lang duren' thermphos challenger 14 Fittere en snellere Kerkhove wil blijven klimmen zaterdag 30 juni het gewonnen Davis Cupduel met Finland zweept Thiemo de Bakker het publiek op. foto ANP Lesley Kerkhove is weer het ge zicht van de Thermphos Challen ger Zeeland. In 2010 en 2011 haalde de twintigjarige Zierik- zeese op de gravelbanen van MLTC de finale. Dat smaakt naar door Roeland van Vliet Voor Lesley Kerkhove was 2011 een superjaar. Na een perio de vol blessureleed reeg de Zierikzeese de successen aan een: ze won haar eerste ITF-toernooi in Albufeira, speelde ook nog finales in Breda, Middelburg, Ensche de en Apeldoorn, greep de nationale out- doortitel in Amstelveen en de Nederland se indoortitel in Rotterdam. „Dit jaar moet ik die lijn doortrekken", zegt ze voorafgaand aan de Thermphos Challen ger Zeeland. „Aan het einde van het jaar wil ik bij de beste driehonderd speelsters van de wereld staan." Flet Nederlandse vrouwentennis zit in een opgaande lijn, nadat het lange tijd een stuk minder ging. Arantxa Rus, Michaëlla Krajicek, Kiki Bertens en Bibia- ne Schoofs klimmen steeds hoger op de WTA-ranking en Lesley Kerkhove gaat in hun slipstream mee. Had de ambassadri ce van de Middelburgse challenger in 2009 en 2010 niet zo veel achterstand opgelopen door fysieke ongemakken, dan had ze wellicht ook al wat hoger gestaan. „Dat is moeilijk te zeggen", vindt ze. „Nie mand weet of het dan anders was ge lopen. Maar ik weet wel dat ik speelsters als Arantxa en Kiki kan verslaan. In de cember heb ik dat op de Masters nog ge daan." In 2011 steeg Kerkhove van de 604e naar de 399e plaats. Momenteel is ze de mondi ale nummer 340. Deze zomer reist ze weer van toernooi naar toernooi. Ze is af gelopen week begonnen in Stuttgart en komt aansluitend naar Middelburg, waar ze vanwege haar finaleplaats van vorig jaar veel punten te verdedigen heeft. „Daarna zit ik veel in België en Duits land." Kerkhove heeft in de afgelopen maanden veel energie gestoken in het verbeteren van haar fysieke gesteldheid. Onder lei ding van de Rotterdamse krachttrainer Hans Kroon, die ook veel samenwerkt met Nederlandse topjudoka's, kweekte ze spierballen en werkte ze aan haar condi tie. „Ik voelde dat er iets ontbrak", vertelt de Zierikzeese, die de afgelopen tijd vier a vijf keer in de week in het krachthonk zat. „Bij Jong Oranje was de krachttrai ning nog wel onderdeel van m'n program ma. Maar nu zit ik weer bij een tennis- school en daar is dat lastig voor elkaar te krijgen. Vandaar dat ik zelf naar een oplos sing heb gezocht." De twintigjarige speelster merkte het ver schil al in de eredivisiepartijen van begin deze maand. Ze was er mede verantwoor delijk voor dat TC Zandvoort degradatie voorkwam. „Ik voel me fitter en ben snel ler, waardoor ik meer ballen haal. Ik merk gewoon dat ik wedstrijden makkelijker aan kan." het tegen te zitten S Open raakte hij aan het eens nauwelijks nog par- iteraf concludeerde hij dat )uw had gepleegd op zijn Daardoor kon seizoen beginnen. En tot e hij in het voorjaar van vanwege ontstoken >n tennissen, moest ik fy- beginnen", vertelde hij in n de eerste ronde van Ro- lovak Djokovic treft, krijg gen hem in te brengen en •akker op weg was naar de hij nooit echt een voor had in die tijd vooral ge- ent die hij bezat. Eenmaal moest de Zuid-Hollander spreken, maar dat was niet nmers een ijzeren discipli Garros - Djokovic had ronde van Roland wie treft, krijg je its tegen hem in te ie twijfelen' met 6-1 6-3 6-2 gewonnen - meed De Bakker bewust een tijdje de tennisbaan. Hij trok zich terug in een Amsterdamse sportschool en werkte daar aan zijn herstel. In het tijdschrift NUsport vertelde hij dat het in die tijd wel eens schortte aan zijn instelling: „Ik voel die gemakzucht opkomen. Ik worstel daar mee. Ik voel het, maar onderneem niet meteen actie. Er is iets in mij wat er voor zorgt dat ik mezelf belazer, al is dat een groot woord. Ik lieg mezelf voor, dat is het." „Natuurlijk weet ik dat het zo niet kan, dat ik dingen doe die niet door de beugel kunnen. Ik weet donders goed dat het effect heeft als ik op zaterdag mijn pro gramma voor die dag niet doe, omdat ik daar dan even geen zin in heb. Ik ben oud en wijs genoeg om te weten dat ik die oefeningen voor mezelf doe en niet voor iemand anders. Ik moet het gewoon doen. Maar om die knop om te zetten, want zo voelt het, daar heb ik moeite mee." Toch kreeg De Bakker zichzelf weer op de rails. Hij leerde van zijn fouten, werd volwassener en krabbel de weer op. Natuurlijk bleef hij nog even punten ver liezen voor de wereldranglijst, maar dat had hij geac cepteerd. Dit voorjaar, toen met de 398e plek het dieptepunt was bereikt, begon hij weer te klimmen. De beste Nederlandse tennisser van twee jaar gele den is nu actief in fiituretoernooien. In Zuidwolde was hij twee weken geleden de beste en zeven dagen later triomfeerde hij ook in Alkmaar. In Breda en Middelburg werkt hij verder aan zijn spel en hoopt hij nog meer vertrouwen op te doen. Flet uiteindelijk doel is een plaats bij de absolute top van de wereld. En als hij eerlijk is, is een notering bij de beste vijftig niet genoeg voor hem. Hij is gretig en wil meer. Lesley Kerkhove tijdens de finale van 2011, die ze verloor van Bibiane Schoofs. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101