHILIPSLAND Voetbalschool in teken van Jayden De achtste editie van de jaarlijkse voetbalschool van Noad'67 staat in het teken van Stichting Jayden. Sinds 2009 is er elk jaar een goed doel aan het evenement gekoppeld. Daarvoor wordt geld ingezameld. De voetbalschool, waar jaarlijks meer dan honderd jeugdige voet ballers aan meedoen, vindt dit jaar plaats van 15 tot en met 17 oktober. Tijdens deze drie dagen is er steeds een (oud-)professional aanwezig als gasttrainer. Jayden zamelt geld in voor onderzoek naar neuroblast- oom kinderkanker. gBCBaaamflaasga» Brocante Curiosa markt Grote Markt Goes MIDDELBURG Burgemeester eind augustus geïnstalleerd Voor de installatie van Harald Berg- mann als burgemeester van Middel burg is maandag 27 augustus uitge kozen. Bergmann werd deze week door de gemeenteraad voorgedra gen. De benoeming van Bergmann moet nog worden bekrachtigd door de ministerraad. Dat zal waar schijnlijk over twee weken gebeu ren. Bergmann is nu nog burge meester van de Zuid-Hollandse ge meente Albrandswaard. GOES Vrouw (70) beroofd van portemonnee Een zeventigjarige vrouw uit Goes is donderdagmiddag rond 14.00 uur bestolen van haar portemon nee. Dat gebeurde in een winkel aan de Lange Vorststraat. In een onoplet tend moment heeft iemand de por temonnee weggenomen. Daarin zaten meer dan honderd eu ro en persoonlijke papieren. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de politie. jasBMZsgsGaagflKflMftifigcagga MET KORTINGEN TOT WEL yCl\/0\ ZÖ\/ O TH-. f I Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118-606901 www.trendhome.nu MEEST GELEZEN 1. Twee bands tijdens Deltaweek 2. Schoolvakantie begint (foto) 3. Herintreder houdt duin schoon KIEK NOE! Schouwse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Ton van den Nouweland OUWERKERK - De gemeentebestu ren van Schouwen-Duiveland en Goedereede hebben nog vragen over de exploitatie van het infocen trum dat op de Brouwersdam moet verrijzen. Het Grevelingen schap stelde daarom gisteren het besluit over de bouw ervan uit tot het najaar. Het infocentrum - officieel Inspira tiecentrum geheten - toont de eco logie van de Grevelingen en de Noordzee. Het futuristisch ge bouw van 26 meter hoog met een transparante kelder en op de eta ges gaten in de muren, verrijst aan de Goereese kant van de Brouwers- dam. Ontwerpbureau Kranendonk en architect Paul de Ruiter presenteer den gisteren achter gesloten deu ren het exploitatieplan van het in focentrum. Schouwen-Duiveland en Goedereede, deelnemers in het Grevelingenschap, hebben daar een aantal vragen over gesteld die schriftelijk worden beantwoord. „Er zijn geen problemen," bena drukt wethouder Ad Verseput, „We willen alleen meer gegevens hebben." Welke gegevens dat zijn, wilde Verseput niet zeggen. In de herfst moet het bestuur van het Grevelingenschap beslissen over het doorgaan van dit plan. Daar is haast bij, want het Haven bedrijf Rotterdam legt ruim twee miljoen op tafel, mits het gebouw er eind 2013 staat. De bouw van het Inspiratiecentrum kost 3,25 miljoen. In de bouw van het Ecohotel (120 kamers) op de dam zit meer schot. Dit najaar wordt het huidige be zoekerscentrum gesloopt. Het ho tel gaat in de lente van 2014 open. MIDDELBURG - De rechtbank heeft een ex-werknemer (28) van een dakdekkersbedrijf uit Goes veroor deeld tot een celstraf van vier jaar. Twee weken geleden was door de officier van justitie nog vijf jaar te gen hem geëist, omdat de man op 6 februari van dit jaar een gewa pende overval uitvoerde op het be drijf. Hij deed dat samen met een andere man. De Goesenaar kwam tot zijn daad omdat het bedrijf bij zijn ontslag aan het aan het UWV zou hebben gemeld dat hij cursus- sen niet volgde, waardoor hij een lagere uitkering kreeg. De man was zo kwaad dat hij besloot ver haal te halen. De gewapende over val mislukte omdat er een gevecht ontstond met medewerkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107