Arduin legt de lat bewust hoog zaterdag 30 juni 2012 Cliënten van de Stichting Arduin helpen tijdens de Chal lenger Zeeland volop mee. Ze koken en bedienen bijvoor beeld op het niveau dat bij het Middelburgse tennistoernooi hoort. „Er wordt best veel van hen verwacht", stelt manager René van der Waal. „Maar dat mag ook. We leggen bij Arduin bewust de lat hoog." door Roeland van Vliet De Stichting Arduin wil dat haar cliënten - 700 in getal - een bijdrage leveren aan de maatschappij. Meewerken bij de Challenger Zeeland is daar volgens manager René van der Waal een mooi voorbeeld van. „Wij zien bij Ar duin dat iedereen talenten heeft. En als je mensen daar wat mee laat doen, kunnen er heel mooie dingen gebeuren." Het tennistoernooi is een platform voor de cliënten van Arduin, die allemaal een zeke re verstandelijke beperking hebben, om hun talenten te etaleren. Vorig jaar hielpen ze voor de eerste keer mee in de catering. Dit jaar zullen ze dat wederom doen. En daarnaast assisteren ze bij het parkonder- houd en parkeerbeheer. In totaal zijn zo'n honderd cliënten op enige wijze bij de Challenger Zeeland betrokken. Van der Waal stelt dat mensen met een ver standelijke beperking tot meer in staat zijn dan menigeen denkt. „Ze kunnen een op leiding volgen, ze kunnen diploma's halen, ze kunnen werken... Als je de tijdsdruk er- afhaalt en hen op een goede manier on dersteunt, zijn ze supergemotiveerd. Eri als ze successen boeken, groeien ze. Dat is net als bij ieder ander mens: wanneer je faal- momenten met successen afwisselt, ont wikkel je je. Maar de meeste mensen met een verstandelijke beperking hebben in hun jonge jaren alleen maar faalmomen- ten gehad. Ze bevonden zich steeds aan de zijkant van de maatschappij. Bij Arduin proberen we dat te doorbreken." De manager van de Zeeuwse stichting noemt de groep Arduin-medewerkers het sociale kapitaal van de challenger. Ze zijn in staat de toeschouwers, tennissers en offi cials op een ontwapenende manier voor zich te winnen. „Staan ze bij je aan tafel, dan hebben ze zo een glimlach op je ge zicht getoverd", zegt Van der Waal. „Kijk, het eten zal zo goed zijn als moet. Maar- de bediening wordt losser. Het gaat allemaal ietsje minder snel en iets minder strak, maar dat wordt automatisch door de gas ten geaccepteerd." Het Ardum-personeel heeft al ruime erva ring in de horeca. Aan de Middelburgse Vlasmarkt runt men al het restaurant Di-Vers. En ook grand café Het Getij aan Cliënten van Arduin werken tijdens de challenger mee in de catering. de Oosterscheldestraat en het Spiegelthea- ter in de J.V. Sprengerlaan zijn onlosmake lijk aan Arduin verbonden. Mensen met een verstandelijke beperking werken er on der begeleiding van professionals. „We hebben voorafgaand aan het toernooi moeten koken voor de organisatie van de challenger en de hoofdsponsor", vertelt Van der Laan. „Dat werd door de cliënten al heel serieus genomen. ]e zag dat ze het er het beste van probeerden te maken." Bij de challenger waren ze meteen weer en thousiast en dus ging organisator Sander van Buren wederom in zee met Arduin. Graag zou Van der Waal zien dat ook Zeeuwse bedrijven Arduin gaan omarmen. Met De Roompot en Delta wordt al gespro ken, maar er zouden er meer mogen vol gen. Daarom houdt de stichting dinsdag 3 juli een netwerkbijeenkomst tijdens het tennistoernooi. Van der Laan: „Nu hebben we bij Arduin zelf ondernemingen waar onze cliënten bij werken. Maar dat is eigen lijk niet zoals het zou moeten. Ze moeten deel uitmaken van de gewone maatschap pij en dus kunnen werken bij reguliere be drijven. Hun kracht is dat ze daar voor nieuw elan kunnen zorgen." Griffioenpad Tennispark MLTC Griffioenpad 1 Middelburg^ muntverkoopj bespanservice promotiestands j parking via Koningïnnetaan muntverkoopj tournament desk J \-o tribunes hoofdtribune 500 plaatsen Felix Binicewicz foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103