p^ri Burger heeft weinig met gemeenteraad SCHOUWEN-DUIVELAND Jeugdkamp is niet vol PZG Meisje (9) gewond bij aanrijding flHHHHHflEPP HBfc Vakantieservice almanak Centrum ZATERDAG 30 juni 2012 25 Veertig jaar herinneringen 26 en 27 Wat vindt de inwoner van het huidige gemeentebe stuur? Die vraag kwam aan de orde in een onderzoek over de gemeente. De con clusie is niet mals. De inwoners van Schou- wen-Duiveland voelen zich onvoldoende verte genwoordigd door de gemeenteraad, constateerden on- door Melita Lanting derzoekers onlangs. Daar komt nog bij dat de inwoners van me ning zijn dat de wethouders belof tes niet altijd nakomen. Een spij kerharde conclusie die menig volksvertegenwoordiger koude ril lingen zou bezorgen. Het college probeert hieraan nog een positie ve draai te geven door te stellen dat de scores minder slecht zijn dan vier jaar geleden en dat een 'verbetertraject' is ingezet. De raadsleden reageren, op een enkele uitzondering na, niet publiekelijk. Die kans was er donderdagavond wel, toen raadslid Wout van den Berg een motie indiende om voor lichtingsfolders over het openbaar bestuur te maken. Hij constateert dat inwoners niet of te laat bij de raad aankloppen over beleidskwes ties. Vrijwel altijd uit onwetend heid over het openbaar bestuur. Ook worden ze door ambtenaren of wethouders lang niet altijd ge wezen op de gemeenteraad. Dit voorstel zou toch een uitgele zen moment zijn om hier dieper op in te gaan en in het openbaar te praten over de relatie tussen in woner en volksvertegenwoordiger. Dat gebeurde niet. Sterker nog, ook het voorstel voor een informa tiefolder kreeg geen steun omdat de discussie zich merkwaardiger wijs toespitste op de vraag of het nu een folder, een button op de website of twitteren en face- booken moest worden. Daar kwa men ze niet uit. Babbelen over de uitvoering maar niet over de inhoud. De kernvraag kwam niet op tafel; hoe kan het dat de inwoners zich niet vertegen woordigd weten door deze raad. Het bleef bij een enkele vage op merkingen over eigen verantwoor delijkheden. Dat werpt de vraag op of de raads leden zich wel ten voll& bewust zijn van de uitkomsten van het on derzoek. Ze wekken in ieder geval niet de indruk. VLISSINGEN - Bij een aanrijding op de Gerbrandystraat in Vlissingen is vrijdagochtend een 9-jarig Vlis- sings meisje gewond geraakt. Het meisje rende het fietspad over waar op datzelfde moment een 41-jarige Vlissinger op een scooter reed. Deze kon een aanrijding niet voorkomen. Het meisje is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee Of bel 088 - 013 99 10 door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Jongerencamping Duin 8c Zand in Scharendijke is voor het eerst in zijn bestaan niet helemaal volgeboekt. Komende week huizen er 1300 jongeren: een bezettingsgraad van 95 procent. „Zes jaar lang zijn we voortdurend keer gegroeid. Dat is helaas voor bij", vertelt eigenaar Gerard Cobus- sen. „De mensen hebben toch minder geld. De jongeren betalen hun vakantie meestal zelf met wat ze in een vakantiebaantje verdie nen. Meestal stoppen de ouders ze dan nog wat zakgeld toe. Maar als pa zonder werk zit, gebeurt dat niet." Cobussen is dan ook be nieuwd naar de omzet van de cam pingdisco dit seizoen. Jongerencamping Duin 8c Strand ging vrijdag open. De eerste 450 checkten vrijdag in. Vandaag ko men er nog eens 850 bij. Onder de ze 1300 gasten zijn ongeveer 50 be zoekers van het festival Concert at Sea. In augustus haalt de camping enke le weken wel de gebruikelijke be zetting van honderd procent. Tip? Temeuzen doet er van alles aan om bezoekers naar de havenstad te trek ken. Evenementen en horeca-onder- nemers die hun nek durven uit te ste ken, zorgen ervoor dat er leven in de brouwerij is. Maar je moet natuur lijk alles in perspectief blijven zien. Temeuzen zal nooit Amsterdam wor den. Zo was een vrouw eind vorige week naar het bruisende bolwerk in de Kanaalzone gekomen voor de jaarlijkse Havendagen. Ze cirkelde wat rond op de Herengracht, zag de deplorabele toestand op de Kop van de Noordstraat en wist het toen niet meer. Ze richtte zich tot een 31-jarige Terneuzenaar: „Meneer, waar is hier het centrum?" Hij lachte schamper. „Mevrouw, u staat er middenin." Campinggasten krijgen onverbreekbare polsbandjes om: geen sterke drank onder achttien jaar. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105