Oppositie niet in overgangsregering Sl buitenland 1 Noord-Brabant in de Tweede Wereldoorlog vrijdag 29 juni 2012 Geen medewerking zolang Assad nog in het zadel van Syrië zit NEW YORK Vrouw zit uur op wc van winkel vastgelijmd Een vrouw heeft deze week een angstig uur beleefd op het toilet in een vestiging van supermarktketen Walmart in de Amerikaanse staat Kentucky. Toen zij was gaan zitten, merkte zij dat ze was vastgelijmd. Het duurde een uur totdat de klant uit haar benarde positie werd be vrijd. De politie onderzoekt de zaak. HAMBURG Hengelaar slaat lijk aan de haak Een hengelaar in Duitsland heeft een gruwelijke vangst gedaan. De 32-jarige man had zijn dobber uitge gooid in de Dove-Elbe bij Ham- burg-Moorfleet. Toen hij dacht beet te hebben, trok hij een zware zak omhoog. Hij opende de zak en zag een lijk. Vermoedelijk gaat het om de resten van een man, liet de politie donderdag weten. WASHINGTON Hof VS: liegen over medailles mag Amerikanen mogen voortaan weer liegen over zogenaamd verkregen militaire onderscheidingen. Dat be paalde het Amerikaanse hoogge rechtshof gisteren. Sinds 2006 was dat Amerikanen bij wet verboden. Het hof oordeelde echter dat dit in strijd is met het grondwettelijke recht op vrijheid van meningsui ting. KATHMANDU Nepal leeft rookverbod na De Nepalese politie heeft donder dag zo'n honderddertig mensen en kele uren vastgezet omdat ze het rookverbod in de openbare ruimte overtraden. Ze kwamen vrij nadat ze een document hadden onderte kend waarin ze beloofden niet op nieuw de fout in te gaan. Vanaf vol gende week worden boetes (100 roepie/87 eurocent) opgelegd. WASHINGTON Miljoenen ziek door vieze stranden Jaarlijks worden er circa 3,5 mil joen mensen ziek door de vervui ling op Amerikaanse stranden. Dat schat de New Yorkse milieuorgani satie NRDC in haar jaarlijkse rap port over de verontreiniging op 3000 Amerikaanse stranden. Men sen raken vooral ziek doordat af val, uitwerpselen en chemische stoffen in de zee terechtkomen. KEULEN Heksen na 400 jaar in ere hersteld De gemeenteraad van Keulen heeft gisteren de heksenprocessen in de West-Duitse stad veroordeeld en al le veroordeelden in ere hersteld. In totaal zijn vier eeuwen geleden in Keulen wegens hekserij 38 dood vonnissen voltrokken. De slachtof fers waren 34 vrouwen, drie man nen en een jongen. Een meisje van 8 jaar werd uit Keulen verbannen. Syrische oppositie en Rusland niet akkoord met plan Kofi An nan voor overgangsregering. VN verdubbelen schatting van het aantal mensen dat dit jaar Syrië ontvlucht. Turkije stuurt tanks naar de grens met Syrië. BEIROET - De oppositie in Syrië zal nooit deelnemen aan een over gangsregering, zolang president Bashar al-Assad nog aan de macht is. De Syrische Nationale Raad rea geerde daarmee gisteren op het plan van de internationale gezant Kofi Annan om een tijdelijke rege ring te vormen van oppositieleden en aanhangers van Assad. De raad zei verder nog niet te kun nen reageren op het plan van An nan, omdat details nog ontbreken. Een woordvoerder zei dat de raad vasthoudt aan zijn standpunt niet deel te nemen aan welk politiek project dan ook, als Assad niet is verdwenen. Zaterdag vindt in Genève op initia tief van Annan een internationale topontmoeting plaats om over het plan te praten. Ook Rusland vormt een obstakel voor een overgangsregering. Vol gens een bron bij de Amerikaanse regering zou Rusland akkoord zijn met het plan van Annan, maar Moskou heeft dat gisteren ont kend. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei dat het duidelijk is dat er -een transitieperiode nodig is om de cri sis in Syrië te boven te komen. Mi litaire interventie door de interna tionale gemeenschap is daarbij niet gepast, aldus de minister. Lie ver ziet hij dat de oppositie in Sy rië haar eisen versoepelt. Hij bena drukte nogmaals dat de Syrische bevolking zelf een besluit moet ne men over de toekomst van het land.Rusland liet voorheen al di verse malen weten iedere poging Assad tot aftreden te dwingen te gen te zullen werken. Moskou pleit in plaats daarvan voor diplo matieke pogingen om oppositie groepen aan de onderhandelingsta fel te krijgen. Bovendien zijn de Russen niet blij met het uitsluiten van Iran van de conferentie. „Iran is zonder twijfel een belangrijke speler in de hele situatie. Iran bui ten de conferentie in Genève hou den is dan ook een fout." De VN verdubbelden gisteren hun schatting van het aantal Syriërs dat het land dit jaar zal ontvluch ten. Dat maakte de VN-coördina- tor voor Syrische vluchtelingen, Pa nos Moumtzis, bekend. De VN schatten het aantal mensen dat het land zal ontvluchten op 185.000. Het Turkse leger heeft donderdag versterkingen gestuurd naar de grens met Syrië. Tanks, raketinstal laties en militairen moeten er die nen als een veiligheidscordon te gen Syrië, meldden Turkse media. Tv-zender TRT toonde beelden van een militair konvooi van onge veer 30 voertuigen. De legervoer tuigen verlieten een basis in de provincie Hatay en waren volgens journalisten op weg naar de grens. De verhoudingen tussen Turkije en Syrië staan sinds kort op scherp. Syrië haalde een week gele den een Turks F4-gevechtsvlieg- tuig neer op de zeegrens tussen de twee landen. WEBWINKEL Alleen te koop bij uw dagblad tweede wereldoorlog pzc.nl/webwir Unieke DVD box Met nooit eerder vertoond archiefmateriaal en amateurbeelden van onze lezers. Deze 3DVD-box gaat over de oorlogsjaren in Noord-Brabant. De originele filmopnamen die op deze DVD-box zijn opgeno men, zijn afkomstig uit verschillende archieven. De films zijn ondergebracht in de hoofdstukken Nationaal Socialisme, Oorlogsgeweld, Sport en arbeid, Bevrijding, Brabantse Stoottroepen en Dagelijks leven. Zeer bijzonder aan deze productie zijn amateurbeelden van de mobilisatie in Schijndel in 1939, de oorlogstijd in Boxmeer, Boekei en Uden en de bevrijding van Tilburg en Eindhoven B0N- ord-Brabant in de Tweede V 'ex. verzendkosten Levertijd met bon is ongeveer 10 werkdagen Levertijd webwinkel is 3 werkdagen. Klantenservice: 0900-2021352 £0,45 per gesprek). Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van WegenerMedia éénmalig het verschuldigde bedrag te incasseren van: Bank-/girorekening: Stuur de volledig ingevulde bon in een envelop nz Webwinkel, o.v.v. Tilburg. .Postbus 1090,5004 BB in De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8