Uitstel werk Havenplein 261 zeeland Raad wil Bruse vissershaven veiliger maken Projectie Nuformer op Japanse tv Hondjes Werk aan riolen opnieuw voor Van der Valk zaterdag 30 juni 2012 Meerderheid raad wil ruimte ondernemers door Melita Lanting ZIERIKZEE - De herinrichting van het Havenplein in Zierikzee is op nieuw uitgesteld. Het werk begint niet in september, zoals het colle ge wilde, maar pas in oktober. Op die manier kunnen de plaatselijke horecaondernemers met hun ter rassen nog een stuk naseizoen meepakken. Het initiatief voor uitstel kwam van LSD, Alert, CDA en SGP. De ze fracties zijn van mening dat de horecaondernemers niet de dupe mogen wordén van eerder uitstel van de herinrichting. „Dan moe ten er maar extra stratenmakers worden ingezet", zei Jos Beije van Alert!. Door onder meer late aan besteding dreigt het project in tijd nood te komen. Dat was ook de re den waarom wethouder Wim Stouten weinig voelde voor verder uitstel. „We hebben nog heel veel werk aan de afwikkeling en daar moeten we wel tijd voor hebben", zei hij. Het lukte niet om hiermee alle fracties te overtuigen, want er waren nogal wat vraagtekens bij de termijnen die hij noemde. Tom Soeters (WD) was in de ar- ZIERIKZEE - De instortende gevel van de Nieuwe kerk in Zierikzee, de vollopende pilaren en de bewe gende figuren achter de ramen. De ze bedrieglijk echte 3D-projectie van multimediabedrijf Nuformer uit Zierikzee is vandaag te zien op de Japanse televisie. De opname zit in het veelbekeken programma 'Super Video Clips'. Het is inmiddels de derde keer dat een Japans televisiestation aan dacht schenkt aan Nuformer. Vi deo-mapping, zoals de projectie- Tilburger Frans van Breugel: „Op een gegeven moment gingen we naar de Duinhoeve om te kamperen want daar mochten honden komen." chieven gedoken en constateerde dat het college op het ene mo ment stelde dat het werk 31 decem ber af moet zijn en een paar we ken later was het ineens een half jaar later. „Wat is het nu?", vroeg Soeters zich af. „Twee verschillen de antwoorden op één vraag, dat wordt moeilijk om te weten welk antwoord het juiste is." Toch koos de WD voor zekerheid en gaf geen steun aan de motie. Dat gebeurde opmerkelijk genoeg ook door de SGP, mede-indiener van het voorstel. Halverwege de discussie werd duidelijk dat de frac tie de steun aan de motie introk. „Wij hebben goed geluisterd. Wij willen geen risico Jopen dat de sub sidie in gevaar komt", zei fractie voorzitter Kees van den Berge. De motie haalde het nipt dankzij de steun van de Christenunie. Daarmee heeft de raad uitgespro ken dat de herinrichting pas op 29 oktober kan beginnen. Mogelijk wordt er al wel eerder ge werkt op het plein. Stouten gaat maandag met de ondernemers om tafel om te kijken of een deel van het werk alvast kan beginnen zon der dat de terrassen daar hinder van hebben. techniek van Nuformer heet, is po pulair geworden in Japan. Vorig jaar verfijnde Nuformer deze tech niek door de bewegingen van een acteur te projecteren in een virtu eel decor. Dit 'mocap mapping' werd onmiddellijk opgepakt door de internationale vakpers. De ontwikkeling van Nuformer gaat snel. Het bedrijf opent bin nenkort een vestiging in Los Ange les. Er is een kantoor in Rotter dam, maar het Vrij poortje in Zie rikzee blijft de hoofdvestiging. door Melita Lanting ZIERIKZEE' - Er komt een veilig heidsvoorziening langs de water kant bij de vissershaven Bruinisse. Een ruime meerderheid van de ge meenteraad steunde het initiatief van de fractie van de VVD. Alleen Leefbaar Schouwen-Duiveland was tegen. „De haven is mooi ingericht, dat hebben we allemaal kunnen zien, maar we missen veiligheid" aldus Tom Soeters van de VVD. Hij pleit te daarom samen met de fractie van Alert! voor een lage reling of ander obstakel op het havenpla teau. Niet te dicht langs de water kant om de mosselvissers niet dwars te zitten die moeten lossen. Maar wel hoog genoeg om auto's tegen te houden die richting water kant rollen. „De dorpsraad heeft aangegeven voorstander te zijn en ook de mosselvissers zijn niet te gen", zei Soeters in de gemeente raad. Niet alle fracties lieten zich gemak kelijk overtuigen. „Het is in eerste instantie een werkhaven", betoog de Ruud Esman, LSD. Erika Capel- le (Christenunie) vond dat een re ling voorbij gaat aan de eigen ver antwoordelijkheid van mensen. „Moet er straks ook een rubberen bandje om iedere boom langs de weg", vroeg zij zich af Wethouder Wim Stouten (LSD) was geen voorstander. „Het is een werkhaven", betoogde ook hij. Hij vergeleek de situatie in de Bruse haven met die in Sint Annaland. „En daar is ook geen reling." Daar hadden de meeste fracties geen boodschap aan. „Wij hebben subsi die voor de herinrichting van deze haven gekregen omdat er sprake is van recreatief medegebruik. Het is dus niet alleen een werkhaven", zei Soeters. De raad heeft Stouten de opdracht gegeven in overleg te gaan met vis sers en'dorpsraad hoe het veilig heidsvoorziening er uit gaat zien. Op het havenplateau in Bruinisse komt een veiligheidsvoorziening om te voorkomen dat auto's het water in kunnen rollen. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Van der valk De Groot uit Poeldijk mag ook de ko mend vier jaar inspectie en onder houd verzorgen van de 270 kilome ter riool die Schouwen-Duiveland rijk is. De gemeente heeft het werk don derdag gegund. Van der.Valk liet twee concurrerende aannemers achter zich in het aanbestedings proces. De gemeente is verplicht het werk op z'n minst eens per vijf jaar opnieuw Europees aan te besteden. „Wij kopen in op kwaliteit en kie zen de beste binnen het budget", legt ambtenaar Pieter Swerus uit. In het'vorig contract werkte Van der Valk voor 85.000 euro per jaar, exclusief drukrioleringen en de binnenstad van Zierikzee. Swerus noemt de nieuwe prijs niet: „Maar het totaalbedrag ziet er goed uit en van de kwaliteit word ik vrolijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106