KAK Interview ÏPS*& k PZC 25 Witte partjes 'Bergmann heeft vriendelijkheid én daadkracht' ABT: 'Partijen moeten invloed aanwenden' Tholen wil www.pzc.ni bezuinigen op verkiezingen RECLAME vrijdag en zaterdag: 6 halen 4 betalen Brood- en banketbakkerij' Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44, GOES Tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl vrijdag 29 juni 2012 GOES Op het gemeentehuis in Poortugaal lopen de amb tenaren donderdag met een dubbel gevoel rond. Aan de ene kant zijn ze blij voor 'hun' Ha- rald Bergmann, dat hij de kans krijgt burgemeester te worden van provinciehoofdstad Middelburg. Maar ze vinden het ook jammer dat hij vertrekt. Want Bergmann is geliefd in de gemeente Albrands- waard. Richard van Meibeek, al zo'n vijftien jaar raadslid in die ge meente, zegt dat Bergmann 'ge mist zal worden'. „Voor onze ge meente is het jammer. Hij was net herbenoemd en we hadden ge dacht dat hij nog wel een poosje zou blijven. Maar voor Harald is het een prachtige stap." In Middelburg zijn ze - uiteraard - blij met de komst van Bergmann. Voor Krijn Hamelink, voorzitter van de vertrouwenscommissie die uit 33 sollicitanten de nieuwe bur gemeester moest kiezen, was Berg mann duidelijk de geschiktste kan didaat. „We hebben nauwkeurig gekeken naar de profielschets. De nieuwe burgemeester moest een verbinder zijn, goede contacten kunnen leggen en vriendelijk zijn. Daarin blonk Bergmann uit. Hij heeft ook veel ervaring in de Veilig heidsregio Rotterdam. En hij heeft daadkracht; hij kan op tijd optre den. Die combinatie - van vriende lijkheid en daadkracht - is soms moeilijk te vinden. Bij deze kandi daat vonden we het wel. Berg mann is ook jong, zit in een ande re levensfase, en dat is ook wei eens verfrissend voor een gemeen te die oudere burgemeesters ge wend is." De gemeenteraad verkoos woens dagavond unaniem de nummer één van de vertrouwenscommissie boven de nummer twee". Wie nummer twee was, wil Hamelink niet zeggen. „Sinds een jaar of zes wordt de nummer twee niet meer bekendgemaakt. Dat is om de kan didaat te beschermen." Zeelandbrug weer dicht voor onderhoud De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 2 op dinsdag 3 juli afgeslo ten voor het wegverkeer. De afslui ting begint om middernacht en duurt tot 5.00 uur. Tijdens de stremming worden de voegen in het wegdek en schoonge maakt en wordt lampen verwis seld in de openbare verlichting. Het verkeer wordt omgeleid via de Stormvloedkering. Op www.pzc.nl is het interview met Harald Bergmann te zien. Bergmann werd woensdagavond door de gemeenteraad van Middelburg unaniem voorgedragen als nieuwe burgemeester. De bloemen van de Zeeuwse burgemeesters worden bezorgd bij Harald Bergmann, die een Middelburgse das draagt. foto Awe Krijgsman Eerste nieuwsbrief exotische diersoorten De nieuwsbrief 'Kijk op exoten', een initiatief van het Signalerings project Exoten, is gisteren voor het eerst verschenen. De nieuwsbrief heeft als doel vrijwilligers uit te la ten kijken naar de mogelijk schade lijke uitheemse diersoorten en hun waarnemingen te melden op waar- neming.nl. Af en toe geeft een waarneming aanleiding tot het ver wijderen van een populatie om toe komstige schade te voorkomen. De nieuwsbrief geeft vrijwilligers in formatie om de diersoorten te her kennen. Aanmelden voor de nieuwsbrief kan op www.ravon.nl. ZIERIKZEE B door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Algemeen Be lang Tholen (ABT) vindt dat de lo kale fracties van SGP, WD en CDA veel te weinig actie onderne men om een buitendijks fietspad bij Sint-Annaland mogelijk te ma ken. Het waterschap legt bij de aan staande dijkversterking ten oosten van Sint-Annaland een buitendijk se onderhoudsweg aan. Het schap wilde die weg ook openstellen voor fietsers, maar daar stak de provincie een stokje voor. Die zegt dat fietsers de vogels te veel zullen verstoren. Bijna heel Tholen is verontwaar digd over deze opstelling. De sa menwerkende recreatiebedrijven en de Dorpsgemeenschap Sint-An naland stappen zelfs naar de Raad van State om de komst van een buitendijks fietspad alsnog af te dwingen. Ook de meeste partijen in de ge meenteraad van Tholen en het col lege zijn voorstander van een bui tendijks fietspad. SGP, CDA en WD stelden onlangs schriftelijke vragen over het onderwerp aan burgemeester en wethouders. Dat kwam ze donderdag, tijdens de raadsvergadering, op kritiek van het ABT te staan. Raadslid Han van 't Hof vindt dat de drie partijen geen vragen moeten stel len aan het college, maar de in vloed die ze hebben bij de provin cie moeten gebruiken. „Stap naar uw eigen gedeputeerde en maak ons ongenoegen kenbaar!" SGP, WD en CDA zeiden alle drie dat ze zeker van zich zullen la ten horen in Middelburg. „Maar we bewandelen graag meerdere pa den", klonk het eensluidend. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal vVoer YiaaV')e bW Gece' rtVfice' efde me' de^e' ;rV.efs Openingstijden: mat/m vr9.00 uur tot 21.00 uur, za van 9.00 uur tot 20.00 uur zo van 12.00 uur tot 18.00 uur. Karwei Middelburg Mortiereboulevard 8 A 58 afslag Middelburg Telefoon 0118-628844 THOLEN - De gemeente Tholen wil de kosten voor het organiseren van toekomstige verkiezingen flink drukken. Volgens een woordvoerder van de gemeente vinden burgemeester en wethouders de komende Tweede Kamer-verkiezingen een mooie ge legenheid om te onderzoeken of besparingen mogelijk zijn. Daartoe zijn een paar maatregelen genomen. Zo gaat de minimale be zetting op een stembureau omlaag van vijf naar vier personen. Er zit ten straks twee. mensen uit de ge meenteraad of het college, één ambtenaar en één vrijwilliger. Geen van hen zal in de toekomst nog een vergoeding krijgen. Verder heeft het college besloten de verkiezingsavond te schrappen. Hoeveel met deze maatregelen kan worden bespaard, wordt na de volgende verkiezingen inzichtelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63